Okna bezramowe- niewidoczna granica między wnętrzem a zewnętrzem

Cechą charakterystyczną nowoczesnej architektury są duże przeszklenia. Granica między wnętrzem, a zewnętrzem niemal całkowicie się zaciera. Efektowne, wielkoformatowe przeszklenia nadają bryle budynku lekkości i elegancji, zaś jego wnętrzu przestronności.  

Nowoczesna architektura jest piękna, funkcjonalna i perfekcyjnie dopasowana do otoczenia. Projektanci kochają wielkoformatowe i lekkie szkło, dlatego właśnie tak często wykorzystują je do realizacji swoich wizji artystycznych. Ogromne bezramowe okna efektownie prezentują się w prestiżowych obiektach użyteczności publicznej, biurowcach oraz luksusowych domach prywatnych, w których elewacje zostają całkowicie otwarte na ogród. 

Zaprosić przyrodę do środka

domy

fot. domy

Nowoczesne domy rodzinne zaprojektowane przez uznanych architektów charakteryzuje prosta modernistyczna bryła i skromność. Beton, drewno i szkło to cechy łączące współczesne realizacje. Elewacje od strony ogrodu są prawie całkowicie przeszklone. Ogromne, bezramowe przeszklenia subtelnie wpisują się w otoczenie i pozwalają przyrodzie z zewnątrz stać się częścią aranżacji wnętrz. Drzewa wydają się rosnąć w salonie, a trawnik płynnie przechodzi w drewnianą podłogę.

Szklane domy
Przeszklenia mogą całkowicie zastąpić ścianę budynku nawet na kilku poziomach. Możliwe jest także użycie w pełni rozsuwanych elementów narożnych oraz całkowite ukrycie szyb w ścianie.

salon

fot. salon

dom

fot. dom

Obecna technologia daje architektom ogromne możliwości. Produkowane na wymiar systemy okienne można wykorzystać jako szklane ściany obejmujące jedną lub dwie kondygnacje budynku, lub jako tradycyjne okna o dowolnej wysokości. W budownictwie rodzinnym takie rozwiązania dają bardzo spektakularne efekty. Przykładowo możliwe jest zamówienie pojedynczego elementu przesuwnego okien o wysokości nawet 6 metrów i szerokości 3 metry. W sumie daje to 18 m2 szklanej powierzchni bez żadnych widocznych profili okiennych – mówi Łukasz Kabarowski, architekt, pracownia architektoniczna KMA.

Bezramowe okna mają także doskonałe parametry techniczne. Są odporne na uszkodzenia, szczelne i zapewniają odpowiednią izolację cieplną. Można je zamknąć na klucz oraz zintegrować z alarmem. Dodatkowo szyby wyposażone są w powłokę zabezpieczającą przed zbytnim nagrzewaniem co jest bardzo istotne zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim.

dom

fot. dom

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)