Mikronarzędzia nie tylko dla modelarzy

mikronarzędzia

fot. mikronarzędzia

Modelarz, protetyk, jubiler, optyk – to zawody wymagające dużej dozy cierpliwości oraz dokładności. O ile cierpliwości trzeba się nauczyć samemu, o tyle precyzję działania zapewnią mikronarzędzia firmy PROXXON.

Stworzono z myślą o modelarstwie, jednak dzięki ich doskonałej jakości wykonania oraz wszechstronności szybko znalazły wielu zwolenników wśród protetyków, jubilerów, optyków oraz różnego rodzaju artystów – czyli wszędzie tam gdzie liczy się dokładność oraz finezja. Asortyment obejmuje całą gamę zaawansowanych technologicznie urządzeń, od małych, ręcznych wiertarko-frezarek aż po tokarki stołowe.

Uniwersalna moc i różnorodność
Podczas pracy z twardymi i ciężkimi w obróbce materiałami najważniejsze jest, by posłużyć się narzędziem o odpowiednio wysokiej mocy. Mikronarzędzia PROXXON zasilane bezpośrednio z sieci elektrycznej, mimo swoich niewielkich wymiarów zapewniających wygodę użycia mają wystarczają moc, by zapewnić użytkownikowi komfort pracy bez względu na materiał.

Najpopularniejszym produktem z tej grupy jest precyzyjna wiertarko-frezarka FBS 240/E marki PROXXON. Jej stabilna obudowa ze wzmocnionego włóknem szklanym poliamidu kryje w sobie specjalny, wyważony i, co najważniejsze, cichy silnik o długiej żywotności zapewniający możliwość pracy w zakresie od 5000 do 20000 obrotów na minutę. Dodatkowo, stały moment obrotowy oraz zastosowanie miękkich elementów w obrębie uchwytu sprawiają, że praca jest komfortowa i przyjemna, bez względu na to, czy używamy PROXXON FBS 240/E do precyzyjnego wiercenia, czyszczenia czy polerowania. Cały komplet, w skład którego oprócz wiertarko-frezarki wchodzą również 43 akcesoria, zamknięty jest w wygodnej, polipropylenowej walizce, ułatwiającej użytkownikowi zarówno przenoszenie, jak i przechowywanie zestawu.

Dla bardziej wymagających użytkowników, firma przygotowała modele IB/E, WB 220/E oraz LB/E. Wiertarko-frezarka PROXXON IB/E jest urządzeniem o podobnym zastosowaniu co model FBS 240/E, z tą różnicą, że osłona głowicy mikronarzędzia PROXXON IB/E wykonana jest z ciśnieniowego odlewu aluminium, co zapewnia optymalną stabilność, dokładne pasowanie łożyska oraz dodatkowe odprowadzanie ciepła z urządzenia. Modele WB 220/E i LB/E można nazwać urządzeniami do zadań specjalnych. Pierwszym z nich jest wiertarko-frezarka kątowa z długą szyjką, pozwalająca operować w miejscach niedostępnych dla urządzeń o standardowej konstrukcji.

Z kolei PROXXON LB/E to wiertarko-szlifierka, która – podobnie jak poprzedni model – wyposażona została w długą szyjką o długości aż 100 mm. Tego typu konstrukcja pozwala użytkownikowi na komfortowe szlifowanie otworów, szczelin czy kanałów. Oba modele, podobnie jak w przypadku modelu PROXXON IB/E, posiadają osłonę głowicy wykonaną z aluminium.
Dodatkowo, w asortymencie firmy znajduje się szereg ręcznych szlifierek o różnorodnym zastosowaniu (szlifierka kątowa, szlifierki taśmowe, szlifierka kątowa delta), wyrzynarek, dłutownic czy frezarek pionowych zasilanych napięciem 220V.

Mikronarzędzia ręczne 12V – komfort i bezpieczeństwo
Profesjonaliści doskonale wiedzą, iż użycie narzędzi zasilanych bezpośrednio z sieci elektrycznej np. podczas pracy w wilgotnym środowisku czy cięcia lub szlifowania na mokro, nie zawsze jest bezpieczne. W takich przypadkach wilgoć lub użyte chłodziwo mogło by spowodować nie tylko trwałe uszkodzeni sprzętu ale zagrozić zdrowiu lub życiu operatora. Dla tego typu zastosowań firma stworzyła szereg mikronarzędzi zasilanych napięciem 12V. Narzędzia tego typu zwiększają bezpieczeństwo pracy, eliminując groźbę porażenia prądem. Z tego powodu zalecane są one między innymi mniej doświadczonym lub młodszym użytkownikom.

Do urządzeń zasilanych napięciem 12V należą m.in. wiertarko-frezarki 50, 50/E oraz 50/EF. Są one odpowiednikami wspomnianego wcześniej modelu FBS 240/E. Modele tej serii różnią się od siebie między innymi możliwością regulacji obrotów (MICROMOT 50/E) czy zastosowaniem szybko mocującego uchwytu w modelu MICROMOT 50/EF.
W ofercie firmy można znaleźć również inne urządzenia w wersji 12 V, takie jak różnego rodzaju szlifierki, wycinarki czy wkrętarki. Pozwolą one na wyposażenie całego warsztatu w sprzęt gwarantujący najwyższą jakość i bezpieczeństwo, bez względu na wykonywane w nim prace.
Dodatkowym plusem narzędzi jest dostęp do bardzo bogatego wyboru akcesoriów dodatkowych. Większość mikronarzędzi, zarówno 12V jak i 220V, może współpracować z wybranymi uchwytami, stołami czy imadłami stabilizującymi ich pracę. Natomiast w przypadku trudno dostępnych miejsc lub podczas pracy wymagającej wyjątkowej precyzji i delikatności zastosowanie znajdą giętkie rękawy o wygodnej, aluminiowej końcówce, które czynią pracę z wykorzystaniem mikronarzędzi PROXXON naprawdę komfortową, niezależnie od jej warunków.

Dla prac stacjonarnych – narzędzia stacjonarne PROXXON

tokarka

fot. tokarka

Wykonanie pewnych prac przy użyciu lekkich, ręcznych urządzeń bywa trudne lub niemożliwe. W takich przypadkach sprawdzą się narzędzia stacjonarne marki PROXXON, takie jak tokarki, wiertarki stołowe, przecinarki, szlifierki, wycinarki itp. Dlatego niezależnie od tego, czy mamy ochotę wykonać niewielkich rozmiarów model statku, czy też potrzebujemy narzędzia do wycinania dużych elementów w styropianie, oferta firmy PROXXON spełni nasze oczekiwania.

Mikronarzędzia PROXXON wyróżniały się przede wszystkim jakością oraz starannością wykonania. Zastosowanie całkowicie wymienialnych części wykonanych z wysokiej jakości stopu metalu, a nie z tworzyw sztucznych oraz zacisków narzędziowych w miejsce uchwytów samozaciskowych gwarantuje długą żywotność oraz większą precyzję pracy. Znajdują uznanie u coraz większej liczby odbiorców, zarówno wśród profesjonalistów jak i amatorów.

Producent: PROXXON
Dystrybutor: Lange Łukaszuk sp. j.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)