Im mniej tym lepiej, czyli minimalistyczny salon

salon

fot. salon

Salon to jedno z najważniejszych miejsc w domu. To właśnie w nim spędza się znaczną część dnia, przyjmuje gości, ogląda telewizję czy po prostu odpoczywa. To wyjątkowe pomieszczenie stanowi centralny punkt domu, dlatego bardzo ważna jest jego odpowiednia aranżacja.

Nowoczesne aranżacje salonu coraz częściej przedstawiają propozycje, w których ilość sprzętów i dodatków ograniczona jest do niezbędnego minimum. Urządzając taki nowoczesny minimalistyczny salon należy zachować wyczucie, by wnętrze nie wyglądało zbyt surowo. Podpowiadamy, jakich zasad przestrzegać, aby nie wprowadzić do pokoju dziennego niepotrzebnego chaosu.

Minimalistyczny salon – im mniej tym lepiej

salon

fot. salon

Podstawą stylu minimalistycznego jest pełna subtelnego smaku prostota, oszczędność zdobień oraz eliminowanie zbędnych mebli i przedmiotów. Nowoczesne salony lubią przede wszystkim proste i geometryczne kształty. Ważna rolę odgrywa tutaj także odpowiedni kolor ścian, który stanowi tło dla całej aranżacji. Odcień ścian powinien być jasny, pastelowy i neutralny. Idealnym rozwiązaniem może okazać się biel, która nadaje wrażenie czystości, świeżości, a równocześnie optycznie powiększa pomieszczenie. Ciekawym pomysłem będzie wykończenie ścian cegłą, betonem lub tynkiem strukturalnym. Takie zdobienie pomieszczenia nadaje mu wręcz industrialnego wyrazu. Ciepły kolor ścian wraz z przemyślanym i dobrze zaprojektowanym oświetleniem sprawi, że minimalistyczny salon nabierze cieplejszego charakteru.

W nowoczesnej i minimalistycznej aranżacji głównym elementem dekoracyjnym pomieszczenia przeważnie pozostają meble i dodatki. Całą aranżację można przełamać wyrazistym kolorem, który ociepli i rozweseli wnętrze. Do pomieszczeń urządzonych w duchu minimalistycznym najlepiej pasują barwy neutralne. Równocześnie stanowią one znakomite tło do dodatków o intensywnej kolorystyce jak czerwona lampa, fioletowy dywan czy zielone wazony. Świetnym pomysłem mogą okazać się poduszki utrzymane w intensywnej kolorystyce swobodnie ułożone na prostej w formie jednobarwnej kanapie.

salon

fot. salon

Warto jednak pamiętać, że w nowoczesnych wnętrzach dekoracje powinny pozostać w mniejszości, pozostając pojedynczymi elementami w prostym otoczeniu. Dzięki temu zostaną one należycie wyeksponowane na tle nieskomplikowanego wnętrza.

Styl minimalistyczny posiada wiele zalet. Dzięki swojej prostocie i funkcjonalności sprawdzi się w każdym wnętrzu a za pomocą umiejętnie dobranych dodatków można go dopasować do upodobań i preferencji niemal każdej osoby. Warto więc zebrać się na odwagę i wprowadzić nowoczesny i minimalistyczny klimat do własnego domowego wnętrza. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)