Kto chce zamieszkać w Mrówkowcu?

wielka płyta

fot. wielka płyta

Mrówkowce, to wielkie bloki mieszkalne, mieszczące kilkaset mieszkań. Owe relikty minionej epoki powstawały w latach 70tych i 80tych. Mieszkania w Mrówkowcach były odpowiedzią na deficyt mieszkalny. Dzięki nim, wielu Polaków z wyżu demograficznego, mogło stać się posiadaczami własnego M.

Obecnie, mieszkania w Mrówkowcach z wielkiej płyty nie odpowiadają dzisiejszym standardom. Klienci są bardziej wymagający. Zwracają uwagę na niefunkcjonalny rozkład i wymóg częstych remontów oraz napraw. Wynika to z zaniedbań remontowych, zastosowanej technologii i wieku inwestycji. Jednak największą wadą tego typu obiektów, jest zagęszczenie zbyt dużej liczby osób, na relatywnie niewielkiej przestrzenie, co odbija się negatywnie na warunkach mieszkaniowych.

Z tego powodu nie należy się dziwić, że zainteresowanie mieszkaniami w Mrówkowcach wykazują raczej pojedynczy miłośnicy tego rodzaju zabudowy. Dlatego też deweloperzy unikają budowy obiektów o podobnych gabarytach. I choć wśród nowych inwestycji można znaleźć budynki o porównywalnych rozmiarach, to stanowią one raczej wyjątek niż regułę. Budowa mrówkowców mogłaby oznaczać problemy ze znalezieniem kupców, nawet w atrakcyjnej ofercie cenowej. Dobrze sprzedają się nieruchomości mieszkalne w niskich, cztero- lub pięciopiętrowych budynkach.

Młodzi ludzie decydujący się na kupno mieszkania w mrówkowcu, robią to niechętnie. Przeważnie zakładają, że to inwestycja przejściowa i będą w niej mieszać krótko. Młodzi zmuszeni są najczęściej wybierać mieszkania w takich blokach ze względów finansowych i jeszcze długo sytuacja w tej kwestii nie zmieni się.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)