X
Logo Projektoskop.pl
 
 
Kredyty hipoteczne
 
 
 
 
 

Graficzna wyszukiwarka projektów domów

kreator
Piękny dom na uroczej działce - to marzenie większości par i małżeństw. Wraz z żoną długo odkładaliśmy pieniądze na jego realizację. Kosztowało nas to mnóstwo cierpliwości i wyrzeczeń. Kiedy przyszedł moment w którym mogliśmy rozpocząć realizację formalności i budowę, okazało się, że nie wiemy jak ma wyglądać nasz „dom marzeń”.


Żona wymyśliła układ pomieszczeń, mnie zaś interesowała technologia i styl. Spisaliśmy ochoczo wszystko na kartce, po czym rozpoczęliśmy wertowanie katalogów projektów domów. Po przejrzeniu dziesiątego katalogu, nie znaleźliśmy propozycji odpowiadającej naszym kryteriom. „To jak szukanie igły w stogu siana” - jęknęła smutno żona, w drodze do kuchni po drugi kubek herbaty. Byłem zniechęcony dalszymi poszukiwaniami w katalogach i porównywaniem rzutów każdej kondygnacji z naszym szkicem.Kolejny pomysł, który przyszedł mi do głowy to spisanie adresów mailowych do biur architektonicznych i wysłanie zapytania o projekt gotowy, najbardziej zbliżony do naszych wytycznych. Biur na liście wciąż przybywało.
Kiedy kończyłem zapełniać stronę adresami, trafiłem na link do wyszukiwarki graficznej projektów. Kliknąłem z ciekawości i okazało się, że to strzał w dziesiątkę.
Portal budowlany PROJEKTOSKOP, który stworzył swoim użytkownikom możliwość wyszukania projektów spełniających konkretny układ pomieszczeń, ma w bazie ponad 10000 gotowych projektów domów, różnych pracowni architektonicznych.
Pomysł najbardziej spodobał się żonie. Kreowała „dom z klocków” cały wieczór i z wypiekami na twarzy pokazywała mi projekty, które mają kuchnię obok pomieszczenia gospodarczego, salon naprzeciwko wejścia, czy też sypialnię od strony północnej.


Wymarzony projekt w parę chwil
Wyszukiwarka graficzna projektów powstała z myślą o użytkownikach, którzy poszukują projektu domu funkcjonalnego. Spośród ponad 10000 projektów polskich pracowni architektonicznych, zindeksowanych w serwisie www.Projektoskop.pl, dynamiczny kreator wyszukuje propozycje najbardziej zbliżone do wymarzonego układu pomieszczeń.

Aby znaleźć projekty spełniające określone kryteria funkcjonalności wystarczą cztery kroki:
- preferowana lokalizacja drzwi wejściowych do domu w elewacji frontowej,
- wybór kondygnacji do kreowania układu pomieszczeń,
- lokalizacja ikonek symbolizujących pomieszczenia o poszczególnych funkcjach i ich schematyczne ułożenie na poszczególnych kondygnacjach,
- wyniki wyszukiwania – wyniki wyszukiwania można przeglądać na każdym etapie kreowania wymarzonej przestrzeni mieszkalnej.Interesującą opcją dodatkową jest uwzględnienie wzajemnego położenia pomieszczeń na wykreowanym schemacie. Po wybraniu możliwości, wyszukiwarka wskazuje projekty o identycznym układzie.
Wyszukiwarka graficzna projektów to duże udogodnienie podczas poszukiwania wymarzonego projektu domu i spora oszczędność czasu. Ostateczny wybór koncepcji odbywa się spośród opcji, które spełniają z góry określone wymagania. Aby skontaktować się z autorem wybranego projektu wystarczy kliknąć na projekt, a tym samym przenieść się na stronę pracowni projektowej.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Projektowanie
Autor: Agnieszka Bykowska
2010-07-30 14:12:45
Tagi do artykułu: domy | układ pomieszczeń | projekty domów | projekty gotowe | kreator
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
    Najlepsze projekty domów