Zatrzymana w biegu kropla

patery

fot. patery

Woda jako inspiracja ludzkości, fascynująca człowieka od zarania dziejów, współcześnie staje się również czymś na kształt zjawiska nie opuszczającego ludzkiej wyobraźni. „Woda w designie” to trend, wprawdzie nie nowy, ale na nowo odkrywany.

Zobacz również: Urok jesionowej podłogi

Włoska, znana na całym świecie ze swoich luksusowych linii produktów marka Bugatti zaprezentowała w 2009 roku niezwykłą i wyróżniającą się, nawet jak na współczesny, często szokujący, czy niezwykle pomysłowy design, linię produktów Acqua. Motywem przewodnim serii jest woda, a konkretnie rzecz ujmując – pojedyncza kropla z krystalicznie czystego źródła. Kropla interpretowana jest przez kreatorów Bugatti na różne sposoby, by pokazać jej strukturalną elastyczność i dominującą w ludzkim życiu rolę. Raz kropla osadza się na wieczkach hermetycznych pojemników, czy zestawów do przypraw z serii Acqua, raz rozpryskuje się na zwieńczeniu stojaka na papierowe ręczniki, innym razem konstruuje „ścianę” serwetnika, sprawiając wrażenie, jakby on sam był stworzony z pióropusza rozpryskującej się wody.

W tym niezwykłym zestawie linii Acqua Bugatti króluje stalowa patera o oryginalnym kształcie. Patera Acqua (link) składa się z dwóch, połączonych ze sobą harmonijnie części, które sprawiają wrażenie, jakby całość była płynna i na oczach zdumionego obserwatora właśnie się kształtowała.
Kielich patery, który może służyć eksponowaniu owoców, albo przybrać formę napełnionej wodą czary, w której pływać będzie świeca i płatki kwiatów, jest inspirowany rozpryskującą się kroplą. Co specyficzne, wewnątrz miseczki znajduje się stalowa imitacja kropli wody. Już tego wystarczyłoby, żeby stworzyć wizję „płynnej” patery. Jednak Bugatti idzie dalej w swej inspiracji otaczającym człowieka zewsząd żywiołem. Podstawa patery, również stworzona z luksusowej, polerowanej stali szlachetnej, zadziwia lekko uniesionym w kierunku wspierającej się na niej czary dnem. Całość sprawia takie wrażenie, jakby misa patery rozpływała się, żyjąc własnym życiem.

Niezwykłą rolę odgrywa tu również gra światła, które odbijając się w zakrzywionych płaszczyznach patery Acqua Bugatti, urzeka i czaruje zmysły. Dlatego pomysłowa patera o zjawiskowo-wodnym kształcie może być idealnym prezentem dla tych, którzy kochając naturę, chętnie przenoszą jej część w domowe zacisze.

Kultywujący potęgę wody zatrzymanej w stali, sklep www.smakprostoty.pl poleca krystaliczną serię Acqua marki Bugatti.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)