Ciepły i oszczędny dom dzięki ścianom bez docieplenia

ściana jednowarstwowa

fot. ściana jednowarstwowa

Ostatnie analizy rynku budowlanego pokazują, że w znacznym stopniu drożeją materiały izolacyjne. Ta informacja nie musi jednak zasmucać osób, które planują niebawem budowę domu. Można bowiem zastosować nowoczesne rozwiązania, jakimi są zewnętrzne ściany nośne niewymagające docieplenia. Dzięki jednowarstwowym ścianom budowa ciepłego i przytulnego domu staje się korzystniejsza ekonomicznie, łatwiejsza i szybsza w realizacji.

Gdy planujemy budowę naszego wymarzonego domu, dbamy o to by spełniał on zarówno wszystkie wymogi techniczne, jak i nasze oczekiwania i wyobrażenia. Często jednak jedno z drugim nie idzie w parze. Serce podpowiada, że dom powinien być duży, przestronny, a zarazem przytulny i ciepły. Rozum kontroluje, by nasze marzenia zmieściły się w budżecie. Jak to pogodzić? Jest na to sposób.

Budowa domów z jednowarstwowymi ścianami bez docieplenia jest coraz bardziej popularna na całym świecie. Ściany jednowarstwowe z cegieł Porotherm są z powodzeniem stosowane w całej niemal Europie. Od 15 lat również w Polsce systematycznie rośnie grono inwestorów i wykonawców, którzy wybierają technologię ściany jednowarstwowej z cegieł ceramicznych.- powiedział Grzegorz Sudoł z Działu Zarządzania Produktem firmy Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o. Nic w tym dziwnego, bo to rozwiązanie ma wiele zalet.

Przeczytaj również: Elegancka i oryginalna elewacja

Przede wszystkim – oszczędzamy. Jednowarstwowa technologia budowania jest szybka i ekonomiczna. Całkowite koszty budowy są obniżone, ponieważ ściana nie wymaga stosowania żadnych materiałów termoizolacyjnych, a dzięki dużym wymiarom pustaków prace przebiegają szybciej. Wystarczy, że zainwestujemy w odpowiednie pustaki ceramiczne przeznaczone do budowy ścian jednowarstwowych.

Po drugie, odpowiednia grubość ściany, zaawansowana konstrukcja wewnętrzna pustaków oraz nowoczesny sposób ich łączenia dają w efekcie ciepłą ścianę ceramiczną. Bez dodatkowych materiałów docieplających ściana jednowarstwowa spełnia wysokie wymagania cieplne. Ograniczane są straty ciepła, a temperatura wewnątrz domu jest stabilizowana. Oznacza to miłe ciepło zimą i przyjemny orzeźwiający chłód latem.

Dodatkowym atutem zastosowania ścian bez docieplenia jest dom bez wilgoci, czyli zdrowie i bezpieczeństwo dla naszych bliskich. Ściany jednowarstwowe zbudowane z pustaków Porotherm „oddychają", dzięki czemu nie dochodzi do zawilgocenia ścian i rozwoju pleśni oraz grzybów, będących częstą przyczyną alergii – dodał Grzegorz Sudoł.

Jak widać, technologia ścian jednowarstwowych daje nam możliwość połączenia wszystkich najważniejszych cech naszego wymarzonego lokum. W rozsądnej cenie możemy wybudować trwały, ciepły, bezpieczny i ekologiczny dom. Warto zatem wziąć to pod uwagę, by wybrać ekonomiczne i przyjazne budownictwo.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)