Źródło życia zaklęte w stali

akcesoria kuchenne

fot. akcesoria kuchenne

Gdy próbujemy wyobrazić sobie wodę, najczęściej do głowy przychodzą nam oczywiste obrazy – szklanka ożywczego płynu w upalny dzień, szumiące morze, okazały wodospad, czy rwąca rzeka. Najczęściej jest to woda w stanie ciekłym, spokojna lub przyjazna człowiekowi. Ale woda to także śnieg, deszcz, grad, wielkie lodowce. Poza jej spokojną stroną mamy też tę dziką, nieokiełznaną – sztormy, powodzie, lawiny. Ten życiodajny żywioł ma wiele twarzy.

Niezwykłość i nieprzewidywalność wody od zawsze fascynują człowieka – inspiruje wynalazców, rzuca wyzwanie naukowcom, jest natchnieniem dla artystów. Sztuka użytkowa także czerpie inspiracje z natury. Przodują w tym Skandynawowie, których od wieków łączy z naturą specyficzna więź.

Jednak, jak się okazuje, również Włosi potrafią w swoich projektach zamknąć naturę. Udowadnia to swoją linią Acqua – zobacz na stronie, kultowa, włoska marka Bugatti. Seria kuchennych i barowych akcesoriów to hołd złożony żywiołowi wody przez twórczy duet designerów – Innocenzo Rifino i Lorenzo Luggieri. Zaprojektowaną przez nich serię łączy ozdobny detal, przypominający kroplę porannej rosy. Znajdziemy go na okazałych paterach, funkcjonalnych pojemnikach hermetycznych, zestawie do przypraw, czy stojaku z zestawu utensyliów kuchennych.

Zobacz również: Japonia w nożu ukryta
serwetnik

fot. serwetnik

Na szczególną uwagę zasługuje serwetnik, tace oraz akcesoria barowe. Serwetnik zaskakuje formą – do złudzenia przypomina mały wodospad – zobacz produkt. Umieszczone w nim serwetki wyglądają jak oparte o ścianę wody. Z kolei akcesoria barowe – coolery do wina i szampana oraz termiczne wiaderko na lód, ujmują elegancją prostotą. Oczywiście, zwieńczoną stalową kroplą. Rozlana na stole tafla wody delikatnie otaczająca ozdobny detal, to nic innego, jak zachwycająca, stalowa taca. Stojące na niej kieliszki wyglądają niczym umieszczone na powierzchni uśpionego jeziora.

Woda to niezwykły żywioł – życiodajny i niebezpieczny. Oswojony przez człowieka, a jednocześnie nieokiełznany. Od wieków fascynuje i inspiruje. Zaklęta w stal przez markę Bugatti na równi zachwyca i onieśmiela, udowadniając, że jeśli chodzi o inspirowany naturą design, jeszcze wiele jest do odkrycia. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)