Drzwi harmonijkowe

salon

fot. salon

Okna wielkoformatowe pełnią funkcję łączenia domu z ogrodem. W letnich porach roku powinny się szeroko otwierać, by umożliwiać jak najpełniejszą łączność ze światem.

Duże przeszklenia są ciężkie, dlatego powinny być zaopatrzone w odpowiednie okucia, tak aby łatwo się otwierały i w razie potrzeby szybko zamykały. Ich ciężar wynika z tego, że wyposażone są w solidne pakiety szybowe, osadzone w masywnych ramach, które mają chronić przed stratami ciepła i wizytą niepowołanych gości. Takie ciężkie skrzydła wymagają specjalistycznych okuć, po ty by zachować wszystkie funkcje oraz ułatwienia operowania nimi. Drzwi harmonijkowe proponowane przez firmę Roto stanową doskonały przykład, w jaki sposób powinny prezentować się i działać wyjście na zewnątrz.

okucia

fot. okucia

Swoje zalety drzwi zawdzięczają okuciom Weatherfold 4s, które są przeznaczone do modeli harmonijkowych, otwieranych na zewnątrz wyjść. Takie okucia można także znaleźć w ofercie firmy Roto.

Okucia te stosowane są do montażu w drzwiach tarasowych, wykonanych z drewna, aluminium lub z połączenia obu materiałów. Zawiasy działają na zewnątrz, często w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, dlatego wykonane są ze stali nierdzewnej. Dzięki takim okuciom można wyprodukować drzwi, które maksymalne przejście w świetle otworu będzie wynosiło aż 19,6 metra. Okucia można zastosować w skrzydłach o maksymalnej masie: 50, 75, 100 oraz 150 kg; wysokości 4000 mm oraz szerokości 1200 mm. Dzięki okuciom Weatherfold 4s można połączyć 16 skrzydeł, z czego 8 składa się na lewą stronę, a kolejne 8 na prawą.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)