Obrazy w ramach czy bez?

Obrazy w ramach czy bez?

Wiele osób myśli, że obrazy zawsze muszą być umieszczone w ramach. Dzisiaj jednak coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się zadrukowywanie dodatkowego fragmentu płótna, który z jednej strony stanowi przedłużenie obrazu, z drugiej – jego swoistą ramę. Kiedy warto wybrać rozwiązanie tradycyjne, a kiedy sięgnąć po obraz bez ram?

Obrazy w ramach kontra nowoczesne metody druku

Nowoczesne metody druku pozwalają na przygotowanie obrazu w bardzo wysokiej jakości. Gotowy obraz bez ram można powiesić w biurze, salonie, a nawet w łazience. Będzie się tam prezentował równie dobrze, jak tradycyjne dzieło sztuki umieszczone w ramie. Wszystko zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć. Ramy stanowią pewien sygnał tradycyjności, szlachetności przedstawienia. Z kolei nowoczesne obrazy bez ram doskonale sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych wnętrzach.

Obraz w ramie – gdzie go powiesić?

Zanim zaczniesz się zastanawiać, gdzie powiesić obraz, skup się na wyborze samej ramy. Na stronach internetowych producentów dekoracji ściennych, takich jak https://pixers.pl/, znajdziesz ogromną bazę wzorów i motywów, z których stworzysz własny obraz. Dzięki szerokim możliwościom personalizacji udostępnianym przez niektórych producentów na etapie składania zamówienia możesz też wybrać rodzaj ramy, w jakiej ma się znaleźć obraz. To, że jest on drukowany na płótnie, nie oznacza bowiem, że nie można go włożyć w elegancką, drewnianą lub aluminiową ramę. To, na jaki typ ramy się zdecydujesz, w dużej mierze zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Obrazy w masywnych, drewnianych ramach sprawdzą się w tradycyjnym salonie lub gabinecie, ale te w aluminiowych już niekoniecznie. To drugie rozwiązanie sprawia, że obraz znacznie bardziej pasuje do wnętrz nowoczesnych, industrialnych, loftowych, skandynawskich albo urządzonych w stylu glamour.

Obrazy drukowane na płótnie bez ram

Wbrew pozorom to obrazy drukowane na płótnie bez ram są bardziej uniwersalne niż te w ramach. Oczywiście do tych tradycyjnych przestrzeni, w których rządzi skóra i drewno, będą bardziej pasowały ramy, ale w każdym innym przypadku masz pewność, że obraz bez ram również się sprawdzi. Daje on czasami wrażenie pewnej niegotowości, stałego work in progress i surowości, co w nowoczesnych wnętrzach daje wręcz niesamowity efekt. Brak ramek to także większe możliwości dopasowania obrazu do konkretnej aranżacji ściany. O ile ramy dość mocno determinują charakter obrazu, o tyle ich brak pozwala konkretnej dekoracji dość dobrze dopasować się do tego, co już na tej ścianie się znajduje. W ten sposób stworzysz bardzo ciekawe kompozycje kilku obrazów, połączysz je z plakatami lub innymi formami dekoracji ściennych. Dzięki możliwościom personalizacji wybranej grafiki możesz zamówić jej wykonanie w dokładnie takim rozmiarze, jaki jest ci potrzebny. Ułatwia to stworzenie spójnej aranżacji, której efekt doceni każdy domownik i gość.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)