Zasłony prysznicowe

Zasłona prysznicowa

fot. Zasłona prysznicowa

Podczas aranżacji łazienki bardzo duże znaczenie ma właściwy dobór płytek ceramicznych, armatury sanitarnej i drobnych elementów wykończeniowych. Wszystkie te elementy powinny być do siebie dopasowane. Oprócz podstawowego wyposażenia, wpływ na wystrój tego pomieszczenia mają takie akcesoria łazienkowe i dodatki jak np. zasłony prysznicowe. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru.

Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, to materiał, z którego jest ona wykonana. Można wyróżnić dwie grupy zasłon prysznicowych – tekstylne i PCV. Pierwsze, ze względu na trwałość, są przeważnie droższe niż zasłony wykonane z PCV. Ponadto tekstylne kotarki podczas brania prysznica nie przyklejają się do ciała.

zasłona prysznicowa

fot. zasłona prysznicowa

Z kolei te wykonane z poliestru można prać w pralce w temperaturze 40 stopni a niektóre z nich nawet w 60. W ten sposób łatwo zapobiegniemy rozwojowi bakterii i grzybów.

Podczas urządzania łazienki, warto także zastanowić się nad tym, czy zasłona prysznicowa ma wtopić się w tło łazienki czy może z nim kontrastować. Obecnie na rynku istnieje szeroki wybór wzorów i kolorów kotar prysznicowych.
W nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdzą się zasłony utrzymane w żywych i jednolitych kolorach. W jasnym pokoju kąpielowym dobrze zaprezentują się modne wzory, takie jak kolorowe pasy, czarne pnące rośliny, kwadraty, kropki czy zabawny kod kreskowy na białym tle. Natomiast z myślą o aranżacjach stylizowanych powstały zasłony w stylu retro i przezroczyste z napisami.

W łazienkach utrzymanych w tradycyjnym charakterze dominować będą zasłony białe lub écru, z delikatnym dekorem kwiatowym. Oczywiście kolorystykę, a także wzór warto dobrać do koloru ceramiki, armatury i łazienkowych dodatków.

Wszystkie zasłony montowane są na specjalnych szynach lub drążkach, dzięki czemu mamy swobodę w ich użytkowaniu. Warto także zwrócić uwagę na wykończenie dolnej części zasłony. Bardzo często obciążona jest ona ołowianą tasiemką, co zapobiega przyklejaniu się zasłony do ciała oraz sprawia, że ładnie się układa.

Na rynku istnieje coraz więcej firm, które produkują zasłony prysznicowe na wymiar a także w wybranym przez nas kolorze – dzięki temu każdy może zostać projektantem i stworzyć niepowtarzalną łazienkę. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)