Kultowy projekt powraca na salony

meble do salonu

fot. meble do salonu

W poszukiwaniu inspiracji, architekci wnętrz sięgają do przeszłości. W wyniku tego trendu lata 60. polskiego designu przeżywają właśnie swoją drugą młodość. Na salony powraca ikona tamtych lat – kultowy projekt Romana Modzelewskiego z 1958 roku. Wielki powrót zapewniła marka Vzór dostępna w warszawskim showroomie DADO DESIGN.

Przeczytaj również: Lampy do pokoju małego marynarza

Innowacyjność w projektowaniu wnętrz zatacza historyczny krąg. Na nowo cenione jest połączenie dawnej technologii z funkcjonalnością sprzed kilkudziesięciu lat w postaci domkniętych form organicznych. Prostota wykonania i ergonomiczne kształty stanowią doskonałe uzupełnienie nowoczesnej sztuki designu. Dzięki temu nieśmiertelne modele z przeszłości zyskują dziś powiększającą się rzeszę zwolenników.

meble do salonu

Zobacz również: Idealne miejsce na relaks

fot. meble do salonu

RM58 – wzorowy klasyk
RM58. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się fotel wykonany pierwotnie z laminatu poliestrowo-szklanego. Obecnie pod marką Vzór został odtworzony i produkowany w technologii rotoformowania z polietylenu. Oryginalnie znany tylko w kolorze czerwonym, teraz dostępny w czterech wariantach kolorystycznych i 3 wzorach do wyboru. Dodatkowo wprowadzono możliwość wyboru rodzaju faktury meblowej powierzchni, polerowanej na wysoki błysk według pierwowzoru lub mat. Dzięki tak bogatemu zróżnicowaniu, każdy znajdzie dla siebie model dopasowany do własnych preferencji i indywidualnego stylu aranżowanej powierzchni.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)