Czy można ubezpieczyć okna?

okno veka  ubezpieczenie

fot. okno veka ubezpieczenie

Okna są stałym elementem mieszkania czy domu, a zatem ubezpieczając nieruchomość ubezpieczamy również okna i drzwi. Profile okienne są ubezpieczone od uszkodzenia w wyniku dewastacji, a szyby od zbicia.

Przeczytaj: Papy izolacyjne

Jeżeli mamy w zakresie umowy z firmą ubezpieczeniową odszkodowanie za skutki dewastacji, wandalizmu, to w razie włamania i zniszczenia okien, w tym również profili okiennych, dostaniemy odpowiednią kwotę rekompensującą straty. To samo dotyczy samych szyb. Ubezpieczenie od dewastacji obejmuje zarówno wybicie szyby na przykład kamieniem przez osobę postronną, jak również jej zbicie spowodowane przeciągiem w mieszkaniu czy zbyt silnym niefortunnym zatrzaśnięciem okna.

Pamiętajmy jednak, że ubezpieczenie to rekompensata, gdyby doszło do włamania. Lepiej jednak zapobiegać tak przykrym sytuacjom i wybrać okna z okuciami antywłamaniowymi. Niestety zwykłe okucia złodzieje potrafią podważyć z zewnątrz i po postu wejść przez otwarte okno do mieszkania. Okucia zwane antywłamaniowymi mają dodatkowe bolce, grzybki czy zaczepy, które zdecydowanie utrudniają wyważenie okna. Takie okucia oferuje m.in. firma Winkhaus i są one stosowane w oknach z profilami VEKA – w środku kształtowników PCW występują specjalnie dobrane wzmocnienia. O klasie zabezpieczenia świadczy ilość bezpiecznych punktów. Grzybki to trzpienie ryglujące skrzydło ościeżnicy i wraz ze stalowymi zaczepami na ramie okna stanowią owe bezpieczne punkty. Im więcej takich punktów tym większa odporność okna na włamanie. Dlatego warto zadbać nie tylko o ubezpieczenie od strat, ale i o dobre okucia w dobrych oknach.

Przeczytaj: Sofa kameleon

Więcej informacji http://poradnik.veka.pl/

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)