Funkcjonalne zawory i głowice

Zawór przepływowy żeliwny

fot. Zawór przepływowy żeliwny

Z myślą o komforcie użytkowników Grupa Armatura wzbogaciła swoją ofertę o nowe zawory i głowice, dostępne w różnych rozmiarach oraz o zróżnicowanym przeznaczeniu. Wytrzymałe oraz proste w obsłudze zawory będą doskonałym uzupełnieniem wszystkich typów instalacji.

Urządzając dom lub mieszkanie zwracamy uwagę na funkcjonalność i estetykę pomieszczeń. Ze starannością dobieramy poszczególne elementy wyposażenia. Jednak niekiedy najważniejszymi detalami są te najmniejsze, niewidoczne na pierwszy „rzut oka”. Takim niezbędnym wyposażeniem są zawory wodne oraz do centralnego ogrzewania. Od tych niewielkich szczegółów zależy komfort oraz bezpieczeństwo mieszkańców. Grupa Armatura wychodząc naprzeciw potrzebom klientów wprowadziła do asortymentu funkcjonalne zawory oraz głowice w dwóch charakterystycznych kolorach z nowym, ergonomicznym uchwytem.

Każdy detal ma znaczenie

Zawór parowy skośny, żeliwny

fot. Zawór parowy skośny, żeliwny

Automatyczny zawór odpowietrzający jest niezastąpiony do ciągłego usuwania powietrza z instalacji pompowych i centralnego ogrzewania. Powinien być montowany w najwyższym punkcie pionów instalacyjnych lub urządzeń (grzejniki ścienne, sufitowe nagrzewnice powietrza, kotły grzewcze, itp.). Odpowietrzenie instalacji odbywa się w prosty sposób poprzez odkręcenie znajdującej się w górnej części zaworu niewielkiej nakrętki. Praca zaworu odpowietrzającego jest ściśle związana z zaworem odcinającym, który umożliwia demontaż automatycznego zaworu w instalacji pod ciśnieniem. Także konserwacja zaworu odpowietrzającego może zostać wykonana w instalacji, która znajduje się pod ciśnieniem. Wystarczy wykręcić automatyczny zawór z zaworu odcinającego.

Komfortowe użytkowanie

Głowica do zaworów przepływowych żeliwnych

fot. Głowica do zaworów przepływowych żeliwnych

Nowy żeliwny zawór parowy skośny oraz zawór wodny przepływowy – będą idealnym wykończeniem do różnych typów instalacji wodnych i gazowych. Korpusy zaworów wykonane są z żeliwa oraz wyposażone są w głowice wzniosowe z mosiądzu. Zawory posiadają przyłączenie nakrętno-nakrętne i posiadają wygodne w użyciu uchwyty, co pozwala na sprawną obsługę. Dzięki zastosowaniu regularnych przetłoczeń nie wyślizgują się one z ręki oraz nie wymagają wykorzystania dużej siły. Uchwyty zostały oznaczone dwoma kolorami: czerwonym dla zaworów parowych i niebieskim dla zaworów przelotowych wodnych. Ponadto posiadają one oznaczenie „open-close” informujące użytkownika o tym czy zawór jest otwarty, czy zamknięty. Uchwyty o ażurowej konstrukcji wykonane są z żeliwa, a ich powierzchnia powlekana jest lakierem utwardzanym termicznie. Dzięki temu są łatwe do utrzymania w czystości.

Nowe produkty Grupy Armatura wyróżniają się wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz chemiczną. Ich wysoką jakość potwierdzają przeprowadzane na etapie produkcji próby wodne, szczelności i wytrzymałości. Każdy zawór wykonany jest zgodnie z normą PN-EN 1562 oraz posiada Deklarację Zgodności, Atest Higieniczny i Znak Budowlany.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)