Zwykły-niezwykły korek

Korek do cięcia UpDown

fot. Korek do cięcia UpDown

Montując umywalkę musimy zadbać również o odpływ, ważne jest by był trwały i nieawaryjny. Rynek oferuje wiele modeli umywalek o różnych wymiarach. Jak zatem wybrać odpowiedni korek, gdy przed skorzystaniem z uniwersalnego rozwiązania powstrzymuje nas obawa co do jego jakości?

Z odpowiedzią przychodzi prostota
Dwa banalne wręcz pomysły projektantów Silfry spowodowały, że możliwości wykorzystania zwykłego korka umywalkowego zwiększają się wielokrotnie. W połączeniu z materiałem umożliwiającym jego cięcie staje się naprawdę uniwersalnym rozwiązaniem.

Po pierwsze korek jest dłuższy od standardowych. Projektanci wydłużyli go do 100mm długości. Dzięki temu można go dopasować do wielu umywalek o różnej grubości. Po drugie na wysokości 65mm i 75mm posiada znaczenia, które wskazują wysokość korka potrzebną do montażu w wielu standardowych umywalkach. Wyznaczają one po prostu linię cięcia ułatwiając samodzielny montaż. Korek można montować zarówno w umywalkach bez przelewów jak i umywalek z przelewami, umożliwiają to dwa inne znaczenia wskazujące miejsca, w których należy wywiercić otwory. Tych kilka oznaczeń sprawia, że jego samodzielny montaż jest dużo łatwiejszy, już nie musimy się martwić, że popełnimy błąd i zniszczymy korek podczas instalacji.

Uniwersalność, ale też jakość

Korek do cięcia UpDown

fot. Korek do cięcia UpDown

Chcąc zwiększyć żywotność korka zastosowano w nim dwa opatentowane mechanizmy. System zamykania i otwierania Up&Down, popularnie zwany również Klik-Klak wyposażony w specjalną sprężynę ze stali nierdzewnej, przechodzi każdorazowo milion testowych cykli zanim zostanie dopuszczony do sprzedaży. Co więcej znajdujący się w pozycji zamkniętej korek jest całkowicie wodoszczelny dzięki wykorzystaniu odpowiedniego uszczelnienia i działania siły grawitacji.
Drugi zastosowany patent pomaga w czyszczeniu całego mechanizmu. Dzięki prostej konstrukcji można wyjąć cały korek z odpływu, usunąć wszelkie zanieczyszczenia i równie łatwo zamontować go z powrotem.

Jego niewątpliwym atutem są szerokie możliwości zastosowania go nie tylko do umywalek z i bez przelewu, ale też wykonanych z różnych materiałów (szkło, porcelana, stal) i montowanych w różny sposób (nablatowe, półblatowe etc.) Odpowiednio dobrane materiały i proste rozwiązania techniczne połączone z możliwością samodzielnego montażu czynią go solidnym i uniwersalnym rozwiązaniem wielu problemów napotykanych podczas instalacji.

Dane techniczne:
– średnica 1 1/4”
– wykończenie: ABS
– średnica przykrywki korka: 64mm – całkowita długość: 100 mm
– możliwości montażu: umywalki z przelewem i umywalki bez przelewu

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)