Złap wakacje w swoje ściany

tapeta

fot. tapeta

Słońce, plaża, bezkresne morze i orzeźwiająca bryza we włosach – to wakacje! Dwa miesiące relaksującego odpoczynku i zabawy do późnego wieczora. W tym sezonie proponujemy zachowanie morskich wspomnień na dłużej. Najlepiej na ścianach we własnym domu.

Barwy
Wystarczy szczypta wyobraźni lub prawdziwie morskie doświadczenia, aby marynistyczne klimaty zagościły na naszych ścianach. Kolory niebieski, biały i czerwony to dopiero początek. Podczas wakacji czas płynie inaczej, wkracza w relaks i słodkie lenistwo. Firma Minka, producent ekologicznych tapet, zaprasza w świat pełen romantycznych odcieni: cyjan, akwamaryna, alabastrowy, cynober, karmazyn, w wakacyjnej odsłonie.

jadalnia

fot. jadalnia

Motywy
Rozpędzone wiatrem żaglówki, latarnie ukazujące drogę zabłąkanym marynarzom lub zwierzęta morskie, uchwycone podczas beztroskiego baraszkowania wśród fal. Tapety dostosowane są do każdego amatora wakacyjnej przygody. W ofercie można znaleźć style odpowiadające rozbrykanym maluchom, młodym odkrywcom i dojrzałym koneserom morskiej sztuki. Firma Minka zadbała o szeroki wybór, od kolorowych kreskówek po stonowane pejzaże i artystyczne malowidła. Kolejnym aspektem jest wnętrze. Choć zawsze przyjemnie jest wypoczywać, umiar podpowiada, że prawdziwy relaks wymaga odpowiednio przygotowanej przestrzeni.

Wnętrza
Posiłek w towarzystwie szumu morza? Czemu nie. Motywy marynistyczne świetnie komponują się w kuchni i jadalni.
Często stosowane drewniane meble, ławy i białe wykończenia uzupełnią charakterem przedstawiony na tapecie pejzaż tnącego fale statku lub plaży z kwitnącymi palmami. Spokojna tafla morza na naturalnym płótnie ściennym to również korzystne tło dla rozświetlonej świecami sypialni, gdzie najlepiej zadbać o wakacyjny humor, zarówno kończąc jak i rozpoczynając nowy dzień. W pokojach dziecięcych sprawdzą się tapety z piratami, elementami wyposażenia statków czy odnalezionymi w skarbcach tajemniczymi mapami. Kolorowe wzory z entuzjazmem przyjmowane są przez najmłodszych, którzy najchętniej otaczają się przygodą bez względu na porę roku czy dnia – opowiada Dorota Kucharczyk, ekspert firmy Minka.

Ekologia i zdrowie
Prócz dobrej zabawy i widoków miłych dla oka, równie istotne przy wyborze dekoracji ściennych jest bezpieczeństwo i troska o środowisko naturalne. Materiały wykorzystywane do produkcji tapet pochodzą z recyklingu. W ich skład wchodzą włókna papierowe i tekstylne, celuloza, mączka drzewna oraz substancje pomocnicze. Takie tapety pozwalają ścianom oddychać, są grzybo i pleśnioodporne, a także wolne od uczulających alergenów. Jednocześnie są korzystne dla zdrowia i środowiska, ponieważ nie zawierają związków PCV, niebezpiecznych zmiękczaczy ani włókna szklanego.

Ekologiczne tapety Minka to nie tylko ciekawe wzory, ale również wysoka jakość i bezpieczeństwo potwierdzone certyfikaty FSC®3 i GREENGUARD Children&Schools®. Produkt, jako całkowicie przyjazny człowiekowi i środowisku naturalnemu, został dopuszczony do użytku w miejscach, gdzie przebywają najdrożsi naszym sercom najmłodsi oraz wrażliwi potrzebujący: w szkołach, przedszkolach i salach szpitalnych – komentuje Dorota Kucharczyk z firmy Minka, producenta ekologicznych tapet.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)