Żółty oleander

kwiaty

fot. kwiaty

Rodzina: Apocynaceae
Pochodzenie: Ameryka.

Przeczytaj: Ogródek skalny

Opis: Kwitnący przez całe lato żółty oleander (Thevetia peruviana), aż do późnej jesieni krzew, z długimi (do 7 cm), intensywnie żółtymi kwiatami. Liście długie, lancetowate, przypominające liście oleandra. Ozdobne są również bardzo ciemne, prawie czarne,intensywnie błyszczące owoce.

Rozmnażanie: nasiona, sadzonki.

Wysiew: Duże, twarde nasiona przed wysiewem musimy wypłukać gorącą wodą, następnie moczymy je przez 48 h. Umieszczamy w podłożu na głębokość 2 cmi wystawiamy w jasne i ciepłe miejsce temp. ok. 25°C. Nasiona kiełkują w terminie 1 do 4 tygodni.

Termin wysiewu: całoroczny

Uprawa: W czasie letnich miesięcy wymaga stanowiska jasnego i ciepłego, zimowanie powinno być przeprowadzone w pomieszczeniu możliwie jasnym, w którym temperatura nie przekracza 15°C. Starsze egzemplarze wytrzymują większe obniżenia temperatury. Latem zapotrzebowanie na wodę jest bardzo wysokie, nie możemy zapomnieć o regularnym podlewaniu, zimą podlewamy tylko tyle, aby podłoże całkiem nie wyschło. Nie lubi wody stojącej w podstawce. Podłożem powinna być dobrej jakości ziemia ogrodnicza, wymieszana wiosną z nawozami długo działającymi. Aby krzew był zawsze ładnie rozkrzewiony, corocznie wiosną powinniśmy go przyciąć.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)