X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Materiały antypoślizgowe na schody

hol
Schody prowadzące do naszego domu powinny być bezpieczne, tak by osoby z nich korzystające nie zostały narażone na przykre niespodzianki w postaci złamania którejś kończyny, bolesnego zbicia lub skręcenia stawu w wyniku upadku. Powinny być odpowiednio zabezpieczone zarówno na wypadek padającego deszczu, jak i mrozu. W trosce o bezpieczeństwo domowników warto wyposażyć schody w odporne na ścieranie, a także warunki atmosferyczne, nakładki.


Wykładzina dywanowa
Najczęściej w domach można spotkać nakładki na schody wykonane z wykładzin dywanowych. Większość dostępnych na rynku ma sztywny spód wykonany z PCV, dzięki któremu wykładzina nie zwija się na stopniu. Szeroka oferta wykładzin na rynku pozwala na dopasowanie materiału do wystroju wnętrza.

Taśma antypoślizgowa
Samoprzylepne taśmy antypoślizgowe na schody, są przede wszystkim stosowane w budynkach użyteczności publicznej. Jednak coraz częściej można je dostrzec także w domach prywatnych. Wykonane są z tworzywa sztucznego o fakturze papieru ściernego. Dzięki temu, że są samoprzylepne, nie wymagają dodatkowych elementów, aby je przykleić. Szybko i łatwo montuje się je na krawędziach schodów, obłożonych różnego rodzaju materiałem. Najczęściej występują one w kolorze grafitowym i żółtym, ale na zamówienie można zrobić taśmy w dowolnym kolorze z palety RAL.Paski antypoślizgowe GRP
Alternatywą dla taśmy antypoślizgowych są paski GRP, które są wycinane z arkuszy plastiku wzmacnianego włóknem szklany. Montowane są na szczeliwo, dzięki czemu woda i brud nie dostają się pod powierzchnię pasków. Tego rodzaju paski mogą być montowane na każdego rodzaju powierzchni - drewnie, betonie, plastiku, płytkach ceramicznych czy na marmurze. Są bardzo wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne, dzięki czemu wytrzymują znacznie dłuższy czas niż taśmy antypoślizgowe. Paski antypoślizgowe GRP przeważnie występują w kolorze czarnym, ale można zamówić u producenta także dowolny inny kolor występujący w palecie RAL.

Gumowe nakładki
Gumowe nakładki na schody występują w postaci wycieraczek, mat wyglądających jak plaster miodu lub nakładek z kątownikiem. Najczęściej można spotkać nakładki z gumy czarnej bądź popielatej. Coraz częściej producenci oferują takie zabezpieczenia antypoślizgowe także w żywszej kolorystyce - niebieskiej, czerwonej czy zielonej. Nakładki wykorzystywane w budynkach użyteczności publicznej bardzo często maja paski odblaskowe, dzięki którym zwiększa się bezpieczeństwo użytkowania schodów, w szczególności po zapadnięciu zmroku.

Dla osób szukających ciekawszych rozwiązań niż tylko paski lub taśmy antypoślizgowe, dobrym rozwiązaniem mogą być kolorowe stópki. Mogą one nie tylko wskazywać wyznaczoną drogę, ale doskonale zastąpią one tradycyjne paski antypoślizgowe. Równie ciekawym i estetycznym rozwiązaniem zabezpieczającym przed śliskimi kafelkami są przeźroczyste lub czarne gumowe maty, które skutecznie ochronią przed nieszczęśliwym wypadkiem na śliskiej podłodze.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Schody
Autor: Anna Dębiec
2016-02-13 05:28:18
Tagi do artykułu: schody | wykładziny | maty
 
Powiązane galerie:
Galeria Schody Schody      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Schody

Zbrojenie schodów żelbetowych

Schody to niezwykle ważny element komunikacyjny w domu piętrowym czy parterowym z poddaszem. Jest to dość kosztowna, wykonywana na długie lata inwestycja, dlatego należy dobrze przemyśleć wybór odpowiednich schodów. Jeśli padnie on na schody żelbetowe, pamiętajmy o dokładnym ich zaprojektowaniu i wykonaniu.
schody drewniane

Jakie schody do domu są najlepsze?

Budowa domu, w którym pomieszczenia podzielone są na dwa poziomy wymaga wcześniejszego wyboru schodów oraz technologii w jakiej mają być wykonane. Przede wszystkim muszą być praktyczne, wygodne i dopasowane do aranżacji wnętrz. Jak pogodzić te wszystkie cechy i wybrać najlepsze schody wewnętrzne?
schody

Schody zewnętrzne

Schody zewnętrzne są ważnym elementem wejścia do budynku. Pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale również dekoracyjną. Schody wejściowe powinny być komfortowe i bezpieczne dla użytkowników. Są elementem bryły domu, dlatego też muszą być odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Schody dodadzą urody

Schody
Schody wewnętrzne coraz częściej wykonuje się z drewna czy metalu. Mimo to, na więcej inwencji pozwala tradycyjny żelbet, ognioodporny i dość tani. Takie schody, same w sobie, do pięknych nie należą, ale to nawet lepiej. Można będzie zmienić je w ozdobę wnętrza, zgodnie z naszymi oczekiwaniami. To tylko kwestia odpowiedniego wyboru okładziny i pomysłowego jej wykorzystania.

Schody - stylowy element dekoracyjny

salon
Minęły czasy, w których schody miały pełnić jedynie funkcję użytkową. Dzisiaj stanowią niezwykle stylowy element dekoracyjny podnoszący walory estetyczne wnętrza, w którym się znajdują. Tymczasem wykorzystanie technologii oświetleniowej daje dodatkową szansę podkreślenia ich piękna i kształtów...

Ekspozycja schodów we wnętrzu

schody
Ekskluzywne schody Prima stanowią uosobienie szyku i elegancji, będąc zarazem manifestem nowoczesnego stylu życia. Zaprojektowane z myślą o tych, którzy w poszukiwaniu ponadczasowych rozwiązań, mają odwagę zerwać z rutyną i otworzyć się na nową jakość w dekoracji i wykończeniu wnętrz.

Schody ogrodowe

Schody ogrodowe
Schody ułatwią nie tylko komunikację pomiędzy poziomami. Przyczynią się również do znacznego poprawienia estetyki lub staną się głównym elementem kompozycji ogrodu. Stopnie powinny być wygodne i bezpieczne. To podstawowy warunek.
Stopnie niskie i szerokie, z pewnością staną się bezpieczne dla biegających dzieci, a i nam nie utrudnią przemieszczania się po ogrodzie.