Fototapety dla dzieci do pokoju – jaką fototapetę wybrać do pokoju dziecka?

Balony

Odpowiednia aranżacja dziecięcego pokoju ma duży wpływ na samopoczucie pociechy. Oprócz  mebli ważnym elementem wystroju są także ściany. Ich właściwe wykończenie może sprawić, że pomieszczenie dziecka będzie spełnieniem najskrytszych jego marzeń. Podczas gdy salon, kuchnia czy przedpokój w domu przeważnie są pomieszczeniami eleganckimi i gustownymi, warto sprawić, by dekoracje do pokoju dziecinnego prezentowały się pięknie i wesoło. Świetne rozwiązanie stanowią fototapety dla dzieci, których do wyboru jest cała masa.

Fototapety dla dzieci z delfinem

fot. Fototapety dla dzieci z delfinem

Wybierając fototapety dziecięce, warto zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj materiału, na którym będzie ona drukowana, ale także na podłoża, które pokryją.

Na rynku dostępne są trzy popularne rodzaje fototapet dla dzieci:

  • Foliowe – tego rodzaju fototapeta dla dzieci należy do z najtańszych, ponieważ jest to wydruk na folii samoprzylepnej. Wyglądem przypomina ścienną naklejkę. Tego rodzaju dekoracje do pokoju dziecięcego najlepiej naklejać na gładką powierzchnię, a także w miejscach nienarażonych na dotyk czy tarcie,
  • Lateksowe – podłoże takiej fototapety to przeważnie syntetyczny papier z domieszką lateksu, dzięki temu ściany mogą oddychać. Po wzmocnieniu laminowaniem można ją stosować w każdym pomieszczeniu. Tego rodzaju fototapety dla dzieci są trwałe. Ponadto można je delikatnie zmywać, dlatego doskonale nadają się do pokoju dziecka,
  • Winylowe – są to fototapety z fizeliny z dodatkiem winylu. Tego rodzaju dekoracje charakteryzują się większą grubością, wagą oraz nieprzepuszczalnością. Taka fototapeta do pokoju dziecka jest trudniejsza w montażu, ale jej niewątpliwą zaletą jest wielokrotna możliwość mycia. Dzięki swojej grubości doskonale ukrywa drobne nierówności ścian. Warto jednak pamiętać, że ten materiał nie pozwala oddychać ścianom, dlatego nie należy naklejać jej na duże powierzchnie ścian.
Fototapety dla dzieci z kredek

fot. Fototapety dla dzieci z kredek

Jak dobierać fototapety?

Fototapety dla dzieci stanowią oryginalną dekoracją ścienną, składającą się z wielobarwnych pejzaży i postaci ze świata bajek. Wybierając odpowiedni wzór, powinniśmy sugerować się przede wszystkim wiekiem, płcią oraz gustem naszych pociech. Warto pamiętać, że fototapeta do pokoju dziecka powinna przede wszystkim mieć wesołą kolorystykę. W pomieszczeniach przeznaczonych dla najmłodszych domowników warto postawić na delikatne i pastelowe barwy.

Fototapety dla dzieci z kotkiem

fot. Fototapety dla dzieci z kotkiem

Obecnie większość firm wykonuje fototapety na wymiar, w związku z czym wielkość, kształt czy ułożenie ściany nie stanowi żadnego kłopotu. Dużym zainteresowaniem cieszą się fototapety 3d dla dzieci – uruchamiają wyobraźnię, pomagając się jej rozwijać i optycznie powiększają pomieszczenie. Motywów jest wiele: fototapety dla dzieci w dinozaury to świetne rozwiązanie dla fanów prehistorii, z kolei dziewczynki będą zachwycone z dekoracji ściennych z podobiznami księżniczek lub wróżek. Producenci oferują także tworzenie fototapety dla dzieci do pokoju na indywidualne życzenie klienta. W ten sposób mamy możliwość zaprojektować ściany w pomieszczeniu naszej pociechy jak tylko zechcemy.

Fototapety dla dzieci z żółwiem

fot. Fototapety dla dzieci z żółwiem

Wymarzona fototapeta sprawi, że na twarzy naszego dziecka codziennie będzie można zauważyć promienny uśmiech.

Fototapety dla dzieci z koniem

fot. Fototapety dla dzieci z koniem

Sending
Ocena artykułu
5 (1 głos)