Sufity podwieszane – fakty i mity

Sufity podwieszane

fot. Sufity podwieszane

Czy podwieszany sufit można zamontować w mieszkaniu? W jaki sposób go zamontować? Czy instalacja jest łatwa? W jaki sposób można go wyczyścić? Na te i inne pytania odpowiadamy wspólnie razem z Andrzejem Skrzpczakiem z firmy Rockfon, produkującej sufity powieszane.

Sufitów podwieszanych nie stosuje się w domu
MIT. Sufity podwieszane są coraz chętniej stosowane w domach jednorodzinnych, ponieważ umożliwiają tworzenie niestandardowych aranżacji. Dużą popularnością cieszą się rozwiązania wyspowe, które można instalować w różnych kombinacjach. Płyty sufitowe warto montować także, gdy pragniemy poprawić np. warunki akustyczne w pokojach, w których jest sprzęt muzyczny.

Sufit podwieszany pozwala obniżyć rachunki
FAKT. Montując sufit podwieszany obniżamy wysokość stropu, co wpływa na zmniejszenie kubatury pomieszczenia. W ten sposób możemy zużyjemy mniej energii do ogrzania pomieszczenia. Sufity z wełny mineralnej charakteryzują się dobrymi parametrami termicznymi, dzięki czemu mogą być stosowane jako izolacja cieplna. Te o białej kolorystyce, odbijają światło, co pozwala ograniczyć korzystanie ze źródeł sztucznego światła i w efekcie prowadzi do zmniejszenia rachunków za elektryczność.

Płyty sufitowe odkształcają się pod wpływem wilgoci
MIT. W pomieszczeniach w których występuje duża wilgotność np. łazienkach , dedykowane są specjalne płyty, które nie absorbują wilgoci. Bardzo dobrze sprawdzają się te wykonane z wełny mineralnej, która jest materiałem trudnozwilżalnym.

Płyty sufitowe pochłaniają dźwięki
FAKT. Zaletą sufitów podwieszanych z wełny mineralnej są właściwości dzwiękochłonne, co oznacza ze padające na nie fale dźwiękowe są pochłaniane. W ten sposób minimalizowany jest efekt pogłosu.

Płyt sufitowych nie można samodzielnie czyścić
MIT. Płyty można czyścić samodzielnie. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest odkurzenie ich za pomocą szczotki z miękkim włosiem. W ten sposób można usunąć kurz bez ryzyka uszkodzenia płyty. Natomiast płyty stosowane w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności można myć gąbką z wodą. Oczywiście na rynku istnieją profesjonalne firmy zajmujące się czyszczeniem, jednak przeważnie realizują one zlecenia dużych biur.

Sufit podwieszany jest łatwy w montażu
FAKT. Trudność montażu sufitu podwieszanego uzależniony jest od systemu montażowego, na który się zdecydujemy. Jednak producenci dokładają wszelkich starań, aby maksymalnie uprościć pracę. Montaż przeważnie składa się z kilku kroków i nie wymaga specjalistycznych narzędzi, co ma wpływ na koszt montażu. Płyty sufitowe z wełny mineralnej są lekkie, łatwe w przycinaniu, nie kruszą się i nie wytwarzają uciążliwego pyłu, dlatego są przyjazne dla instalatorów.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)