Światło zamknięte w krysztale

oświetlenie

fot. oświetlenie

Lee Brown czerpiąc inspirację z delikatnego rzemiosła, jakim jest cięcie szkła, zamienił rzecz codziennego użytku w przedmiot zupełnie niezwykły. Młody projektant z Londynu współpracując z lokalnymi rzemieślnikami przekształcił codzienną żarówkę w dzieło sztuki.

Żarówki zawieszane na kablach, używane jako stylizowany element oświetlenia są od jakiegoś czasu trendem zarówno we wnętrzach vintage, jak i tych minimalistycznych czy industrialnych. Nikt jednak do tej pory nie kojarzył tego trendu z luksusem, do czasu wypuszczenia na rynek Crystal Bulb – kryształowych żarówek zaprojektowanych przez brytyjskiego Designera Roku – Lee Brooma.

oświetlenie

fot. oświetlenie

Lampa Crystal Bulb, dostępna teraz w Polsce dzięki Scandinavian Living, powstała z połączenia industrialnego przedmiotu, jakim jest żarówka, z elegancją kryształu. Wybór materiału nie był przypadkowy. We wcześniejszych projektach Decanterlight, Lee Broom zauważył, jakie możliwości świetlne daje użycie ciętego szkła. Tworzył lampy ze starych, używanych karafek. Wyszukiwał je w sklepach z antykami, w związku z czym efekt finalny mógł się nieznacznie różnić. „Światło zamknięte w kryształowym naczyniu, wygląda o niebo lepiej niż whisky czy brandy” mówi Lee Broom i nie sposób się z nim nie zgodzić.

oświetlenie

fot. oświetlenie

Każda żarówka to prawdziwy majstersztyk. Wytwarzana metodą tradycyjnego wydmuchiwania szkła jest następnie cięta ręcznie, z ogromną dbałością o każdy szczegół. Głębokie szlify o tradycyjnym wzorze, używane przy formowaniu karafek czy szklanek do whisky, nie tylko ładnie wyglądają, ale także załamują światło, tworząc na ścianie i suficie bardzo efektowne i nastrojowe cienie.
Dostępna w showroomie Scandinavian Living kryształowa lampa będzie wspaniałą ozdobą każdego wnętrza. Sprawdzi się zawieszona pojedynczo lub przymocowana do ściany. Najlepiej będzie prezentować się w większej grupie, tworząc niezwykłą poświatę. Funkcjonuje z halogenową żarówką o mocy 25 W.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)