X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Zgrabny dom na wąską działkę

Zakup gruntu pod budowę domu to dość spora inwestycja, szczególnie jeśli zależy nam na osiedleniu się w granicach miasta. Nie każdy może pozwolić sobie na dużą działkę, co w konsekwencji wiąże się z wyborem kompaktowego projektu domu. Na jakie rozwiązania architektoniczne warto zwrócić uwagę, aby być zadowolonym z niewielkiego budynku? Jakie domy są idealne na wąskie działki budowlane?Parkuj samochód przed posesją

W przypadku wąskich działek budowlanych może zaistnieć konieczność wyboru projektu domu, który nie obejmuje garażu lub zadaszonej wiaty dla samochodu. Wtedy musisz upewnić się, że przed działką znajdzie się miejsce dla Twojego pojazdu. Jeśli masz możliwość, przedłuż sobie podjazd i tam parkuj swoje auto. Już na etapie wyboru projektu domu rozważ kwestię samochodu, aby później nie zaskoczył Cię brak miejsc do parkowania w Twojej okolicy.


dom waski maly 2


Zrezygnuj z przedpokoju i korytarza

Parterówki to domy tańsze w budowie. Jednak posiadanie wyłącznie jednego poziomu zmniejsza liczbę pokoi i ogranicza miejsce na przechowywanie. Dodatkową przestrzeń można wygospodarować dzięki zrezygnowaniu z przedpokoju lub korytarza. Takie rozwiązanie proponuje np.Pracownia Projektowa Archipelag.
dom waski maly 1


Projekt domu Anabela G1 oferuje całkowitą powierzchnię użytkową wynoszącą ok. 90 m2. Do budynku wchodzi się przez mały wiatrołap, następnie znajdujemy się w salonie, który prowadzi do innych pomieszczeń. Brak korytarza nie sprawia, że projekt jest mniej funkcjonalny – wręcz przeciwnie: dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy przestrzeń na przechowywanie dodatkowych rzeczy i powiększymy np. sypialnię lub gabinet.


Domy piętrowe z podpiwniczeniem – najlepsze na wąską działkę!

Przy małych działkach budowlanych sprawdzają się parterowe budynki. Na dwóch kondygnacjach możesz zaplanować o wiele więcej pokoi niż w przypadku domu parterowego. Przemyśl wybór takiego projektu – pokoje ze skosami posiadają wiele ciekawych możliwości aranżacji, a dodatkowy balkon lub taras na dachu to coś, co z pewnością przypadnie Ci także do gustu.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Projektowanie domów
2017-03-16 09:16:59
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
Inne wiadomości
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
dom jednorodzinny

Projekty domów z garażem w piwnicy

Wyznaczenie lokalizacji pod garaż, jest skomplikowanym zadaniem. Garaż, tak samo jak budynek mieszkalny, podlega wytycznym zawartym w decyzji o warunkach zabudowy.
Dom wśród malin

Projekty domów dwurodzinnych

Domy dwurodzinne, nazywane także domami dwulokalowymi, to przeważnie budynki mieszkalne, piętrowe, z dwoma mieszkaniami, do których prowadzą osobne wejścia, albo bliźniaki. Zgodnie z przepisami, tego typu budownictwo, zalicza się do zabudowy jednorodzinnej.
dom jednorodzinny

Domy z wizją

Budowa domu to prawdopodobnie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Czasami planowaniu inwestycji towarzyszą wyobrażenia i marzenia wymagające niestandardowych rozwiązań technologicznych. Niektórzy realizują swoje pomysły. Tak właśnie powstają inwestycje budowlane znacznie odbiegające od codziennych standardów, określane jako: „domy dla odważnych” bądź „domy z wizją”...
kosztorysy   slider

Kosztorysy budowlane

Koszt budowy domu jednorodzinnego to jeden z największych wydatków jakie ponosimy w życiu. Dlatego wybierając projekt domu warto przyjrzeć się ile kosztuje budowa domu...
 
    Najlepsze projekty domów