Zrób to sam: półki z wiader

Brakuje Ci miejsca do przechowywania drobnych rzeczy, a nie chcesz wstawić do pomieszczenia kolejnej komody lub regału? Zrób półki z metalowych wiader. Są nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim dodadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru. Zobacz jakie to proste!

półki

fot. półki

Do stworzenia półek z wiader potrzebujesz:
– 5 metalowych wiader o różnych średnicach
– 5 pojemników farby akrylowej w wybranych kolorach
– systemu natryskowego do malowania
– akumulatorowej, 2-biegowej wiertarko-wkrętarki
– akumulatorowego młota udarowo-obrotowego
– wiertła do betonu o średnicy 6 mm
– wiertła do metalu o średnicy 4 mm
– 20 wkrętów o wymiarach 4×60 mm i pasujących (6 mm) kołków rozporowych
– taśmy malarskiej i mierniczej
– ołówka, ekierki

półki

fot. półki

Krok 1.
Przyklej taśmę malarską na kształt krzyża na spodzie każdego z wiaderek. Użyj ekierki, aby odcinki taśmy przecinały się pod kątem prostym w środkowym punkcie spodu. Następnie zaznacz ołówkiem na każdym wiaderku po 4 punkty, w których będziesz wiercić otwory. Miejsca te wyznacz pośrodku każdego z czterech ramion krzyża.

Krok 2.
Używając wiertarko-wkrętarki i wiertła do metalu, wywierć otwory w wiaderkach, w zaznaczonych ołówkiem punktach. Dzięki kompaktowej i lekkiej konstrukcji oraz wydajności 2-biegowej, akumulatorowej wiertarko-wkrętarki Bosch PSB 10,8 LI-2 zrobisz to z łatwością.

półki

fot. półki

Krok 3.
Czas na malowanie wiaderek. Na początku przykryj starymi gazetami przestrzeń gdzie będziesz pracować. Następnie pokryj wiaderka dwiema warstwami farby akrylowej. Równomiernie nałożysz ją systemem do natryskowego malowania. Możesz pomalować każde wiaderko farbą w innej barwie lub wszystkie jednym kolorem, pasującym do Twojego wnętrza. W minimalistycznym pomieszczeniu świetnie będą wyglądały czarne lub białe półki z wiader.

półki

fot. półki

Krok 4.
Gdy wiaderka już wyschną, przyłóż je do ściany w miejscu, w którym zamierzasz je powiesić. Następnie zaznacz ołówkiem na ścianie miejsca do wiercenia otworów. Używając akumulatorowego młota obrotowo-udarowego i wiertła do betonu wywierć otwory i włóż w nie korki rozporowe.

półki

fot. półki

Krok 5.
Tym samym narzędziem przykręć każde wiaderko do ściany, tworząc w ten sposób swoje niezwykłe półki. Możesz je rozmieścić w różnych pomieszczeniach – w przedpokoju przechowasz w nich wszystkie szaliki i czapki, w salonie prasę a w pokoju dziecięcym ulubione zabawki dziecka. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)