X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Zgrabny dom na wąską działkę

Zakup gruntu pod budowę domu stanowi dość sporą inwestycję, szczególnie jeśli przyszłym mieszkańcom zależy na osiedleniu się w granicach miasta. Nie każdy może sobie pozwolić na dużą działkę, co w konsekwencji wiąże się z wyborem kompaktowego projektu domu. Na które rozwiązania architektoniczne warto zwrócić uwagę, aby być zadowolonym z niewielkiego budynku? Jakie domy są idealne na wąskie działki budowlane?Parkuj samochód przed posesją

W przypadku wąskich działek budowlanych może zaistnieć konieczność wyboru projektu domu, który nie obejmuje garażu lub zadaszonej wiaty dla samochodu. Wtedy musisz upewnić się, że przed działką znajdzie się miejsce dla Twojego pojazdu. Jeśli masz możliwość, przedłuż podjazd i tam parkuj auto. Już na etapie wyboru projektu domu rozważ tę kwestię, aby później nie zaskoczył Cię brak miejsc do parkowania w okolicy.


dom waski maly 2


Zrezygnuj z przedpokoju i korytarza

Parterówki to domy znacznie tańsze w budowie. Posiadanie wyłącznie jednego poziomu zmniejsza jednak liczbę pokoi i ogranicza miejsce do przechowywania. Dodatkową przestrzeń można wygospodarować w inny sposób. Wystarczy zrezygnować z przedpokoju lub korytarza, takie rozwiązanie proponuje np.Pracownia Projektowa Archipelag.
dom waski maly 1


Projekt domu Anabela G1 oferuje całkowitą powierzchnię użytkową wynoszącą ok. 90 m2. Do budynku wchodzi się przez mały wiatrołap, który prowadzi do salonu, a stamtąd jest przejście do innych pomieszczeń. Brak korytarza nie sprawia, że projekt staje się mniej funkcjonalny. Wręcz przeciwnie - dzięki takiemu uproszczeniu dom zyskuje dodatkową przestrzeń na przechowywanie rzeczy, a w efekcie można powiększyć np. sypialnię lub gabinet.


Domy piętrowe z podpiwniczeniem – najlepsze na wąską działkę!

Przy małych działkach budowlanych świetnie sprawdzają się budynki piętrowe. Na dwóch kondygnacjach możesz zaplanować więcej pokoi niż w przypadku domu parterowego. Przemyśl również wybór projektu z poddaszem. Pokoje ze skosami gwarantują wiele ciekawych możliwości aranżacji, a dodatkowy balkon lub taras na dachu to opcja, która z pewnością również przypadnie Ci do gustu.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Projektowanie domów
2017-03-16 09:16:59
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
rozkład domu parterowego2

Jaki rozkład pomieszczeń jest najbardziej funkcjonalny w projekcie domu parterowego?

Budowa domu to wielkie wyzwanie. Jednym z pierwszych etapów jest wybranie idealnego projektu – takiego, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania i zaspokoi potrzeby mieszkaniowe przynajmniej na kilka lat. Wiele osób stawia na dom parterowy. Na jaki układ pomieszczeń warto zdecydować się w parterówce?
Konkurs Archipelag

Pochwal się swoim domem! Konkurs Archipelagu

Jeśli jesteś w trakcie budowy swojego wymarzonego domu lub masz ją zakończoną, to zachęcamy Cię do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Pracownię Projektową ARCHIPELAG.
 
    Najlepsze projekty domów