Płyty warstwowe z blachodachówki

płyta warstwowa

fot. płyta warstwowa

Płyty warstwowe ścienne i dachowe, dotychczas najbardziej znanej ze słynnej już w Polsce blachodachówki, to najnowsze produkty w ofercie firmy Blachy Pruszyński. Są one nieocenione w budownictwie halowym, przemysłowym oraz użyteczności publicznej. W kraju i na świecie płyty tego rodzaju stosowane są najczęściej na placach budowy centrów handlowych, centrów magazynowych czy różnego rodzaju hal sportowych.

W ofercie dostępne są dwa rodzaje płyt warstwowych: z rdzeniem z wełny mineralnej oraz z rdzeniem styropianowym. W pierwszym przypadku rdzeń płyty stanowi wełna mineralna, natomiast w drugim styropian samogasnący (klasa PS-E-FS-15).

Płyty warstwowe ścienne
Przy wykorzystaniu płyt warstwowych ściennych w bardzo szybki i łatwy sposób fachowiec postawi ściany działowe lub nośne m.in. w niedużych, przewoźnych chłodniach, w budynkach zapleczy budów, a także we wszelkiego typu obiektach gospodarczych. Ponadto spełniają doskonale swoją funkcję podstawową, czyli świetnie sprawdzają się w roli ścian osłonowych.
Płyty warstwowe ścienne posiadają możliwość montażu zarówno w pionie jak i w poziomie (wertykalnie i horyzontalnie). Dodatkowo do ich największych atutów należą bardzo dobra szczelność oraz ogniotrwałość (uzyskiwane dzięki odpowiednio zaprojektowanym i wyprofilowanym zamkom typu „pióro-wpust”), a także duża ilość kolorów, w jakich są one dostępne w ofercie firmy. Zwiększa to znacznie możliwości zastosowania płyt oraz możliwości designerskie architektów.

Płyty warstwowe dachowe
Z kolei płyty warstwowe dachowe – o szerokości krycia 1150 mm – montuje się szybko i bezproblemowo do różnego rodzaju konstrukcji. Służą do tego odpowiednie łączniki przelotowe. Nowatorsko zaprojektowane i perfekcyjnie wyprofilowane zamki typu „pióro-wpust” – podobnie jak w przypadku płyt warstwowych ściennych – zapewniają doskonałą szczelność i zabezpieczenie przed ogniem oraz wysoką temperaturą.
Płyty warstwowe produkowane są zgodnie z najnowszą technologią. Nowoczesna i w pełni zautomatyzowana linia produkcyjna oraz odpowiednio wykwalifikowana kadra pozwalają sprostać wysokim oczekiwaniom Klientów firmy w kraju oraz poza jego granicami.

Dodatkowo do najnowszej oferty dołączyły także:
Panele dachowe na rąbek (kombinacja tradycyjnego wyglądu z nowoczesnością; panele łączy się na specjalnie zaprojektowany zatrzask, bez konieczności zaginania rąbka; przyspiesza to i ułatwia prace specjalisty!).

System rynnowy Niagara (jego elementy produ­kowane są z najwyż­szej jakości stali, ocynkowanej, powlekanej obustronnie poliuretanem (50 μm), dzięki czemu posiada on wysoką odporność na działanie czynników atmosferycz­nych. Ponadto rynny te są głębsze niż u innych producentów, dlatego są w stanie odebrać więcej wód opadowych bez ryzyka przelania; system bardzo łatwy w montażu).

Elewacyjne profile faliste (jest to odpowiedź na rosnące wymagania rynku i najnowsze trendy w architekturze; w ofercie firmy znajdują się trzy profile: szeroki PF 35 i PF 35EX oraz drobnofalisty PF 25).

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)