Żyrandole barokowe w nowoczesnym wnętrzu

Urządzając mieszkania coraz częściej decydujemy się na niecodzienne połączenia. Odchodzimy od aranżacji wnętrz w jednym stylu i zestawiamy ze sobą klasyczne dekoracje z designerskimi i nowoczesnymi elementami, uzyskując niepowtarzalny efekt wzbogacony nutką awangardy. Doskonałym uzupełnieniem wystroju wnętrz w modnym stylu fusion, będą lampy z kolekcji Sevilla firmy Technolux.

Zaskakujące połączenia
W nurcie fusion dominują nietypowe rozwiązania – mieszanie stylów oraz łączenie ze sobą różnych materiałów to jego cechy charakterystyczne. Uwspółcześniona wersja eklektyzmu wymaga jednak szczególnej dbałości o szczegóły. Wybierając dekoracyjne elementy, musimy pamiętać, by nie przesadzić ze zbyt dużą ilością ekstrawaganckich dodatków, gdyż cienka granica dzieli nas od kiczu.

żyrandole

fot. żyrandole

Firma Technolux stworzyła kolekcję lamp Sevilla, która jest połączeniem elementów stylu retro z nowoczesnymi motywami – wszystko z zachowaniem odpowiednio wyważonych proporcji. Oprawy oświetleniowe Sevilla swym kształtem przypominają żebrowane, barokowe żyrandole, a wygięte w łuk ramiona zwieńczone zostały żarówkami imitującymi płomienie świec. Klasyczną formę i barokową stylistykę przełamują finezyjnie wyprofilowane elementy dekoracyjne wykonane z lakierowanej stali w kolorze złota wzbogaconego białymi akcentami. Dodatkowo ich końce ozdobione zostały przezroczystymi kryształkami, przypominającymi diamenty. Oprawy oświetleniowe z kolekcji Sevilla firmy Technolux to nowoczesna wersja klasycznych żyrandoli, które z pewnością zyskają uznanie miłośników designerskich kształtów i nowatorskich rozwiązań.

Fusion w różnej formie
Nowa linia lamp Sevilla to niezwykła mieszanka stylów, która sprawia, że oprawy oświetleniowe z tej serii idealnie wpisują się w wystrój każdego wnętrza – zarówno klasycznego, retro, modern, jak i fusion. W skład kolekcji Sevilla wchodzą dwa zwisy oraz dość pokaźnych rozmiarów kinkiet. Pięcioramienny zwis o długości 80 cm doskonale prezentować się będzie w przestronnych salonach. Posłużyć może jako główne źródło światła, jednocześnie zagospodarowując przy tym otwartą przestrzeń. W zestawieniu z klasycznymi, dębowymi meblami będzie stanowił kwintesencję stylu fusion. Nieco mniejsze, trzyelementowe zwisy zawiesić możemy natomiast w kuchni tuż nad stołem, czy kuchennym blatem w formie wyspy. W połączeniu z naczyniami i lodówką ze stali nierdzewnej stworzy modną, ciekawą kompozycję. Z kolei dwuramienny kinkiet umieścić możemy w korytarzu lub na filarach, gdzie przypominać będzie średniowieczne świeczniki. Dzięki temu do nowoczesnych mieszkań wprowadzimy odrobinę pałacowego przepychu.

Eklektyzm w aranżacji wnętrz stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mogą zdecydować się na wybór, jednego określonego stylu. Łącząc klasykę z nowoczesnością uzyskamy niepowtarzalną mieszankę, która sprosta gustom wszystkich domowników. Kolekcja Sevilla firmy Technolux jest tego doskonałym przykładem.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)