Stylowe lampy z koronką

oświetlenie

fot. oświetlenie

Koronka to królowa wśród materiałów. Wykonane z niej suknie noszą największe gwiazdy filmu i estrady, jej delikatność i wdzięk uwielbiają projektanci. Nic więc dziwnego, że koronkowe detale coraz częściej spotkać można nie tylko na wybiegu, ale i w modnie urządzonych wnętrzach. Odpowiedzią na ten trend jest nowa kolekcja lamp LACE, w której firma Technolux połączyła subtelną koronkę z eleganckimi czarnymi kryształami.

Tradycja wyrobu koronki jest długa i niezwykle barwna – sięga bowiem ponad pięćset lat wstecz. Wówczas tkanina ta, jako jeden z najdroższych i najbardziej pożądanych dodatków do ubioru, gościła jedynie na królewskich i cesarskich dworach Azji i Europy. Z czasem stała się bardziej dostępna, jednak nadal była synonimem luksusu i elegancji. Dzisiaj, w dobie XXI wieku, koronka wciąż cieszy się niezwykłą sławą i poważaniem. Mimo swego sędziwego wieku nadal pozostaje modna i zachwyca świeżością oraz kunsztem wykonania. Najbardziej intryguje jednak wówczas, gdy występuje w niecodziennej dla siebie roli. Takiej, jak stylowy abażur lamp z kolekcji LACE.

Ujmująca koronka

Przeczytaj również: Włoski design na każdym progu
oświetlenie

fot. oświetlenie

Aranżując przestrzeń naszego domu musimy zadbać o wiele szczegółów, pamiętać o najmniejszych detalach, gdyż to one w dużej mierze decydują o spójności kompozycji. Oświetlenie jest tym elementem, który potrafi całkowicie odmienić pomieszczenie, zdecydować o jego klimacie i charakterze. Kolekcja LACE powstała z myślą o eleganckich, stylowych wnętrzach, którym chcemy dodać odrobinę zmysłowości, romantyzmu i luksusu. Wszystko to za sprawą abażurów pokrytych prawdziwą koronką o subtelnym kwiatowym motywie, a także czarnych, szklanych kryształków migoczących w świetle lamp niczym czarne klejnoty. Co więcej – połączenie siły chromowanej stali z delikatnością koronki i trwałością ozdobnych kryształów sprawia, że lampy z linii LACE doskonale sprawdzą się zarówno w kobiecym buduarze, jak i w małżeńskiej sypialni.

Modelowa rodzina
Pełna uroku kolekcja zawiera w sobie aż sześć różnych lamp, z których każda znajdzie uznanie w oczach nawet najbardziej wymagających estetów. W rodzinie LACE znajdziemy bowiem eleganckie zwisy z jednym, dwoma, trzema lub czterema abażurami, a także smukłą lampę podłogową oraz wdzięczną lampkę biurkową. Pojedyncze i podwójne zwisy doskonale sprawdzą się jako dodatkowe oświetlenie stołu czy miejsca odpoczynku, natomiast te z większą liczbą abażurów bez przeszkód mogą pełnić funkcję głównego źródła światła. Lampa podłogowa LACE firmy Technolux, mierząca aż 165 cm wysokości, ustawiona w rogu pokoju, wprowadzi zaś odrobinę ciepłego światła do owianych wcześniej mrokiem zakamarków. Z kolei najmniejsza z kolekcji LACE – lampa biurkowa, równie dobrze prezentować się będzie zarówno na szafce nocnej czy stoliku do pracy, jak i w towarzystwie flakonów perfum na damskiej toaletce.

Misternie pleciona koronka od wieków obecna jest na salonach. Uwielbiają ją bowiem zarówno projektanci mody, jak i stylowe elegantki. Teraz, dzięki lampom z kolekcji LACE firmy Technolux, koronka będzie nie tylko ozdobą wieczorowych sukni, ale stanie się również niezwykle interesującą ozdobą każdego wnętrza…

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)