Lampy witrażowe – moc kolorów we wnętrzu

lampa wisząca

fot. lampa wisząca

Witraże, niegdyś zarezerwowane tylko dla obiektów sakralnych, dziś równie często spotykane są w naszych domach i mieszkaniach. Wykorzystywana opozycja do nudnego, jednobarwnego światła. Calvado.pl przedstawia prawdziwe witrażowe arcydzieła – do salonu, gabinetu czy domowej biblioteczki.

Stojąca czy wisząca – niezależnie od tego, jaką lampę wybierzesz, jej kolorowe, witrażowe szkiełka sprawią, że twoje pomieszczenie rozświetli się tysiącami barw. I niezależnie od tego w jakim pokoju je postawisz, wszędzie wprowadzi wyjątkowy klimat bezpieczeństwa i rodzinnego ciepła.

W gabinecie lub domowej biblioteczce

Przeczytaj również: Wielozadaniowe drzwi
lampa wisząca

fot. lampa wisząca

Twój domowy gabinet czy rodzinna biblioteczka z książkowymi pamiątkami po dziadkach wymaga dobrego i jednocześnie stylowego oświetlenia. Nie sprawdzą się tu awangardowe rozwiązania. Dobrze pasować będą natomiast witrażowe arcydzieła, np. lampa Tiffany Mini – Rosa czy Tiffany – Butterfly. Każdy element tych lamp jest precyzyjnie wycinany nożem do szkła, szlifowany i układany na formie, a następnie mocowany poprzez lutowanie. Te ręcznie wykonane arcydzieła pięknie komponować się będą z zaciszem twojego gabinetu czy wytwornością domowej biblioteczki, a fantazyjne motywy zaczerpnięte ze świata ożywią pomieszczenie i nadadzą mu wyjątkowego charakteru.

W salonie
Salon to pokój wyjątkowy. To w nim przyjmujesz gości, rodzinę; to tu spotykasz się z przyjaciółmi na urodzinach czy imieninach. Salon musi być urządzony ze szczególną dbałością o detale i odpowiednie oświetlenie. Powinny się w nim znaleźć przynajmniej dwie lampy – wisząca (sufitowa) oraz np. podłogowa stojąca. Calvado.pl proponuje do pokoju gościnnego Tiffany – Rubin– elegancki model doskonale pasujący do klasycznych, zabytkowych wnętrz. Piękna kolorystyka lampy (rubinowa czerwień) i ciekawe motywy sprawią, że wnętrze twojego salonu będzie inspirować i intrygować. Inną propozycją od calvado.pl jest stojąca lampa podłogowa Tiffany – Classic na wysokiej, smukłej podstawie wykonanej ze stopu cyny. Ładnie dopełni przestrzeń pokojową i z powodzeniem może nawet zastąpić górne światło tworząc prawdziwie romantyczny, salonowy klimat.

W kuchni i jadalni
Witrażowe lampy w kuchni i jadalni? Jak najbardziej. Bo są to przecież pomieszczenia, w których przebywasz najczęściej. Zadbaj więc o ich estetykę, ale także i o funkcjonalność. Do kuchni lub jadalni calvado.pl poleca lampę wiszącą Tiffany – Friuts. Kolorowa, żywa owocowa kompozycja świetnie wpisuje się w klimat kuchenno-jadalnych zabaw z przyrządzaniem potraw. Lampa ta będzie wyjątkowo smakowitym dodatkiem.

Pamiętaj, że klimat twojego domu czy mieszkania zależy w dużej mierze od doboru oświetlenia, które może zarówno ubogacić wnętrze jak i zupełnie zepsuć jego klimat.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)