X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Rozwiązania systemowe – w służbie komfortu i bezpieczeństwa

Nowoczesne okna, drzwi czy bramy garażowe zapewniają użytkownikom szereg korzyści, które powodują, że korzystanie z nich jest komfortowe i bezpieczne. Producenci oferują też swoje wyroby w ramach rozwiązań systemowych. Dla konsumentów oznacza to łatwiejszy wybór, jednolity design poszczególnych elementów i możliwość wzbogacenia stolarki otworowej o dodatkowe komponenty, zwiększające jej funkcjonalność i bezpieczeństwo.


brama garażowa
Zgodnie z oczekiwaniami współczesnego odbiorcy, nowoczesna stolarka otworowa powinna być wygodna w użyciu, estetyczna, bezpieczna, łatwa w montażu oraz dostępna w przystępnej cenie. Rozwiązania systemowe umożliwiają producentom na poszerzenie gamy ich wyrobów i dobrze odpowiadają na potrzeby konsumentów. – Możliwość wyboru rozwiązań systemowych, w których poszczególne elementy są do siebie odpowiednio dopasowane, zarówno pod względem technicznym, jak i w zakresie estetyki, stanowi udogodnienie dla użytkowników. Oznacza prostszy montaż, spójny design, bezpieczeństwo użytkowania, a także łatwiejszy wybór – wyjaśnia Paweł Wróblewski, Dyrektor POiD, organizacji zrzeszającej producentów, dystrybutorów i dostawców stolarki budowlanej – Jest to korzystne również z punktu widzenia producentów, którzy w ramach systemu mogą zaproponować odbiorcom kompleksową ofertę swoich wyrobów – dodaje Paweł Wróblewski.

Systemowa ochrona
Wybierając system rozwiązań pochodzących od jednego producenta, mamy pewność, że wchodzące w jego skład elementy będą do siebie pasować i razem współgrać, tworząc funkcjonalną całość. Dobrym przykładem jest tu zakup bramy wyposażonej w napęd elektryczny. - Każdy z tych produktów można nabyć osobno u różnych producentów. Należy jednak pamiętać, że może się to wiązać z zakłóceniem prawidłowego funkcjonowania bramy – tłumaczy Krzysztof Horała, Prezes Hörmann Polska, firmy produkującej bramy, drzwi i napędy, członka Związku POiD – Działanie bramy i napędu oferowanych w ramach jednego systemu zostało przebadane i certyfikowane wspólnie, przy uwzględnieniu współpracy tych dwóch elementów. Zakupione osobno brama i napęd nie posiadają wspólnego badania i są montowane praktycznie tylko na odpowiedzialność montera. Przekłada się to na poziom bezpieczeństwa użytkownika oraz na długość eksploatacji wyposażonej w taki napęd bramy – podkreśla Krzysztof Horała.

próg
W ramach rozwiązań systemowych firma Hörmann oferuje nowoczesny dwukierunkowy system sterowania radiowego umożliwiający obsługę bramy garażowej, bramy wjazdowej, drzwi, okien czy rolet. Zapewnia on maksymalny komfort obsługi i pełne bezpieczeństwo. System wykorzystuje specjalny sposób kodowania sygnału, który praktycznie uniemożliwia przechwycenie go przez potencjalnego włamywacza.

Wygodny dostęp do budynku
Rozwiązania systemowe obejmują także elementy wpływające na walory użytkowe całej konstrukcji, na przykład progi. Mają one duży wpływ na szczelność i funkcjonalność drzwi. – Dostępny w naszej ofercie system niskich progów do drzwi wejściowych i balkonowych z izolacją termiczną to wygodne rozwiązanie spełniające wymogi budownictwa bez barier. Ich wysokość nad gotową podłogą po zamontowaniu nie przekracza 20 mm. Jednocześnie stanowią one skuteczną barierę dla ucieczki energii cieplnej – mówi Andrzej Wróblewski, ekspert ds. technologii okien i drzwi Roto, producenta okuć do stolarki okiennej i drzwiowej, firmy zrzeszonej w Związku POiD – To rozwiązanie systemowe: progi są dostępne w 15 wariantach głębokości zabudowy – od 40 do 140 mm. Mogą być stosowane do drzwi wykonanych z praktycznie każdego materiału: drewna, aluminium czy też PVC, otwieranych do wewnątrz i na zewnątrz, w drzwiach 1- i 2-skrzydłowych – uzupełnia ekspert. W skład systemu Roto wchodzą wszystkie elementy niezbędne do wykonania progu i uzyskania właściwych parametrów cieplnych (profile poszerzające, podporowe czy odwadniające, folia przeciwwilgociowa). Co ważne, producenci mogą także skorzystać z elementów umożliwiających odpowiednie połączenie progu z ościeżnicą: różnorodnych łączników progu i łączników słupa, dopasowanych do konkretnych systemów profili. Zamontowany w ten sposób próg będzie zapewniał wygodny dostęp do budynku i niezawodne działanie przez długie lata.

próg
Świat się zmienia, a wraz z nimi zmieniają się wyroby, z których na co dzień korzystamy. Rozwiązania systemowe z zakresu stolarki otworowej niosą ze sobą korzyści zarówno dla producentów, jak i dla potencjalnych nabywców, którzy nie muszą już wybierać spośród różnorodnych i często nie pasujących do siebie elementów. Jeśli zdecydujemy się na produkty sprawdzonych i renomowanych firm, otrzymamy gwarancję wysokiej jakości i wieloletniego użytkowania.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Technologia
2014-03-14 13:43:32
Tagi do artykułu: okna | bramy garażowe | stolarka okienna | drzwi
 
Powiązane galerie:
Galeria Drzwi Drzwi      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
ocieplanie

Docieplamy dom

Dom kojarzy się przede wszystkim z ciepłem. A ciepło domowe kojarzy się każdemu inaczej. Dla jednego to będą przytulne wnętrza, dla innego ładne kolory ścian, a jeszcze dla innego firanki zawieszone w oknach i mama czekająca z domowym obiadem. Jednak bez tego ciepła rozumianego w dosłownym znaczeniu cała reszta jest tylko mało znaczącym dodatkiem. Bo co to za przyjemność siedzieć w najpiękniejszym wnętrzu, z najładniej pomalowanymi ścianami kiedy jest nam zimno.
Jeżeli podczas budowy domu nie pomyśleliśmy o tym, warto jak najszybciej docieplić swój dom.
budynek

Minimalizm

Minimalizm to nurt w sztuce, designie i literaturze, który powstał w latach 80. XX w. Do dziś nie sformułowano jednoznacznej teorii kierunku. Zaliczany do modernizmu, wywodzi się w prostej linii z niderlandzkiego neoplastycyzmu lat 20 XX wieku, a jednocześnie funkcjonuje jako odnoga postmodernizmu. Formalnie nazwa została nadana w 1965 roku przez R. Wollheima. Szczyt popularności przypadł na lata 60 i 70. XX w...
fundamenty

Ocieplanie styropianem piwnicy

Przez źle zaizolowane przyziemie lub piwnicę ucieka ok. 10% ciepła. Piwnice to pomieszczenia pomocnicze w domu, które zwykle pozostają nieogrzewane. Zgodnie z przepisami współczynnik przenikania ciepła powinien wynosić średnio od 1 do 1,25 W/(m2K).
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Przemyślany wybór - satysfakcja na lata

garaż
Czasy, kiedy można było kupić okna i bramy garażowe tylko w jednym wymiarze już dawno minęły. Wybór dostępnych na rynku rozwiązań z zakresu stolarki otworowej sprawia, że możliwości wyboru znacznie się poszerzyły, a samo podjęcie decyzji stało się o wiele trudniejsze. Co powinniśmy zatem wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup danego produktu?

Energooszczędne rozwiązania – racjonalny wybór

okno
W trakcie zimy, nawet niezbyt surowej, następują największe w ciągu roku straty energii cieplnej, a skutki nieszczelności w oknach i drzwiach są szczególnie odczuwalne. Wiąże się to ze spadkiem komfortu użytkowania budynku oraz zwiększonymi wydatkami na ogrzewanie. Wykorzystanie energooszczędnych rozwiązań z zakresu stolarki budowlanej jest korzystne nie tylko dla domowego budżetu, ale także środowiska.

Prawdziwa wizytówka Twojego domu

salon
Dobrze wkomponowane w bryłę budynku dodają mu charakteru i podnoszą jego wizualną atrakcyjność. Umiejętnie użyte, pozwalają nawet w małych wnętrzach uzyskać wrażenie dużej, otwartej przestrzeni. Zastosowane w nich rozwiązania i nowoczesne technologie pomagają nie tylko oszczędzać energię, ale także zwiększyć komfort naszego życia. Okna i drzwi – bo o nich mowa – przeszły w ostatnich latach prawdziwą ewolucję i stały się niezwykle ważnym elementem współczesnej architektury.

Czym jest inteligentny dom?

Inteligentny dom
Jeszcze do niedawna niewielu z nas wiedziało co to jest inteligentny dom i czym się charakteryzuje. Często sądzono, że jest to budynek, który został wyposażony w drogie, zaawansowane technologicznie urządzenia. Nic bardziej mylnego.