Nagrzewnice powietrza

nagrzewnice

Sroga zima może zaskoczyć w tym roku mieszkańców całego kraju. Eksperci KLIMA-TOP polecają doskonałe urządzenia grzewcze, które ogrzeją każde pomieszczenie. Urządzenia są rozwiązaniem skutecznym i doraźnym dla osób, które nie zdążyły się przygotować na gwałtowne przyjście mrozów.

Dobór urządzenia grzewczego do rodzaju i kubatury ogrzewanego obiektu powinien zapewniać odpowiedni komfort cieplny. Doradcy KLIMA-TOP określają zapotrzebowania na ciepło, na podstawie kubatury, izolacyjności cieplnej budynku, a także sposobu jego użytkowania.

Bardzo efektywną i niewątpliwie najszybszą metodą ogrzewania budynków są dmuchawy i nagrzewnice. Powszechnie stosuje się je do ogrzewania pomieszczeń o dużych kubaturach, takich jak: hale magazynowe, kościoły, markety, pomieszczenia w trakcie robót wykończeniowych podczas chłodnych pór roku. Z nagrzewnic mogą korzystać też właściciele domków jednorodzinnych, w których przeważają przestrzenie otwarte, a także rolnicy (do ogrzania zimnych pomieszczeń przed wprowadzeniem do nich np. kurcząt).

Wśród nagrzewnic możemy rozróżnić kilka rodzajów w zależności od przeznaczenia, budowy i rodzaju paliwa, którym są zasilane. Ze względu na budowę urządzenia, rozróżniamy: nagrzewnice stacjonarne i nagrzewnice mobilne. Pod względem zasilania: nagrzewnice gazowe, nagrzewnice elektryczne, nagrzewnice olejowe, nagrzewnice na paliwa stałe. Z kolei w pomieszczeniach mieszkalnych, podczas wilgotnej aury pogodowej, doskonale sprawdzą się klimatyzatory, także dobre klimatyzatory mobilne, które posiadają funkcję ogrzewania i osuszania powietrza.

Nagrzewnice na budowie
Generalna zasada działania nagrzewnicy jest prosta. Wbudowany wentylator wymusza obieg powietrza. Paliwo podgrzewa powietrze, które przepływa przez urządzenie i wyrzuca je na zewnątrz. W przypadku nagrzewnic na paliwo, musi ono spełniać normy spalania i ulega rozpadowi na dwutlenek węgla i parę wodną w 99,8%. Nagrzewnice tego typu (tzw. nagrzewnice bezprzeponowe) są doskonałe do osuszana pomieszczeń w fazie robót budowlanych. Składniki powstałe w wyniku spalania paliwa są idealnymi czynnikami wspomagającymi dojrzewanie betonu, czy karbonizację zapraw wapiennych.

Popularne typy i zastosowanie nagrzewnic proponowane przez KLIMA-TOP:

Nagrzewnice gazowe
nagrzewnice gazoweStosowane są do nagrzewania bardzo dużych pomieszczeń, takich jak: magazyny, kościoły, supermarkety itp.). Ciepło ze spalania gazu doprowadzane jest przez spaliny do wymiennika. Powietrze, które przez niego przepływa nagrzewa się i przez wentylatory zostaje wtłoczone do pomieszczenia. Ich zaletami są przede wszystkim: niska cena zakupu, niska cena eksploatacji i natychmiastowa gotowość do pracy.

Nagrzewnice elektryczne
nagrzewnice elektrycznePowietrze ogrzewane jest przez grzałki zasilane energią elektryczną. Stosuje się je podczas prac budowlanych, w obiektach przemysłowych, w magazynach i halach. Utrzymują stałą temperaturę i wysoką jakość powietrza. Nie wymagają żadnych innych podłączeń poza zasilaniem. Nagrzewnice elektryczne przenośne – Np. nagrzewnica elektryczna Heater. To wygodne i mogilne urządzenia do ogrzewania pomieszczeń wszelkiego rodzaju. Można je stosować nawet w obiektach bez wentylacji, gdyż nie zużywa tlenu.

Nagrzewnice olejowenagrzewnice olejowe
Zasilane z reguły olejem opałowym,bądź napędowym, który jest wtryskiwany do komory spalającej i podgrzewa przepływające powietrze. Spalanie odbywa się w osobnej komorze, a powietrze nagrzewane jest przez wymiennik. Jeśli nagrzewnice nie posiadają wymiennika powietrze ogrzewa bezpośrednio płomień. Lepiej stosować nagrzewnice z wymiennikiem, który odprowadza na zewnątrz spaliny i nie miesza ich z ogrzanym powietrzem.

Nagrzewnice na paliwo stałe
nagrzewnice na paliwo stałeStosowane głównie w przemyśle i rolnictwie. Powietrze ogrzewane jest w wyniku spalania papieru, drewna i innych niskokalorycznych materiałów. Idealne przy ogrzewaniu zakładów meblowych, stolarskich, produkcji okien, dysponujących dużą ilością odpadów.

Ceny nagrzewnic
Średnia cena nagrzewnic elektrycznych waha się od 245zł do 1700zł w zależności od wybranego modelu. Nagrzewnice gazowe można kupić od 390zł do ok. 3500zł. Mimo sezonu KLIMA-TOP zachęca wieloma promocjami cenowymi. Nagrzewnice na paliwo stałe można kupić za 5000zł. Nagrzewnice olejowe w zależności od typu oferowane są w cenach od 1000zł do 22000zł. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT oraz koszty dostawy firmą kurierską w każde miejsce w kraju i z reguły nie są ostateczne.

Nagrzewnice na chłodne dni jesieni, klimatyzatory na gorące dni lata, osuszacze, nawilżacze, farelki i oczyszczacze powietrza można kupić osobiście lub z gratisową dostawą dzięki firmie KLIMA-TOP będącej autoryzowanym dystrybutorem nagrzewnic powietrza Master. Nie musisz być specjalistą, aby dokonać samodzielnego zakupu. KLIMA-TOP dysponuje wykwalifikowanym personelem, który chętnie udzieli potrzebnych rad i wskazówek, nawet po godzinach pracy sklepu.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)