X
Logo Projektoskop.pl
 
 
Kredyty hipoteczne
 
 
 
 
 

Graficzna wyszukiwarka projektów domów

kreator
Piękny dom na uroczej działce - to marzenie większości par i małżeństw. Wraz z żoną długo odkładaliśmy pieniądze na jego realizację. Kosztowało nas to mnóstwo cierpliwości i wyrzeczeń. Kiedy przyszedł moment w którym mogliśmy rozpocząć realizację formalności i budowę, okazało się, że nie wiemy jak ma wyglądać nasz „dom marzeń”.


Żona wymyśliła układ pomieszczeń, mnie zaś interesowała technologia i styl. Spisaliśmy ochoczo wszystko na kartce, po czym rozpoczęliśmy wertowanie katalogów projektów domów. Po przejrzeniu dziesiątego katalogu, nie znaleźliśmy propozycji odpowiadającej naszym kryteriom. „To jak szukanie igły w stogu siana” - jęknęła smutno żona, w drodze do kuchni po drugi kubek herbaty. Byłem zniechęcony dalszymi poszukiwaniami w katalogach i porównywaniem rzutów każdej kondygnacji z naszym szkicem.Kolejny pomysł, który przyszedł mi do głowy to spisanie adresów mailowych do biur architektonicznych i wysłanie zapytania o projekt gotowy, najbardziej zbliżony do naszych wytycznych. Biur na liście wciąż przybywało.
Kiedy kończyłem zapełniać stronę adresami, trafiłem na link do wyszukiwarki graficznej projektów. Kliknąłem z ciekawości i okazało się, że to strzał w dziesiątkę.
Portal budowlany PROJEKTOSKOP, który stworzył swoim użytkownikom możliwość wyszukania projektów spełniających konkretny układ pomieszczeń, ma w bazie ponad 10000 gotowych projektów domów, różnych pracowni architektonicznych.
Pomysł najbardziej spodobał się żonie. Kreowała „dom z klocków” cały wieczór i z wypiekami na twarzy pokazywała mi projekty, które mają kuchnię obok pomieszczenia gospodarczego, salon naprzeciwko wejścia, czy też sypialnię od strony północnej.


Wymarzony projekt w parę chwil
Wyszukiwarka graficzna projektów powstała z myślą o użytkownikach, którzy poszukują projektu domu funkcjonalnego. Spośród ponad 10000 projektów polskich pracowni architektonicznych, zindeksowanych w serwisie www.Projektoskop.pl, dynamiczny kreator wyszukuje propozycje najbardziej zbliżone do wymarzonego układu pomieszczeń.

Aby znaleźć projekty spełniające określone kryteria funkcjonalności wystarczą cztery kroki:
- preferowana lokalizacja drzwi wejściowych do domu w elewacji frontowej,
- wybór kondygnacji do kreowania układu pomieszczeń,
- lokalizacja ikonek symbolizujących pomieszczenia o poszczególnych funkcjach i ich schematyczne ułożenie na poszczególnych kondygnacjach,
- wyniki wyszukiwania – wyniki wyszukiwania można przeglądać na każdym etapie kreowania wymarzonej przestrzeni mieszkalnej.Interesującą opcją dodatkową jest uwzględnienie wzajemnego położenia pomieszczeń na wykreowanym schemacie. Po wybraniu możliwości, wyszukiwarka wskazuje projekty o identycznym układzie.
Wyszukiwarka graficzna projektów to duże udogodnienie podczas poszukiwania wymarzonego projektu domu i spora oszczędność czasu. Ostateczny wybór koncepcji odbywa się spośród opcji, które spełniają z góry określone wymagania. Aby skontaktować się z autorem wybranego projektu wystarczy kliknąć na projekt, a tym samym przenieść się na stronę pracowni projektowej.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Projektowanie
Autor: Agnieszka Bykowska
2010-07-30 14:12:45
Tagi do artykułu: domy | układ pomieszczeń | projekty domów | projekty gotowe | kreator
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
Inne wiadomości
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
kredyty hipoteczne

Trendy w wyborach klientów na rynku nieruchomości

Rok 2012 przyniesie poważne zmiany w krajowej gospodarce nieruchomościami. Nowa Rekomendacja S i ustawa deweloperska nie wpłyną korzystnie na poprawę kondycji rynku nieruchomości. Jakie mieszkania i domy będą poszukiwane przez kupujących w najbliższym czasie?
dzieci

Idealne podwórko dla dziecka

Decydując się na wybudowanie domu bierzemy pod uwagę wiele bardzo różnych czynników – od możliwości finansowych, przez wielkość i ukształtowanie działki, aż po estetykę. Jak często zastanawialiście się nad tym, ile frajdy przyniesie nowy dom dzieciom?
nowe projekty DD

Nowe projekty w pracowni Dobre Domy

Szeroki wybór to podstawa, nie tylko jeśli chodzi o dokonywanie zakupów materiałów budowlanych czy decyzji, któremu fachowcowi powierzyć budowę domu. Najważniejszym, bo kształtującym wszystkie pozostałe kwestie związane z realizacją inwestycji, jest wybór odpowiedniego projektu domu.
laur komsumenta

REHAU ZDOBYŁ BRĄZOWY LAUR KONSUMENTA 2014

Firma REHAU zdobyła kolejną w tym roku nagrodę – wyróżnienie przyznawane przez konsumentów, którzy mieli styczność z produktami REHAU. Brązowy Laur Konsumenta 2014 jest ważnym dla firmy osiągnięciem, które potwierdza silną pozycję marki REHAU i jest zbiorową formą rekomendacji.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Dom parterowy, piętrowy czy z poddaszem użytkowym?

dom
Wybór przyszłego domu to zadanie wymagające analizy wielu różnych czynników. Oprócz preferencji wszystkich domowników dotyczących układu funkcjonalnego, bryły i stylistyki, trzeba wziąć pod uwagę uwarunkowania wynikające z miejscowego planu zagospodarowania lub decyzji o warunkach zabudowy.

Jak wybrać piękny dom?

dom pasywny
Elegancka prostota, nowoczesna stylistyka, a może design w stylu retro? Jak powinien wyglądać idealny projekt domu i czym kierować się przy jego wyborze?
Piękny dom to marzenie każdej rodziny, uciekającej od zgiełku metropolii w stronę zacisznego przedmieścia.

Domy z podpiwniczeniem – wady i zalety

piwnica
Zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy budowy domu z podpiwniczeniem przedstawiają argumenty, którym trudno odmówić słuszności. Jedni mówią o wysokich kosztach budowy, drudzy o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni użytkowej. Czym różnią się od siebie projekty domów z piwnicą i bez piwnicy i na który się zdecydować?

Dom w górach

domy drewniane
Istnieje bardzo wiele powodów, dla których warto mieć dom w górach, nad morzem czy nad jeziorem. Zwłaszcza w okresie zimowym i letnim, kiedy przypada czas urlopów wakacyjnych i świątecznych. Dom w górach to doskonała baza wypadowa na biwak ze znajomymi, grzyby, narty, rodzinne Święta Bożego Narodzenia, a nawet Sylwestra.