Żółty milin

Żółty milin

fot. Żółty milin

Rodzina: Bignoniaceae
Pochodzenie: Ameryka Środkowa i Południowa

Przeczytaj: Aktinidia

Opis: Żółty milin (Tecoma stans) zdobi przez cały rok swoimi wiecznie na nowo pojawiającymi się kwiatami otoczenie. Są one koloru intensywnie żółtego, kształtem przypominają kwiaty milinu. Bardzo lubi ciepło i światło – im cieplej tym dla niego lepiej.

Rozmnażanie:
Nasiona/sadzonki/podział

Wysiew:
Małe nasiona ze skrzydełkami przykrywamy bardzo lekko mieszanką ziemi do wysiewu z dodatkiem piasku lub perlitu. Umieszczamy je w jasnym i ciepłym miejscu o temp. 25°C. Ponieważ nasiona przykryte są bardzo cienką warstwą podłoża, które szybko przesycha, szczególną uwagę musimy zwrócić na nawadnianie.
Podłoże utrzymujemy w stanie lekko wilgotnym, ale nie mokrym. Kiełkują w czasie 2-4 tygodni.

Czas wysiewu: możliwy cały rok – najlepiej wiosną
Pielęgnacja: Powinniśmy zapewnić jej dużo ciepła i światła. Pod wpływem obniżonej temperatury (5-10°C) zrzuca liście. Jeżeli zapewnimy mu odpowiednią ilość ciepła (np w ogrodzie zimowym) może kwitnąć przez cały rok. Gdy nie jesteśmy w stanie zapewnić podwyższonej temperatury, zimujemy po opadnięciu liści w ciemnym pomieszczenie w temp. pow. 5°C. Latem wykazuje stosunkowo duże zapotrzebowanie na wodę, zimą podlewamy tylko tyle, aby podłoże całkiem nie przeschło. Nawozimy w czasie wegetacji co miesiąc dobrym nawozem wieloskaładnikowym lub wiosną przy przesadzaniu mieszamy podłoże z nawozem długodziałającym.

Przeczytaj: Iksja chińska
Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)