Ukołysz mnie mamo

meble

fot. meble

Kołysanie i bujanie to czynności uwielbiane przez dzieci. I nie ma w tym nic niezwykłego – kołysanie jest naturalne, przypomina ruchy, które każdy malec odczuwał w życiu płodowym.

Jeszcze kilkanaście lat temu panował pogląd, że kołysanie i noszenie jedynie rozpieszcza dziecko. Tymczasem badania naukowe udowodniły, że kołysanie to bardzo ważny bodziec stymulujący rozwój niemowlęcia, ponieważ pomaga w wytwarzaniu się połączeń między neuronami w mózgu, a także wpływa pozytywnie na rozwój układu przedsionkowego. Układ ten najintensywniej rozwija się w pierwszych dwóch latach życia człowieka. Kołysane dziecko szybciej nauczy się siedzieć, raczkować i chodzić, ale też skakać na jednej nodze, chodzić po krawężniku, wchodzić po schodach i jeździć na rowerze. Kołysanie pobudza mózg do aktywności. Dziecko odkrywa, że istnieje zależność między zmianą pozycji ciała, a tym co widzi – rozwija dzięki temu wyobraźnię przestrzenną. W końcu też, nic tak nie uspokaja jak monotonne, leniwe bujanie.

meble

Przeczytaj: Szkło w domu

fot. meble

Właśnie dlatego warto zadbać aby w pokoju noworodka znalazło się miejsce dla bujanego fotela. Dzięki niemu karmiąc dziecko i tuląc każdego dnia zafundujemy mu porcję bujania. To takie proste i przyjemne zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.

Pośród bogatej oferty drewnianych mebli firmy PINIO znajdziemy wygodny fotel bujany. Jego prosta drewniana konstrukcja znakomicie wpasuje się w klimaty wnętrz nowoczesnych jak i klasycznych. Jest on na tyle obszerny, że bez trudu pomieści rodzica i dziecko.

Z czasem gdy niemowlę zaczyna dorastać, przesiada się na huśtawkę lub hamak. Wtedy fotel bujany staje się elementem służącym wszystkim domownikom. Wspaniale sprawdzi się na tarasie, w sypialni czy w salonie. Jest to przyjazny mebel, który jak raz zawita do domu, pozostaje czasem na wiele pokoleń niosąc wspaniałe wspomnienia z dzieciństwa i dając odrobinę lenistwa i wytchnienia, zawsze gotowy by ukołysać.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)