Balustrada o dowolnym kształcie

Balustrada o dowolnym kształcie

fot. Balustrada o dowolnym kształcie

Balustrady i barierki nie tylko są zabezpieczeniem schodów, tarasu czy balkonu, ale także stanowią istotny element dekoracyjny wnętrz. Odpowiednio dobrane i współgrające z wystrojem pomieszczenia, nadadzą mu niepowtarzalnego charakteru. W zależności od wzornictwa, barierki i balustrady mogą wprowadzić do wnętrza nowoczesną prostotę lub nieco rustykalny klimat.

Balustrady i barierki, mogą mieć różne kształty, a ich ostateczny dobór zależy od indywidualnego gustu. W zależności od rodzaju wypełnienia możemy uzyskać lekkie, ażurowe konstrukcje, bądź zabudowane, chroniące naszą prywatność. Wypełnienie tego rodzaju zabezpieczeń może być wykonane ze słupków lub np. szkła, które będzie dodatkową ozdobą całej konstrukcji.

Stal, drewno, aluminium

Balustrada o dowolnym kształcie

fot. Balustrada o dowolnym kształcie

Balustrady i barierki wykonuje się przeważnie ze stali, drewna lub aluminium, bądź łącząc owe materiały między sobą. Na balkonach najczęściej stosowane są barierki stalowe i aluminiowe, ze względu na dużą odporność na działanie czynników atmosferycznych. Techniczne możliwości dowolnego kształtowania barierek aluminiowych pozwalają na stworzenie balustrad o atrakcyjnym, estetycznym i nowoczesnym designie na indywidualne zamówienie. Takie rozwiązania do zabezpieczenia schodów lub balkonu, znaleźć można w ofercie firmy Yawal S.A. – producenta architektonicznych systemów profili aluminiowych. System BA 50 umożliwia stworzenie balustrad i barierek o zróżnicowanych kształtach i rodzajach wypełnień. – Jest to kompleksowe rozwiązanie dla osób poszukujących trwałych i estetycznych balustrad i barierek, które można łatwo zamontować i dowolnie kształtować przy wykorzystaniu giętarki – tłumaczy Agnieszka Jeznach, Dyrektor Marketingu w Yawal S.A. – W skład systemu wchodzą profile aluminiowe w różnych kształtach i akcesoria niezbędne do wykonania tego rodzaju konstrukcji. Zaletą BA 50 jest to, że wszystkie połączenia między elementami wykonane są za pomocą nitów lub wkrętów, co znacznie przyspiesza montaż i pozwala zdemontować całą konstrukcję bez potrzeby jej niszczenia – dodaje.

Balustrada w dowolnym kształcie
System BA 50 umożliwia realizację różnego typu połączeń, zwrotów, załamań i łączeń pod kątem bez konieczności dorabiania nietypowych elementów. Do montażu takiej barierki nie potrzebne są specjalistyczne narzędzia – wystarczy zwykła piła, wiertarka i nitownica. Szeroka gama akcesoriów (uchwyty, zaślepki, łączniki, kulki ozdobne itd.) pozwala na wykonanie dopasowanej do wyglądu danego pomieszczenia balustrady. Profile aluminiowe systemu BA 50 mogą być pomalowane proszkowo na kilkaset różnych kolorów z palety barw RAL lub anodowane, co pozwala na uzyskanie np. barwy i struktury stali nierdzewnej.

Przeczytaj również: Akcesoria do szafy

Rolą barierek i balustrad jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas wchodzenia i schodzenia ze schodów oraz użytkowania balkonów i tarasów. Gdy w domu są małe dzieci, w tego typu konstrukcjach stosuje się całkowicie wypełnienie przestrzeni między profilami lub słupki, które umieszczone są bardzo bliskie sobie. System BA 50 jest w pełni bezpieczny i posiada rekomendację techniczną Instytutu Techniki Budowlanej. Dopełnieniem oferty BA 50 jest giętarka, dzięki której możemy wygiąć profile w dowolny sposób.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)