Zrób to sam: kwietnik z drabiny

dekoracje

fot. dekoracje

Nie wiesz, co zrobić ze starą drabiną? Nie wyrzucaj jej! W bardzo łatwy sposób możesz zrobić z niej oryginalną dekorację, która ozdobi każdy balkon, taras lub ogród. Dzięki niej efektownie wyeksponujesz rośliny i doniczki. Dowiedz się, jak szybko i przede wszystkim własnoręcznie stworzyć wyjątkowy kwietnik.

Do stworzenia kwietnika z drabiny potrzebujesz:
– drewnianej drabiny
– 2 drewnianych desek o wymiarach około 80×35 cm (lub w innym, pasującym do Twojej drabiny rozmiarze)
– 1 wiadra białej farby akrylowej
– wyrzynarki akumulatorowej
– akumulatorowej szlifierki uniwersalnej
– 2-biegowej wiertarko-wkrętarki
– systemu natryskowego do malowania
– taśmy mierniczej
– -wkrętów do drewna o wymiarach 4×60 mm
– ołówka

Krok 1.

Zobacz również: Mięta
dekoracje

fot. dekoracje

Na samym początku należy dopasować długość desek, które utworzą półki kwietnika, do rozmiarów swojej drabiny. W tym celu połóż poziomo deskę na przeciwległych szczeblach, do których później ją przymocujesz. Deska powinna wystawać około 20 cm po obu stronach szczebli, a odległości zaznacz ołówkiem. Tak samo należy zrobić z drugą deską.

Krok 2.
Przy pomocy wyrzynarki przytnij deski wszerz w zaznaczonych wcześniej miejscach. Pamiętaj o włożeniu okularów i rękawic ochronnych, które osłonią Twoje oczy i dłonie przed wiórami.

Krok 3.

dekoracje

fot. dekoracje

Wygładź przycięte krawędzie. Najłatwiej zrobisz to używając akumulatorowej szlifierki wielofunkcyjnej, która perfekcyjnie je wygładzi. Dzięki wbudowanemu modułowi ssącemu i pojemnikowi z mikrofiltrem na pył po wykonaniu całej pracy będzie wyjątkowo czysto.

Krok 4.
Teraz czas na przymocowanie desek do drabiny w taki sposób, by utworzyły półki kwietnika. Połóż je na szczeblach tak, by po obu stronach została taka sama przestrzeń na doniczki, a następnie skręć elementy konstrukcji przy pomocy wiertarko-wkrętarki i wkrętów do drewna.

Krok 5.
Gdy konstrukcja jest już gotowa, pomaluj ją przynajmniej dwoma warstwami farby akrylowej. Z zielenią i kolorowymi kwiatami świetnie będzie współgrała biel, ale możesz wybrać też inną barwę farby. W równomiernym i szybkim pokryciu nią kwietnika pomoże Ci system natryskowy. Po wyschnięciu farby ustaw na półkach doniczki z kwiatami.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)