Zimowe aranżacje wnętrz: salon

Okres zimowy, pomimo mroźnej pogody i szybko zapadającego zmierzchu, jest bardzo radosną porą roku. Ogród zapada w głęboki sen, natomiast domownicy spędzają wspólnie długie wieczory w domu. Grudzień niezmiennie kojarzy się ze świętami, ponieważ przygotowania do nich trwają tygodniami.

Zimowe aranżacje wnętrz nie muszą jednoznacznie odwoływać się do obchodów i tradycji świątecznych. Planując sezonowe dekorowanie salonu nie wyprzedzajmy świąt. Inspiracje nie związane z Bożym Narodzeniem, znajdziemy za oknem…

Dekoracje powinny być utrzymane w odpowiedniej kolorystyce: biały i srebrny, to mieniące się płatki śniegu i sople lodowe, kolor zielony, to pachnące iglaki i inne rośliny zimozieolone, czerwony i pomarańczowy, to jarzębina, dzika róża i kalina, kolorowe akcenty kontrastujące z białym puchem..

Jeśli nie mamy czasu na wykonanie własnych kompozycji, można skorzystać z gotowych kolekcji produktowych, oferowanych przez popularne sieci handlowe i sklepy internetowe, z elementami aranżacyjnymi do wnętrz.

Zasłony, obrusy, koce i poduszki
Firanki i zasłony zimą pełnią bardzo ważną funkcję. Sprawiają, że wnętrze jest przytulne i zasłaniają okna przed ciekawskimi przechodniami.
Pled, koc i miękkie poduszki to nieodłączne dodatki kanapowych leniuszków. Aby podczas czytania wieczornej lektury było cieplej w stopy, pod każdym miejscem siedzącym powinien znaleźć się mięciutki dywanik.
Obrusy i serwetki, z motywami zimowymi, to dodatki doskonale uzupełniające jadalnię.

dekoracje

fot. dekoracje

Dekoracje i dodatki
Kiedy wieczór zapada szybciej, główne skrzypce w kreowaniu nastroju gra oświetlenie. Tańczące płomyki w kominku, subtelne światło punktowe, lampioniki na parapecie i świece.
Miłym dodatkiem, niezmiennie, są kwiaty doniczkowe, np. gwiazda betlejemska w srebrnej lub białej osłonce.

dekoracje

Zobacz również: Jadalnia po włosku

fot. dekoracje

Czytaj też:
Zimowe aranżacje wnętrz: salon
Zimowe aranżacje wnętrz: sypialnia
Zimowe aranżacje wnętrz: kuchnia i jadalnia
Zimowe aranżacje wnętrz: łazienka

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)