Kupujemy rolety do kuchni – jakie rolety do kuchni nowoczesnej lub tradycyjnej wybrać?

Ładna dekoracja kuchennego okna często przysparza nieco trudności. Opary powstające podczas przygotowania posiłków, tłuszcz i wysoka temperatura sprawiają, że tekstylia kuchenne brudzą się szybciej. Tradycyjne firanki w wielu domach już dawno odeszły do lamusa. Dobrą alternatywą mogą być rolety ozdobne do kuchni, które sprawią, że okno będzie zawsze wyglądać schludnie i elegancko. Jakie rolety do kuchni będą najlepsze?

fot. Subtelne rolety do kuchni

Przeczytaj: Nowoczesne lustra

Rolety do kuchni – wybór tkaniny

Kupując rolety do kuchni, warto zwrócić uwagę na rodzaj tkaniny, z której zostały wykonane. Oprócz względów estetycznych istotna jest również kwestia utrzymania rolet w czystości. Doskonałym rozwiązaniem są na przykład rolety do kuchni wykonane z poliestru, które bez problemu można wyczyścić wilgotną szmatką.

W pomieszczeniach mocno nasłonecznionych dobrym rozwiązaniem mogą okazać się rolety zaciemniające, występujące często w kilku modelach, o różnych stopniach krycia. Izolację świetlną zapewnia druga powłoka odbijająca promienie słoneczne.

Warte uwagi są także klasyczne rolety do kuchni wykonane z lnu lub bawełny. Ich główna zaleta to łatwość utrzymania w czystości. Po zdjęciu rolet z okna, materiał można bez problemu wyprać w pralce. Należy jednak pamiętać, że tego typu osłony nadają się raczej do kuchni o mniejszym nasłonecznieniu.

Fot. Jakie rolety do kuchni klasycznej i nowoczesnej wybrać?

Montaż rolety do kuchni

Oprócz tego, jakie rolety do kuchni wybierzemy, istotny jest także sposób montażu. Weźmy pod uwagę, że rolety do kuchni nie powinny raczej być montowane w klasyczny sposób. Szczególnie w okresie letnim częste otwieranie okna z tradycyjnie zamontowaną roletą w celu przewietrzenia go i pozbycia się intensywnych zapachów może być niewygodne. W takim przypadku idealnie sprawdzą się osłony montowane na ramie okiennej.

Żaluzje do kuchni

Ciekawą alternatywą dla rolet są żaluzje do kuchni. Można zdecydować się na te wykonane z PCV lub drewniane. Odpowiednio dobrany model doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, minimalistycznych, jak i bardziej klasycznych aranżacjach. Warto jednak mieć na uwadze funkcjonalność wybranego rozwiązania.

Żaluzje i rolety do kuchni nowoczesne bądź klasyczne – wybór wzoru

Szeroka oferta dostępna na polskim rynku pozwoli bez problemu dopasować tkaninę do wystroju oraz charakteru wnętrza. Jeśli kuchenna aranżacja jest nowoczesna i wykorzystuje intensywne, niestandardowe barwy, doskonale sprawdzą się w niej na przykład abstrakcyjne wzory. Gdy natomiast chcemy uzyskać bardziej przytulny klimat, warto zdecydować się na wyroby bawełniane lub bambusowe. Takie rozwiązanie w oryginalny sposób łączy walory praktyczne z estetycznymi.

fot. Rolety do kuchni nowoczesnej

Sending
Ocena artykułu
5 (1 głos)