Trwały, ładny dach na lata

Dach to niewątpliwe jeden z najważniejszych elementów każdego budynku. Jego konstrukcja powinna zapewnić ochronę wnętrz przed wszelkimi czynnikami atmosferycznymi. Istotne są także walory estetyczne. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór materiałów, by dach spełniał swoje funkcje przez długie lata.

Dach przede wszystkim musi być szczelny i cieszyć oko. By spełniał te kryteria, warto zatrudnić dobrego fachowca, oraz wybrać odpowiedni budulec. Jednym z najlepszych materiałów stosowanych przy pokryciach dachowych jest dachówka bitumiczna (zwana także gontem). Firma Tegola, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii produkcji, stworzyła trwałe dachówki bitumiczne o nazwie Top Stick. Gonty te to połączenie estetycznego wyglądu i wygody instalacji. Poza tym dachówki Top Stick dostępne w ofercie firmy Tegola, to materiał lekki (9 kg/m2), wytrzymały, a do tego znacznie tańszy od klasycznych dachówek.

Trwałość na lata

Zobacz również: Moda na kolorowe elewacje
Dachówki bitumiczne Tegola

fot. Dachówki bitumiczne Tegola

Dachówki bitumiczne Tegola Top Stick, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości surowca, zachowują swoje pierwotne właściwości przez długie lata. Wielowarstwowa konstrukcja sprawia, że nie ulegają zniszczeniu nawet pod wpływem działania śniegu, deszczu czy gradu. Wierzchnia warstwa, czyli posypka, pełni funkcję nie tylko estetyczną – zapobiega także nadmiernemu rozgrzaniu masy bitumicznej oraz chroni gonty przed niszczącym działaniem promieni UV.

Rdzeń dachówki wykonany jest z dwóch warstw specjalnie selekcjonowanych, wodoszczelnych bitumów oksydowanych. Otrzymywane są one z tzw. ciężkiej ropy naftowej, o dużej zawartości asfaltu i cząsteczek polarnych (dipolowych), które nadają bitumowi pożądaną lepkość. Proces ten doskonale łączy bitumy z pozostałymi elementami dachówki, pozwala także na stabilne związanie gontu z powierzchnią dachową. Środkowa warstwa, którą stanowi osnowa wzmacniająca, wykonana jest z odpornego na uszkodzenia włókna szklanego. Zapewnia to wysoką odporność na wszelkiego typu uszkodzenia, np. butwienie, ruchy podłoża, zsuwający się śnieg czy chodzących po dachu ludzi. Osnowa zapobiega również zmianie geometrii gontu pod wpływem temperatury i wilgoci. Wszystkie warstwy mają istotny wpływ na jakość finalnego produktu, dlatego firma Tegola wprowadziła ostrą selekcję surowców wykorzystywanych do produkcji dachówek bitumicznych.

Wygląd też się liczy

dach

fot. dach

Zobacz również: Firma budowlana

Sama szczelności i trwałość może nie wystarczyć. Dach po prostu powinien się podobać. Bitumiczne dachówki Top Stick dostępne są w dwóch wariantach – o kształcie prostokąta oraz dobrze znanej karpiówki. Kolorystyka gontów firmy Tegola jest na tyle zróżnicowana, by zadowolić nawet najbardziej wybredne gusta. Zastosowanie nieorganicznych barwników sprawia, że kolor dachówek jest intensywny oraz wyjątkowo trwały. Nowoczesna technologia produkcji sprawia, że gonty Top Stick firmy Tegola nawet po kilkunastu latach nie wyblakną. Materiał ten nadaje się do zastosowania praktycznie na wszystkich obiektach. Elastyczność tego produktu pozwala na dopasowanie go do każdego kształtu dachu. Cecha ta szczególnie pożądana jest w czasach, gdy projektuje się domy o różnorodnych formach. Na uwagę zasługuje także drobnowymiarowość dachówek. Ułatwia to montaż gontów w trudno dostępnych miejscach. Podczas pracy nie powstaje dużo kłopotliwych odpadów, co niewątpliwie ucieszy każdego dekarza.
Jeśli chcemy by nasz dom na lata zachował pierwotny wygląd, a wnętrze pozostało suche nawet po silnych burzach, dachówki bitumiczne firmy Tegola będą odpowiednim wyborem. Na zawsze odeszły czasy, gdy borykaliśmy się z wyborem pomiędzy jakością a atrakcyjnym wyglądem.


Dostępna kolorystyka dachówek Top Stick:

MIXTED GREEN,
MIXTED BROWN,
MIXTED RED,
MIXTED SLATE

Cena za m2 brutto:
Top Stick prostokąt – 31,21 zł;
Top Stick karpiówka – 33,62 zł

Dystrybutor:
Tegola Polonia Ltd,
al. Kościuszki 80/82,
90-437 Łódź,
tel: +48 42 636 2442,
637 5270, 636 8767
www.tegola-polonia.com.pl

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)