Lampa z butelek i wazonów – proste rozwiązanie w nowoczesnym wnętrzu

Lampa wykonana z niepotrzebnych butelek i wazonów to doskonały pomysł dla tych, którzy są znudzeni sztampowymi żyrandolami i kloszami. To efektowne rozwiązanie doceniają miłośnicy prostoty oraz osoby lubiące eksperymentować we wnętrzach.

oświetlenie

fot. oświetlenie

Przeczytaj również: Odkryj trzeci wymiar ściany

Do stworzenia lampy potrzebne będzie:
– 3 szklanych wazonów lub butelek
– 3 kabli do lamp w oplocie z oprawką (w dowolnym kolorze)
– 3 żarówek
– 3 haków gwintowanych
– 3 kołków rozporowych
– detektora cyfrowego (np. Bosch PMD 10)
– akumulatorowej wiertarko-wkrętarki udarowej (np. Bosch PSB 10,8 LI-2)
– wiertła do betonu o średnicy 6 mm
– diamentowego wiertła easyDry o średnicy 8 mm

Krok 1
Wybierz miejsce, w którym chcesz zamontować lampę. Zanim przystąpisz do wiercenia otworów, sprawdź, czy w tym miejscu nie przebiegają przewody elektryczne pod napięciem lub pręty zbrojeniowe. Najłatwiej zrobisz to przy pomocy detektora cyfrowego, który po przyłożeniu do sufitu, kolorowym pierścieniem diodowym precyzyjnie wskaże Ci, czy wiercenie w wybranym miejscu jest możliwe.

Krok 2
Po upewnieniu się, że wiercenie jest bezpieczne, można przystąpić do wykonania otworów w suficie. Użyj do tego akumulatorowej wiertarko-wkrętarki udarowej z wiertłem do betonu o średnicy 6 mm.

Krok 3
Teraz czas na przewiercenie szklanych denek wazonów i butelek, żeby zrobić otwory na kable do lamp. W tym zadaniu najlepiej sprawdzi się diamentowe wiertło o średnicy 8 mm.

Krok 4
W wywierconych w suficie otworach należy umieścić kołki rozporowe i wkręcić w nie haki gwintowane. Następnie przełożyć przez każdy otwór w nie wazonu jeden kabel do lamp. Gotową lampę można zawiesić na haku. Aby cieszyć się oświetleniem, należy podłączyć ją do instalacji elektrycznej. Jednak dla bezpieczeństwa, warto zlecić to fachowcowi. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)