Zawsze modny wzór drzwi

salon

fot. salon

Z nowym rokiem firma Pol-Skone poszerzyła swoją kolekcję drzwi wewnętrznych Sempre o nowe wzory z serii Sempre Onda. Modele te zwracają uwagę intrygującą estetyką utrzymaną w nowoczesnym stylu. Szerokie, ryflowane panele sprawiają, że prosta forma skrzydła nabiera wyjątkowego charakteru i subtelnie zdobi aranżowaną przestrzeń.

Oryginalne wzornictwo drzwi Sempre sprawiło, że zyskały one ogromną popularność i obecnie są najczęściej kupowanymi modelami z oferty firmy Pol-Skone. Teraz do tej wyjątkowej kolekcji dołączyła nowa linia stolarki Sempre Onda, która obejmuje 6 atrakcyjnych wzorów drzwi wewnętrznych charakteryzujących się oszczędnym w detale designem. Ich minimalistyczną formę urozmaicają ryflowane powierzchnie, które delikatne przełamują surowy charakter stolarki i nadają jej lekkości. Seria Sempre Onda obejmuje modele o matowych przeszkleniach ułożonych w różnych konfiguracjach, jak również wersję z pełnym skrzydłem wypełnionym w całości ryflowaną płyciną. Drzwi dostępne są także w 5 wersjach kolorystycznych z kolekcji Lamistone oraz 5 z kolekcji Silkstone. Obie powierzchnie zapewniają trwałą ochronę przed wycieraniem oraz działaniem środków chemicznych, co sprawia, że stolarka może być stosowana w mocno eksploatowanych miejscach. Dodatkowych atutem powłoki Silkstone jest trójwymiarowy efekt estetyczny, dzięki któremu powierzchnia skrzydła zyskuje wygląd struktury naturalnego drewna.

Mistrzostwo stylu

drzwi wewnętrzne

fot. drzwi wewnętrzne

Drzwi Sempre Onda zachowują cechy nowoczesnego stylu kolekcji Sempre, a przy tym wprowadzają do niej akcent świeżości. Ryflowane elementy na powierzchni skrzydeł sprawiają, że dają one wrażenie mniej masywnych, dlatego drzwi te znakomicie sprawdzają się we współczesnych aranżacjach, które nawiązują do wielu nurtów stylistycznych. Delikatny wzór paneli nie ogranicza przy komponowaniu pozostałych elementów wystroju. Doskonale współgra z wieloma współczesnymi trendami w projektowaniu wnętrz. Symetryczne żłobienia mogą stanowić inspirację do tworzenia ciepłych stylizacji, w których poza drewnem stosowane są takie materiały jak rattan, wiklina czy surowy kamień.

Drzwi Sempre Onda zdecydowanie efektowniej prezentują się w takim zestawieniu, niż modele o jednolitej powierzchni skrzydła, które podsiadają nieco chłodniejszą i bardziej formalną estetykę. Decydując się na tego rodzaju drzwi mamy do dyspozycji szeroką gamę barw, od czystej bieli, aż po ciemne wenge, co pozwala na kreowanie różnorodnych kompozycji.
Efektowne i klimatyczne wnętrze uzyskamy stosując stolarkę w ciemnym kolorze, jak nugat Royal w zestawieniu ze ścianami w nasyconych barwach, np. pochodnymi czerwieni. Połączenie to buduje wyjątkowy nastrój, a przy tym jest bardzo eleganckie. To idealna baza dla nowoczesnych aranżacji w orientalnym klimacie. Wystarczy zadbać o specyficzne dekoracje, jak tkaniny, ozdobne naczynia, figurki i obrazki nawiązujące do kultury Wschodu, a pokój zyska unikalną i bardzo zmysłową atmosferę.
Dla małych przestrzeni najkorzystniejszym rozwiązaniem będą drzwi w jasnej barwie, które wraz z odpowiednio dobraną kolorystyką ścian uczynią je optycznie większymi. Model Sempre Onda w kolorze białego dębu to doskonała alternatywa dla standardowej, chłodnej bieli. Zestawiając drzwi w tym wariancie kolorystycznym z pastelowymi ścianami i dodatkami o wyglądzie drewna, możemy stworzyć bardzo lekką i przytulną kompozycję. REKLAMAPK

Przeczytaj również: Styl secesyjny we wnętrzu
Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)