Stalowy ogrodnik

donice

fot. donice

Sztuka ogrodnicza, nawet w domowym wydaniu, wymaga wielu zabiegów i sporej umiejętności otaczania roślin pieczołowitą opieką. Tam, gdzie pojawiają się wyjątkowe, oryginalne i szczególnie zadbane rośliny, podążać za nimi winien wytworny design donic i osłon na donice. Dzięki takim eleganckim i prostym dodatkom rośliny urzekną swoim królewskim, naturalnym pięknem.

Współczesne wnętrza, aranżowane z wyrafinowanym smakiem, preferują współistnienie natury i kultury. Dużo jest w nich stali, drewna i roślinnego czaru, który rozbija chłód ascetycznych projektów.
Niemiecka marka Blomus proponuje wielbicielom przestrzeni wypełnianych egzotycznymi roślinami eleganckie, stworzone z satynowanej stali szlachetnej donice i osłony na donice w prostych i uniwersalnych kształtach. I duża palma i małe, orientalne bonsai przepięknie zaprezentują się w stalowych donicach Greens marki Blomus, jako że stal wzmocni zieleń liści, naturalną barwę pnia, subtelnie wspomagając roślinny urok.
Dzięki okrągłym donicom rośliny wyodrębnią się z tła pokoju. Przestaną funkcjonować jako wypełnienie przestrzeni, a staną się punktem centralnym aranżowanych z rozmysłem miejsc.

Stalowe donice Greens (link) mogą być wykorzystane na dwa sposoby. Rośliny sadzi się bezpośrednio w nich, wsypując ziemię w stalową tuleję, która, w kilku modelach donic, posiada kółka. W ten sposób mini-oranżeria będzie mogła, na podobieństwo szekspirowskiego Lasu Birnamskiego albo tolkienowskich drzew, przemieszczać się po pokoju. Można też potraktować donicę Greens jako osłonę właściwej, plastikowej lub glinianej doniczki, którą ustawia się na podstawie z tworzywa sztucznego dołączonego do każdej ze stalowych donic Blomusa.
Funkcję bardzo ekskluzywnej, eleganckiej osłony na donicę pełni również seria Cubo – kwadratowych, stalowych, otwieranych konstrukcji. W nich można zamknąć właściwą doniczkę – od najmniejszej, po największą.
Seria donic i osłon na donice marki Blomus pozwoli aranżować jadalnię, sypialnię, ogród zimowy, czy salon. Świetnie sprawdzi się również w firmie – w pokoju konferencyjnym, hallu, recepcji, czy poczekalni. Niezwykła wykwintność prostych donic Blomusa jest nieśmiertelna. Stal nie podlega modom i trendom, stąd zawsze będzie gustownym elementem dekoracji wnętrz.

Aranżujący domową oranżerię egzotycznymi roślinami, sadzonym w donicach Blomus, sklep www.smakprostoty.pl relaksuje się wśród zjawiskowej, gustownie eksponowanej zieleni.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)