Zrób to sam: tęczowa wycieraczka

wycieraczka

fot. wycieraczka

Wycieraczka to swoista wizytówka wnętrza domu, dlatego nie powinna być nudna i brzydka. Chcesz zachwycić sąsiadów i gości? Warto stworzyć kolorową wycieraczkę, która od progu wprawi osoby nas odwiedzające w dobry nastrój.

Do stworzenia tęczowej wycieraczki potrzebujesz:
– 8 drewnianych desek o wymiarach 100x4x2 cm
– 2 prętów gwintowanych M8x1000 mm
– 34 nakrętek sześciokątnych M8
– 4 wiader farb akrylowych w różnych, wybranych kolorach
– taśm: malarskiej i mierniczej
– piły metalowej
– ekierki i ołówka
– rękawic i okularów ochronnych
– wierteł do drewna o średnicy 8 mm
– akumulatorowej piły uniwersalnej (np. Bosch PST 10,8 LI)
– szlifierki wielofunkcyjnej (np. Bosch PSM Primo)
– 2-biegowej, akumulatorowej wiertarko-wkrętarki (np. Bosch PSB 10,8 LI-2)
– systemu natryskowego do malowania (np. Bosch PFS 3000-2)

Krok 1.
Na początku należy zaznaczyć na deskach odcinki o długości ok. 45 cm – tak, aby stworzyć z każdej z nich po dwa elementy wycieraczki. Następnie, używając piły uniwersalnej trzeba przyciąć deski w zaznaczonych miejscach. Pamiętaj o włożeniu rękawic i okularów ochronnych, by osłonić dłonie i oczy przed wiórami.

Krok 2.
Następnie należy wygładzić krawędzie desek szlifierką, po czym położyć je na węższych bokach. Na każdej desce należy ołówkiem zaznaczyć punkty, w których wywiercimy otwory na pręty gwintowane. Powinny znajdować się w odległości 5 cm od górnej i dolnej krawędzi desek. Użyj ekierki, aby precyzyjnie wyznaczyć punkty.

Krok 3.
Kolejnym krokiem będzie przewiercenie desek w zaznaczonych punktach, korzystając z wiertarko-wkrętarki oraz wiertła do drewna o średnicy 8 mm. Deski można pomalować, używając systemu natryskowego, dzięki czemu szybko i równomiernie będzie można nałożyć farbę. Drewniane paski powinny być pokryte przynajmniej dwiema warstwami farby, tak aby zwiększyć trwałość kolorów wycieraczki.

Krok 4.
Gwintowane pręty trzeba skrócić piłą uniwersalną na odpowiednią długość – równą planowanej szerokości wycieraczki. Następnie należy nawlekać kolorowe deski w taki sposób, aby utworzyły zaplanowany przez nas wzór. Między każdym z drewnianych fragmentów trzeba nakręcać nakrętkę. Po skręceniu wszystkich desek tęczowa wycieraczka będzie gotowa i już nigdy nikt nie przejdzie przed drzwiami obojętnie.REKLAMAPK

wycieraczka

fot. wycieraczka

wycieraczka

fot. wycieraczka

wycieraczka

fot. wycieraczka

wycieraczka

fot. wycieraczka

wycieraczka

fot. wycieraczka

wycieraczka

fot. wycieraczka

wycieraczka

fot. wycieraczka

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)