X
Logo Projektoskop.pl
 
 
reklama:
 
 
 
 
 

Ażurowa podpora dla roślin

Altana ogrodowa
Pergola to obecnie bardzo popularny element małej architektury w naszych przydomowych ogrodach. Ubierając ją w piękne pnącza jesteśmy w stanie urozmaicić nawet przeciętny krajobraz. Bardzo często wykonywana jest z drewna, niestety podatnego na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Warto więc zastanowić się nad alternatywą jaką mogą się okazać ażurowe pergole Legi.


Stabilny i mocny fundament to podstawa. Dotyczy to zarówno stawianych domów, jak i konstrukcji florystycznych znajdujących się w ogrodzie. Żywopłoty, kaskady kolorowych kwiatów i pnącza wijące się po pergoli mogą stworzyć ciekawe kompozycje. Obecnie do najpopularniejszych należą róże pnące, chmiel japoński, milin amerykański oraz różne odmiany powojników. Ażurowe podpory Legi to idealne rozwiązanie dla tworzenia zielonych tuneli. Są stabilne i mocne, a dodatkowo stanowią dekoracyjny element w naszym przydomowym ogrodzie.

Pergola Legi to stalowa konstrukcja składająca się z przestrzennych elementów, gdzie podstawę stanowi kotwa o wymiarach 80 x 80 mm. Gwarancję solidnego wzmocnienia dają pręty o średnicy 8 mm, które bez problemu mogą udźwignąć ciężar różnorodnych pnączy. Dzięki temu, że materiał jest elastyczny, istnieje możliwość nieograniczonego kształtowania tych przestrzennych brył. Dodatkowo, zabezpieczenie antykorozyjne, uzyskane dzięki cynkowaniu ogniowemu dają gwarancję uniknięcia korozji. Dzięki temu nie ma konieczności corocznej konserwacji.- Różnorodne rozwiązania ażurowych podpór Legi pozwalają upiększać nie tylko tereny wokół domów. Swoje zastosowania mogą mieć w miejskich parkach, osiedlowych dziedzińcach czy ogródkach działkowych – mówi Tomasz Fidura z Legi Polska.

Może to być forma pergoli w kształcie wolnostojącej altany czy też zadaszonego patio. Sprawdzi się także w formie ozdobnych kolumn i łuków wydzielających przestrzeń w całym ogrodzie. Dość popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie ażurowych krat montowanych na elewacji budynku. Ciekawe kształty pozwolą wtedy formować oryginalne kompozycje z pnących się po niej roślin.

Pergola to obecnie bardzo popularna dekoracja ogrodowa. Warto więc wykorzystać potencjał ażurowych rozwiązań Legi, by on sam nabrał dla nas jeszcze piękniejszego wyrazu.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ogród
2012-05-30 15:40:20
Tagi do artykułu: mała architektura | ogrody | pnącza | pergola | altany
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
zestaw wypoczynkowy

Ogród jako strefa relaksu

Coraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.
meble ogrodowe

Garden party, czyli jak zrobić przyjęcie w ogrodzie

Przed nami ciepłe wiosenne weekendy. Jest to doskonały czas na spędzanie czasu z rodziną lub znajomymi na łonie natury. Jeżeli jednak nie mamy możliwości wyruszenia poza miasto, możemy urządzić popołudniowe lub wieczorne przyjęcie w ogrodzie. Takie garden party jest doskonałym sposobem na weekendowy relaks. Nie ma jednego przepisu na udane przyjęcie. Warto zadbać o parę ważnych drobiazgów, które mogą umilić pobyt w ogrodzie.
ogród zimowy

Ogrody pod szkłem

Cieplarnia, palmiarnia, szklarnia, oranżeria, pomarańczarnia, ogród zimowy - są to pomieszczenia skonstruowane przede wszystkim ze szkła, stworzone do uprawy roślin. Pierwsze oranżerie powstawały od XVII do XIX wieku przy pałacach, rezydencjach i parkach. Były to ogrzewane budowle, do których na czas zimy wstawiano rośliny w donicach, takie jak drzewa pomarańczowe, cytrynowe i granaty.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Altanki ogrodowe

altana
Odpoczynek na świeżym powietrzu dodaje energii i wprowadza w dobry nastrój. Spędzanie czasu pod gołym niebem jest przyjemną formą odpoczynku, dlatego warto w przydomowym ogrodzie mieć takie miejsce, gdzie można schować się przed mocnymi promieniami słońca czy przelotnym deszczem. Takim idealnym miejsce z pewnością będzie ogrodowa altanka.

Dekoracje ogrodowe

Rabaty ogrodowe
O atrakcyjności i urodzie naszego ogrodu decyduje przede wszystkim ciekawy projekt oraz dobrze dobrana roślinność. Znaczenie mają także dekoracje i elementy małej architektury. Jednak nawet najstaranniej stworzony ogród warto dodatkowo ozdobić dekoracyjnymi detalami. Dzięki nim podkreślimy charakter naszego ogrodu, odwrócimy uwagę od mało atrakcyjnego miejsca lub przełamiemy monotonię kompozycji. Zakup ozdób do ogrodu powinien być rozważny i przemyślany, tak by stały się integralnym ogrodowym elementem i budziły pozytywne odczucia.

Skandynawska prostota w ogrodzie

taras
Kiedy zbytni przepych i nadmiar różnego rodzaju ozdób zaczyna nas męczyć, zaczynamy marzyć o prostocie. Idealny wówczas może okazać się styl skandynawski, który doskonale sprawdza się nie tylko tylko w domu, ale także w ogrodzie.

Ogród japoński

Ogród japoński
Ogrody japońskie należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i perfekcyjnie urządzonych ogrodów. Wywodzą się z dalekowschodnich tradycji. Tworzenie ogrodów na Wschodzie uważane było za odrębną dziedzinę sztuki. Początkowo ogrody japońskie powstawały na wzór ogrodów chińskich. Z czasem narodził się odrębny styl architektury ogrodowej, w oparciu o japońską estetykę i kulturę. W Kraju Kwitnącej Wiśni opanowano tę sztukę do perfekcji.