Nowoczesne biura - aranżacje

Najnowsze wpisy

Pomysł na biuro – aranżacje nie tylko dla korporacji

Aranżacja przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni do pracy wymaga kompleksowego podejścia do projektowania. Planując aranżację biura, bierze się przede wszystkim pod uwagę jego funkcjonalność oraz ergonomię. Nowoczesne biuro to jednak także efektowne i eleganckie wykończenie oraz przemyślane wyposażenie, które sprawia, że wykonywanie codziennych obowiązków staje się o wiele przyjemniejsze.

Moje biuro, moja twierdza  – domowy gabinet czy przestronny open space?

To jasne, że otoczenie, w którym przebywamy, znacząco wpływa na nasz nastrój i produktywność. Coraz częściej mówi się o tym, że duże znaczenie dla komfortu pracy oraz zdolności skupienia uwagi ma sam wystrój biura.

Szacuje się, że ok. 60% wszystkich pracujących, zatrudnianych jest właśnie do pracy biurowej. Co więcej, rośnie liczba osób wykonujących przynajmniej część obowiązków z własnego domu na przykład w formie tak zwanej pracy zdalnej. To rozwiązanie doceniają szczególnie matki wychowujące dzieci, freelancerzy lub po prostu osoby, którym zależy na dużej swobodzie zawodowej. Aranżacja biura we własnym domu lub choćby zapewnienie oddzielnego kącika przeznaczonego do pracy pozwala lepiej skupić się na obowiązkach oraz przynajmniej symbolicznie oddzielić je od życia prywatnego. Nic więc dziwnego, że nie tylko pracodawcy, ale i sami zatrudnieni coraz częściej zadają sobie pytanie, jak urządzić biuro, aby stwarzało idealne warunki do pracy. Pomieszczenie to powinno być nie tylko nowoczesne i estetyczne, ale przede wszystkim przyjazne dla użytkowników.

Nowoczesne biuro typu open space

fot. Nowoczesne biuro typu open space

Nowoczesne Biuro, w którym naprawdę można się skupić – rola izolacji akustycznej

Nawet najbardziej gustowny wystrój biura nie zda się na nic, jeżeli hałasy dobiegające zza ściany będą co chwilę zakłócać naszą pracę. Dlatego jednym z najważniejszych czynników jest stworzenie przyjaznego środowiska akustycznego. Prawdziwym wyzwaniem, także w naszym własnym domu czy mieszkaniu, może być poradzenie sobie z nadmiernym hałasem dobiegającym zarówno z sąsiednich pokoi, jak i zewnątrz budynku.

Moje biuro - nowoczesna aranżacja

fot. Moje biuro – nowoczesna aranżacja

W domowym biurze wykorzystać można podobne rozwiązania izolacyjne, które zastosowaliśmy w innych pomieszczeniach, takich jak na przykład sypialnia. Ważne jest jednak to, by w miarę możliwości odseparować gabinet od reszty domu. Doskonale nadadzą się do tego ścianki działowe, tradycyjne bądź szklane, a nawet przesuwne. Jeśli dysponujemy niewielką ilością miejsca, te ostatnie pozwolą nam zagospodarować przestrzeń zgodnie z aktualnymi potrzebami i w nowoczesne biuro zamienić na przykład fragment salonu.

W dużych przestrzeniach biurowych wykorzystuje się profesjonalne rozwiązania, które minimalizują problem nadmiernego hałasu. Istotny wpływ na środowisko akustyczne ma choćby wysokość pomieszczenia. Dlatego też w inwestycjach użyteczności publicznej często stosuje się sufity podwieszane. Płyty sufitowe, dzięki odpowiednim parametrom akustycznym, idealnie nadają się do kształtowania środowiska akustycznego zarówno wnętrz biurowych typu open space czy sali konferencyjnych, jak i prywatnych gabinetów.

Jak urządzić biuro komfortowe i nowoczesne

fot. Jak urządzić biuro komfortowe i nowoczesne

Nowoczesne i wygodne biuro – inspiracje

Nowoczesne biura cechuje przede wszystkim elegancki minimalizm. Gładkie płaszczyzny oraz szklane i aluminiowe wykończenia w klasycznych barwach lub z pojedynczym wyrazistym akcentem kolorystycznym stwarzają wrażenie profesjonalizmu i przejrzystości, a także nie rozpraszają nadmiernie uwagi. Oświetlenie dające dopasować się do aktualnych potrzeb oraz warunków zewnętrznych pomaga zachować koncentrację, nawet kiedy za oknem zapada już zmrok, a także pozwala komfortowo czytać lub wypełniać dokumentację.

Istotnym elementem każdego biura są także wygodne meble. Ze względu na ilość czasu spędzanego w pozycji siedzącej przed ekranem komputera, dostosowanie biurek czy foteli do potrzeb użytkowników to nie tylko kwestia wygody, ale i zdrowia.

Aranżacja biura ma znaczenie

Nowoczesne biura to przede wszystkim miejsca bardzo funkcjonalne stwarzające warunki do codziennej pracy. Utrzymanie w nich nienagannego porządku służy nie tylko wywołaniu dobrego wrażenia na klientach, jak również  pozwala zwiększyć produktywność i uwolnić się od zbędnych rozpraszaczy. Jest to ważne, także jeśli pracujemy w niewielkiej rodzinnej firmie bądź nawet we własnym domu. Właściwa aranżacja biura lub gabinetu pomoże nam uporządkować nie tylko niezbędne dokumenty, ale także myśli.

Wygodne i nowoczesne biuro w domu

fot. Wygodne i nowoczesne biuro w domu