Bezpieczne ogrodzenie

Ogrodzenie kratowe VEGA B

fot. Ogrodzenie kratowe VEGA B

Ogrodzenie to jeden z ważniejszych elementów przydomowego ogrodu. Wbrew powszechnej opinii nie jest ono wyłącznie wizytówką. To w jaki sposób ogrodzony jest nasz dom, widzą wszyscy. Także osoby niepowołane. Warto więc zadbać, aby było ono jak najlepszej jakości.

Przeczytaj również: Industrialny ogród

Kiepskie pierwsze wrażenie, jakie wywołuje uszkodzony płot, czy zardzewiałą siatka to nie jedyny problem właścicieli niejednej posesji. Oprócz funkcji ozdobnej, ogrodzenie powinno także chronić. Jest ono pierwszą barierą odgradzającą nas od ewentualnego niebezpieczeństwa.
Potencjalnych zagrożeń jakie niesie ze sobą uszkodzone ogrodzenie jest mnóstwo. W skrajnych przypadkach sam płot może stanowić źródło problemu. Chwila nieuwagi przy kontakcie z ostrymi elementami ogrodzeń kutych, poobłamywanymi deskami, czy źle osadzonymi słupkami od siatki może doprowadzić do nieszczęścia.

Szukaj dziury w całym
Przez ubytki w ogrodzeniu mogą wejść na posesję bezpańskie psy. Porzucone czworonogi można spotkać niemal w każdym rejonie naszego kraju. Zwierzęta te nie są szczepione i mogą być agresywne. Zdesperowany zwierzak przeciśnie się nawet przez niewielki otwór, dlatego ważne jest aby w ogrodzeniu nie było żadnych luk.

Niestety nie tylko zwierzęta lubią zapuszczać się na cudzy teren. Robią to także obce osoby. Aby zapewnić sobie spokojny sen należy upewnić się, czy ogrodzenie rzeczywiście chroni nasz dom przed niechcianymi wizytami osób postronnych – zaczynając od wandali, na złodziejach skończywszy.

Zabezpiecz swój dom

Ogrodzenie kratowe VEGA B

fot. Ogrodzenie kratowe VEGA B

Odpowiednie ogrodzenie posesji to nie lada wyzwanie. Najczęściej wykorzystywanymi metodami grodzenia są: siatki z drutu między metalowymi słupkami, ogrodzenia metalowe przęsłowe, mury oraz ogrodzenia z paneli kratowych. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Najłatwiej pokonać siatkę z drutu, ogrodzenie drewniane jest nietrwałe, jednak tańsze niż metalowe. Z kolei najdroższy jest mur lecz jest on barierą trudną do pokonania, ale niestety w niektórych przypadkach znacznie ogranicza dostęp do światła słonecznego na posesji.

W ostatnim czasie, dużą popularnością cieszą się ogrodzenia kratowe. Łączą one w sobie zalety siatki i ogrodzenia metalowego, czyli lekkość i wygodę w montażu z dużą wytrzymałością. Przykładem takiego ogrodzenia są panele kratowe VEGA B firmy Wiśniowski. Każdy panel zgrzewany jest ze stalowych prętów. Łączy się je ze sobą pionowo i poziomo. Mocowane są na tyle gęsto, że nie da się po nich wspiąć. Dzięki specjalnym przegięciom struktura zachowuje sztywność bez konieczności montowania dodatkowych elementów. Ogrodzenie takie, w przeciwieństwie do siatki, jest stabilne i trwałe a jednocześnie niedrogie.

System ogrodzeń kratowych jest modułowy. Oznacza to, że kształt parkanu można dopasować do każdej działki, bez względu na ukształtowanie terenu. – Ogrodzenia kratowe są rozwiązaniem kompleksowym. W skład systemu wchodzą wszystkie niezbędne elementy do jego montażu – mówi Grzegorz Mruk, Menadżer Produktu z firmy Wiśniowski. – Jednocześnie, płot taki jest zdecydowanie bardziej wytrzymały niż zwykła siatka – dodaje.

Solidne na długo
Największym wrogiem każdego metalowego parkanu jest rdza. Niezabezpieczony metal, wystawiony na działanie nieprzyjaznych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz czy śnieg szybko traci swoją wytrzymałość. Przerdzewiałe fragmenty siatki można bez problemu pokonać przy pomocy odpowiednich narzędzi. – Dzięki technice cynkowania ogniowego oraz proszkowemu malowaniu ogrodzenie kratowe jest doskonale zabezpieczone przed korozją – mówi Mruk. Potencjalny intruz nie znajdzie w nim słabego punktu.

Malowanie jest prostym sposobem na udekorowanie działki. Panelom można nadać każdy z kolorów znajdujący się w palecie RAL. – Bez problemu dopasujemy barwę paneli do koloru dachu lub kostki przed budynkiem – komentuje Grzegorz Mruk, Menadżer Produktu. Panele kratowe estetycznie zarysują również linie boczne działki. Ażurowe kraty stanowią świetną podporę dla roślin pnących, które domownikom dadzą poczucie intymności a złodziejowi dodatkową przeszkodę do pokonania.

Ogrodzenie działki to inwestycja, która ma służyć przez wiele lat. Należy wybrać takie, którego nie będzie trzeba remontować co sezon. – Panele kratowe gwarantują przede wszystkim spokojny sen – mówi Mruk. Potencjalny intruz, który spostrzeże, dobrej jakości ogrodzenie pomyśli dwa razy, nim spróbuje się przez nie przedostać.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)