Pamiętajcie o ogrodach

meble

fot. meble

Sezon ogródkowy czas zacząć! Kwiecień jest doskonałym momentem, by zastanowić się, jakie meble wybrać do swojego ogrodu. A wybór ten nie będzie łatwy – plastikowe czy drewniane? A może z wikliny lub aluminium? Jeżeli zależy nam na trwałych i nowoczesnych rozwiązaniach warto sięgnąć po odpowiedni design.

Plastik vs drewno
Pośród mebli ogrodowych prym wiodą te wykonane z tworzywa sztucznego. Dlaczego? Po pierwsze jest trwały i relatywnie tani. Po drugie wykazuje się dużą odpornością na warunki atmosferyczne. Po trzecie – łatwo usunąć powstałe na nim zabrudzenia. Podobnymi parametrami wykazują się meble drewniane, jednak ich waga zdecydowanie działa na niekorzyść. Kłopot stanowić może konieczność corocznej impregnacji kiedy mają nam służyć dłużej niż jeden sezon. W przypadku mebli z wikliny czy aluminium, należy uważać. Nie wszystkie dobrze komponują się z ogrodowym otoczeniem. Za plastykiem przemawia jego uniwersalizm i prostota.

Nowoczesny design

meble

fot. meble

Jeżeli nie chcemy, aby nasz ogród wyglądał jak wnętrze jednej z tysiąca „góralskich” karczm na Mazowszu, należy sięgnąć po rozwiązania idące z duchem czasu. Ciekawa kolorystyka połączona z finezyjnym kształtem może dać zdumiewające efekty – jak w przypadku krzeseł i stolika DROP duetu ORLANDINI & RADICE, dostępnych w showroomie DADO DESIGN. Inspiracją dla projektu była kropla wody, wyrażona w opływowych kształtach. Przy tym materiał wykonania – polipropylen z włóknem szklanym i dodatkami AUV – jest bardzo trwały i odporny na przebarwienia. Znajduje on zastosowanie m. in. w stadionowych krzesłach, które dzielnie stawiają czoła intensywnej eksploatacji.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)