X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Graficzna wyszukiwarka projektów domów

kreator
Piękny dom na uroczej działce - to marzenie większości par i małżeństw. Wraz z żoną długo odkładaliśmy pieniądze na jego realizację. Kosztowało nas to mnóstwo cierpliwości i wyrzeczeń. Kiedy przyszedł moment w którym mogliśmy rozpocząć realizację formalności i budowę, okazało się, że nie wiemy jak ma wyglądać nasz „dom marzeń”.


Żona wymyśliła układ pomieszczeń, mnie zaś interesowała technologia i styl. Spisaliśmy ochoczo wszystko na kartce, po czym rozpoczęliśmy wertowanie katalogów projektów domów. Po przejrzeniu dziesiątego katalogu, nie znaleźliśmy propozycji odpowiadającej naszym kryteriom. „To jak szukanie igły w stogu siana” - jęknęła smutno żona, w drodze do kuchni po drugi kubek herbaty. Byłem zniechęcony dalszymi poszukiwaniami w katalogach i porównywaniem rzutów każdej kondygnacji z naszym szkicem.Kolejny pomysł, który przyszedł mi do głowy to spisanie adresów mailowych do biur architektonicznych i wysłanie zapytania o projekt gotowy, najbardziej zbliżony do naszych wytycznych. Biur na liście wciąż przybywało.
Kiedy kończyłem zapełniać stronę adresami, trafiłem na link do wyszukiwarki graficznej projektów. Kliknąłem z ciekawości i okazało się, że to strzał w dziesiątkę.
Portal budowlany PROJEKTOSKOP, który stworzył swoim użytkownikom możliwość wyszukania projektów spełniających konkretny układ pomieszczeń, ma w bazie ponad 10000 gotowych projektów domów, różnych pracowni architektonicznych.
Pomysł najbardziej spodobał się żonie. Kreowała „dom z klocków” cały wieczór i z wypiekami na twarzy pokazywała mi projekty, które mają kuchnię obok pomieszczenia gospodarczego, salon naprzeciwko wejścia, czy też sypialnię od strony północnej.


Wymarzony projekt w parę chwil
Wyszukiwarka graficzna projektów powstała z myślą o użytkownikach, którzy poszukują projektu domu funkcjonalnego. Spośród ponad 10000 projektów polskich pracowni architektonicznych, zindeksowanych w serwisie www.Projektoskop.pl, dynamiczny kreator wyszukuje propozycje najbardziej zbliżone do wymarzonego układu pomieszczeń.

Aby znaleźć projekty spełniające określone kryteria funkcjonalności wystarczą cztery kroki:
- preferowana lokalizacja drzwi wejściowych do domu w elewacji frontowej,
- wybór kondygnacji do kreowania układu pomieszczeń,
- lokalizacja ikonek symbolizujących pomieszczenia o poszczególnych funkcjach i ich schematyczne ułożenie na poszczególnych kondygnacjach,
- wyniki wyszukiwania – wyniki wyszukiwania można przeglądać na każdym etapie kreowania wymarzonej przestrzeni mieszkalnej.Interesującą opcją dodatkową jest uwzględnienie wzajemnego położenia pomieszczeń na wykreowanym schemacie. Po wybraniu możliwości, wyszukiwarka wskazuje projekty o identycznym układzie.
Wyszukiwarka graficzna projektów to duże udogodnienie podczas poszukiwania wymarzonego projektu domu i spora oszczędność czasu. Ostateczny wybór koncepcji odbywa się spośród opcji, które spełniają z góry określone wymagania. Aby skontaktować się z autorem wybranego projektu wystarczy kliknąć na projekt, a tym samym przenieść się na stronę pracowni projektowej.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Projektowanie
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-04-21 04:55:53
Tagi do artykułu: domy | układ pomieszczeń | projekty domów | projekty gotowe | kreator
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
rozkład domu parterowego2

Jaki rozkład pomieszczeń jest najbardziej funkcjonalny w projekcie domu parterowego?

Budowa domu to wielkie wyzwanie. Jednym z pierwszych etapów jest wybranie idealnego projektu – takiego, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania i zaspokoi potrzeby mieszkaniowe przynajmniej na kilka lat. Wiele osób stawia na dom parterowy. Na jaki układ pomieszczeń warto zdecydować się w parterówce?
dom waski maly 2

Zgrabny dom na wąską działkę

Zakup gruntu pod budowę domu to dość spora inwestycja, szczególnie jeśli zależy nam na osiedleniu się w granicach miasta. Nie każdy może pozwolić sobie na dużą działkę, co w konsekwencji wiąże się z wyborem kompaktowego projektu domu. Na które rozwiązania architektoniczne warto zwrócić uwagę, aby być zadowolonym z niewielkiego budynku? Jakie domy są idealne na wąskie działki budowlane?
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Dom parterowy, piętrowy czy z poddaszem użytkowym?

dom
Wybór przyszłego domu to zadanie wymagające analizy wielu różnych czynników. Oprócz preferencji wszystkich domowników dotyczących układu funkcjonalnego, bryły i stylistyki, trzeba wziąć pod uwagę uwarunkowania wynikające z miejscowego planu zagospodarowania lub decyzji o warunkach zabudowy.

Jak wybrać piękny dom?

dom pasywny
Elegancka prostota, nowoczesna stylistyka, a może design w stylu retro? Jak powinien wyglądać idealny projekt domu i czym kierować się przy jego wyborze?
Piękny dom to marzenie każdej rodziny, uciekającej od zgiełku metropolii w stronę zacisznego przedmieścia.

Domy z podpiwniczeniem – wady i zalety

piwnica
Zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy budowy domu z podpiwniczeniem przedstawiają argumenty, którym trudno odmówić słuszności. Jedni mówią o wysokich kosztach budowy, drudzy o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni użytkowej. Czym różnią się od siebie projekty domów z piwnicą i bez piwnicy i na który się zdecydować?

Dom w górach

domy drewniane
Istnieje bardzo wiele powodów, dla których warto mieć dom w górach, nad morzem czy nad jeziorem. Zwłaszcza w okresie zimowym i letnim, kiedy przypada czas urlopów wakacyjnych i świątecznych. Dom w górach to doskonała baza wypadowa na biwak ze znajomymi, grzyby, narty, rodzinne Święta Bożego Narodzenia, a nawet Sylwestra.