Nowe zestawy odpływowo-przelewowe i syfony

Jeszcze 20 lat temu wszystkie nasze łazienki były niemal identyczne. Jedyne o czym mogliśmy zadecydować, to rozmieszczenie standardowych urządzeń pomiędzy rurami kanalizacyjnymi, oczywiście pod warunkiem możliwości ich podłączenia. Od tych czasów zmieniło się niemal wszystko. Rury zniknęły za ścianą, i nie tylko rury, nawet spłuczki! Jakby tego było mało, producenci dali wolność projektantom w postaci wolnostojących ścianek montażowych, w których ukryć można wszelkie instalacje. Dzięki temu w projektowaniu łazienki nie ma żadnych ograniczeń. Wybór materiałów wykończeniowych jest już tak duży, że problemem stało się umiejętne ich dobranie. To wszystko spowodowało zmianę naszego podejścia do miejsca jakim jest łazienka. Spędzamy w niej coraz więcej czasu, przywiązujemy do niej coraz większą wagę i dlatego bardzo ważne jest, aby wszystko co się w niej znajduje odzwierciedlało nasz styl. Łazienka to w tej chwili małe, domowe centrum SPA.

Wyposażanie łazienki, wybór odpowiedniej ceramiki, dodatków, kolorów i faktur są odzwierciedleniem naszego gustu i osobowości, dlatego też to prawdziwa przyjemność, ale jednocześnie problem wymagający szczególnego zastanowienia. Istotą bowiem dobrze urządzonej łazienki jest nie tylko stworzenie odpowiednich warunków do codziennej higieny, lecz także przekształcenie jej w przytulne, piękne i klimatyczne wnętrze. Na wygląd łazienki mają wpływ nie tylko ceramika sanitarna i wykończenie ścian, ale właśnie umiejętnie dobrane szczegóły, drobne elementy będące przysłowiową „kropką nad i”.

Syfon to element wyposażenia łazienki, o którym często zapominamy, bo znajduje się w miejscach mniej widocznych. Z zamontowanego syfonu wannowego oglądać można jedynie korek i pokrętło automatycznego zamykania korka. Nikt jednak nie pamięta, jak ważną rolę pełni w naszej łazience.
Firma Geberit projektuje nowe produkty tak, aby nowoczesna technologia była zaklęta w pięknym, ponadczasowym wzornictwie. Najlepszym przykładem może być syfon wannowy Uniflex PushControl, który, jako jedyny na rynku, został tak zaprojektowany, by jego otwieranie i zamykanie było realizowane poprzez wciskanie, a nie jak dotychczas przekręcanie. Dzięki wyjątkowo płaskiemu przyciskowi zmienia się komfort użytkowania wanny, ponieważ przelew niewiele wystaje poza jej obręb. Przez zastosowanie takiego nowatorskiego rozwiązania kąpiel we dwoje staje się czystą przyjemnością.

instalacje

fot. instalacje

Zestaw odpływowo – przelewowy Uniflex PushControl charakteryzuje się elastycznym, kulowym połączeniem z przewodem odpływowym, dzięki czemu umożliwia dowolne ustawienie spadku oraz niwelację niedokładności w montażu. Ponadto jego wydajność przepływu jest o 20 % większa od parametrów wymaganych normami. Podejście pod główkę odpływu typu Flex zapewnia, że wszelkie naprężenia pochodzące od instalacji nie przechodzą na mechanizm przelewu. Zestaw odpływowo – przelewowy Uniflex PuhControl został tak skonstruowany, że pozwala na dopasowanie do wszystkich grubości wanien i dostępny jest w trzech wersjach: do wanien standardowych, do wanien wysokich i do wanien z odpływem daleko od przelewu. Natomiast niewielka ilość elementów, prostota montażu i bezproblemowy dostęp do kanalizacji wewnętrznej to zalety niezwykle doceniane przez instalatorów. Zalety syfonu Uniflex PushControl doceniło międzynarodowe jury nagrody iF Design w Hanoverze przyznając mu nagrodę główną za rok 2008.

W tym samym czasie firma Geberit zdecydowała się wprowadzić nowe syfony liniowe, które umożliwiają na pozbycie się jeszcze jednego „starożytnego” elementu w łazience: brodzika. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że jednolita podłoga w łazience to same zalety. Utrzymanie higieny w takiej łazience jest dużo prostsze, dużo łatwiejsze jest także jej zaprojektowanie, a później ułożenie płytek z jednokierunkowym spadkiem. Walory estetyczne są wręcz nieporównywalne. Syfon jest dostępny w 4 długościach 600, 700, 800 i 900 mm. Projektanci syfonu liniowego Uniflex do natrysków zrobili wszystko, aby montaż był możliwie najprostszy. To ważne, jeśli właśnie ta cecha rzutuje później na prawidłowe działanie syfonu i możliwość komfortowego i bezawaryjnego korzystania. A oto zalety syfonu liniowego Uniflex:
– ruchome nogi pozwalające na regulację wysokości syfonu do poziomu gotowej posadzki
– możliwość wyjęcia części syfonu w celu wyczyszczenia (bezpośredni dostęp do kanalizacji
– przepustowość 0,8 l/s
– jeden podstawowy korpus pasujący do wszystkich kratek
– różne kratki wykończeniowe do wyboru umożliwiające dopasowanie do wystroju indywidualnej łazienki (stal nierdzewna, emalia, wypełnienie klienta)
– możliwość kompensacji błędów w dowolnym etapie montażu nawet po wykonaniu izolacji i ułożeniu płytek
– bezpieczne uszczelnienie syfonu
– dobre właściwości akustyczne

Syfon liniowy marki Geberit

fot. Syfon liniowy marki Geberit

Syfon liniowy Uniflex charakteryzuje się niewielką wysokością montażową, przy jednoczesnej możliwości adaptacji połączenia z instalacją kanalizacyjną niespotykaną wśród innych syfonów. Zalety montażowe dają możliwość prawidłowego zamontowania syfonu nawet przy zmieniających się warunkach budowlanych. To bardzo ważne, zwłaszcza, że na budowie to bardzo częsta sytuacja.
Projektując syfon i uwzględniając jego zalety montażowe zadbano również o jego własności eksploatacyjne: o wydajność, która wynosi 0,8 l/s i o wysokość zasyfonowania: 50mm. Obie te wartości gwarantują długie i bezawaryjne działanie syfonu. Dwa podstawowe wzory wykończenia syfonu to stal nierdzewna i powierzchnia emaliowana. Dodatkowo jednak można go zabudować dowolnym materiałem użytym do wyłożenia podłogi: terakotą, kamieniem, ale także drewnem.

Aby uzupełnić asortyment odpływów łazienkowych firma Geberit opracowała także nowe wpusty podłogowe, charakteryzujące się bardzo prostym montażem, łatwym procesem uszczelniania warstw podłogi do syfonu, niską wysokością syfonu wynoszącą 95 mm wraz z jednoczesną wysoką wydajnością tego syfonu. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu przegubu kulowego o średnicy odpływu 50 mm. Jako jedyny na rynku syfon Uniflex ma także możliwość adaptacji podłączenia w pionie – w zależności od grubości warstw gotowej podłogi. Jak już udowodniliśmy, firma Geberit zwraca szczególną uwagę na wzornictwo swoich produktów. Dlatego nawet przy wpustach podłogowych kratki wlotowe zostały wykonane według nowych wzorów, których kwadratowe i okrągłe kształty pozostawiają szeroki wybór, w zależności od gustu klienta.

Geberit stara się odgadnąć potrzeby klienta i ta tendencja jest doskonale widoczna w produktach firmy. Zarówno nowy przycisk Sigma50 (przycisk do znanych spłuczek podtynkowych wprowadzony na rynek od 01.05.2008 roku), jak i syfon liniowy Uniflex ma możliwość zastosowania własnego materiału w wykończeniu łazienki. Inne syfony są wykonane w taki sposób, aby części widoczne doskonale pasowały do każdego wnętrza łazienki.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)