Czas na modny taras

taras

fot. taras

Przed nami cieple i słoneczne lato. Wolny czas z pewnością chętniej i częściej będziemy spędzać na świeżym powietrzu. Taras, szczególnie w okresie letnim, powinien stać się najpiękniejszym przedłużeniem części mieszkalnej jaki można sobie wymarzyć.

Zobacz również: Nowe kolory kostki brukowej

Długie dni i ciepłe wieczory zachęcają nas by jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Nie musi to jednak oznaczać dalekich wycieczek. Wystarczy, że wraz z rodziną, dziećmi czy grupą znajomych ciekawie zaplanujemy czas na własnym tarasie.

W miłej atmosferze zabaw, rozmów i wspólnego jedzenia posiłków, na odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni tarasowej, będziemy mogli cieszyć się towarzystwem i piękną pogodą. Bez względu na to czy Twój dom jest utrzymany w stylu tradycyjnym, klasycznym czy nowoczesnym odpowiednio dobrane deski tarasowe firmy DLH Poland nadadzą charakteru i wyrazu całej przestrzeni tarasowej.

taras

fot. taras

Taras wizytówką ogrodu
Niestety taras jest często oderwaną od części domu przestrzenią. Przejawia się to w braku konsekwencji pomiędzy projektem domu, a tarasu. Brak pomysłu na zaaranżowanie przestrzeni tarasowej nie musi od razu oznaczać dobierania odpowiedniej roślinności czy też mebli ogrodowych. Warto zacząć od wyboru desek tarasowych. Gdy nasz dom przypomina tradycyjną, spokojną oazę relaksu, wybierzmy deski tarasowe o ciepłych odcieniach brązu.

Najlepszymi propozycjami będą deski tarasowe Denya Garapa, Cumaru lub Bangkiri. Deski te wyglądają jakby zostały muśnięte promykami słońca. Beż wątpienia wprowadzą one harmonię w aranżowaną przestrzeń, a ich subtelność będzie sama zachęcać do spędzenia chwili relaksu na wygodnym hamaku.

W stylu klasycznym słowa klucze to szyk i renoma. Ciemne, czekoladowe, często wpadające w odcienie miedzi deski tarasowe nadadzą powagi bryle domu i pięknie zgrają się z kutymi, ozdobnymi meblami ogrodowymi. W tym stylu doskonale sprawdzą się deski Kempas, Merbau, Ipe, Sapeli, Tatajuba lub Mukulungu. Niesamowita głębia jaką niosą ze sobą owe dekory, zachwyci każdego. Warto także pomyśleć o roślinności, na przykład o pnącej się po elewacji winorośli, która ożywi i nada wyrazu budynkowi. Jeżeli nie przemawiają do Ciebie odcienie brązu oraz przygaszonej czerwieni, warto pomyśleć o wyłożeniu tarasu jasnymi deskami tarasowymi. Geometryczne bryły nowoczesnych domów idealnie komponują się z deskami z Modrzewia Syberyjskiego. Jego charakterystyczne, nietypowe usłojenie stanie się dodatkową ozdobą dla Twojego domu. Interesującą propozycją są także deski kompozytowe w odcieniu jasnego i ciemnego brązu, grafitu i szarości. Ich jednolita i intensywna barwa przez wiele lat, pod wpływem słońca czy deszczu, pozostanie niezmieniona.

Deski tarasowe „szyte na miarę”
Nie możemy zapominać, że taras jest bardzo ważną częścią domu, dlatego też warto zadbać o jego odpowiednie zaprojektowanie. Firma DLH Poland posiada w swojej ofercie szeroką gamę desek tarasowych z różnych gatunków drewna o niespotykanej kolorystyce i usłojeniu. Zaczynając od jasnego Modrzewia Syberyjskiego, a kończąc na pięknej czerwono-czekoladowej głębi Massaranduby czy Mukulungu. Każda deska występuje w różnych wymiarach, profilach i ryflowaniach lub w wersji gładkiej. Firma DLH Poland wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, zapewniając im szeroki wachlarz możliwości. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)