X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Montaż ogrodzenia na nierównym terenie

ogrodzenie
Budowa ogrodzenia wynika z potrzeby poczucia bezpieczeństwa, dlatego jest to pierwsza rzecz, na którą decydują się nabywcy nieruchomości. Jeśli obszar własności jest geometrycznie wydzielony i plaski, montaż systemu ogrodzeniowego będzie prosty i schematyczny. Problem pojawia się wówczas, gdy teren jest silnie pofałdowany bądź stromy. Jak stawiać płot na nierównym terenie?


Nierówna działka a płot
Duża działka o zróżnicowanej rzeźbie terenu jest bardzo atrakcyjna. Można na niej zaaranżować wspaniały ogród. Ogrodzenie takiego obszaru często jednak przywodzi na myśl ogrom kosztownych prac wymagających użycia ciężkiego sprzętu. Na szczęście istnieją gotowe rozwiązania systemowe dla malowniczo ukształtowanych terenów.
OgrodzenieInwestorzy najczęściej wybierają dla dużych obszarów ogrodzenie z siatki. Na nierównym terenie można wykonać je na dwa proste sposoby. Pierwszym z nich jest stopniowanie paneli ogrodzeniowych. Polega ono na montażu poszczególnych paneli w odstępie wysokości od 5 do 40 cm. Wówczas ogrodzenie układa się schodkowo. Należy wiedzieć, że metoda ta jest odpowiednia jedynie dla terenu o łagodnym spadku. W przeciwnym razie pod panelami mogą powstać duże i nieestetyczne dziury.
Druga metoda polegająca na montażu paneli równolegle do opadającego lub wznoszącego się terenu, dobrze sprawdzi się na obszarze silnie pofałdowanym.

Brama wjazdowa na nierównym terenie
OgrodzenieWedług obowiązujących przepisów brama wjazdowa na posesję powinna mieć min. 2,4 m długości. Na takiej odległości mogą wystąpić różnice wysokości terenu, uniemożliwiając zastosowanie szablonowych rozwiązań. Jeśli nierówności nie są duże, wystarczy je zniwelować wyrównując teren. Producenci znaleźli sposób na bramy ogrodzeniowe na nierównym terenie. Wyposaża się je w mechanizmy wahliwe - zawiasy wahliwe i wózki bramowe regulowane wahliwie - przeznaczone do funkcjonowania na nierównych powierzchniach.

Dobrze dobrane i zamontowane ogrodzenie na nierównym terenie z pewnością będzie prezentowało się estetycznie. Ponadto będzie barierą dla nieproszonych gości i sprawi, że mieszkańcy domu poczują się bezpieczni.
ogrodzenie
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ogrodzenia
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-05-11 06:48:39
Tagi do artykułu: ogrodzenia | montaż | bramy wjazdowe
 
Powiązane galerie:
Galeria Trawniki Trawniki      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
gaz

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

Kiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę. Wbrew pozorom nie jest to trudne i wymaga przejścia jedynie kilku formalnych kroków. Oto zwięzły poradnik dla wszystkich, którzy potrafią liczyć własne pieniądze, i którzy właśnie pomyśleli o takiej operacji.
ogród

Zagospodarowanie terenu wokół nowego domu

Zagospodarowanie terenu wokół domu, to przeważnie ostatni etap ciężkich prac, po przeprawie przez proces budowy i przeprowadzce. Piękny ogród wokół domu ma nie tylko zachwycać, ale też być praktyczny i łatwy w utrzymaniu. Dbanie o nowy dom oraz obejście wymaga wiedzy i wysiłku, dlatego tak ważny jest dobry pomysł na aranżację.
Skrzynki na listy

Domowe skrzynki na listy

Każdy lubi otrzymywać paczki, pakuneczki i listy. Wracając do domu po dniu wypełnionym obowiązkami z ciekawością zaglądamy do skrzynki na listy wypatrując kartek okazjonalnych i wieści od najbliższych...
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Płot na całe lata

Metalowy płot
Ogrodzenie zabezpiecza naszą posesję, wytycza granice naszej prywatności. Dodatkowo oddziela od hałasu i kurzu oraz utrudnia intruzom wstęp do naszego ogrodu. Wybierając ogrodzenie warto zadbać o to, aby ogrodzenie współgrało z architekturą naszego domu. Dlatego płot otaczający naszą własność powinien być nie tylko mocny i szczelny, ale równocześnie ładny.

DZIAŁ II - Zabudowa i zagospodarowanie działki budowlanej

paragraf
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - DZIAŁ II : Zabudowa i zagospodarowanie działki budowlanej

Ogrodzenia murowane

mur
Ogrodzenie murowane jest efektywne i wytrzymałe. Sprawia wrażenie solidnego i trwałego. Szeroki wybór materiałów daje nieograniczone możliwości stworzenia czegoś szczególnego. Takie ogrodzenie może wtapiać się w otoczenie domu, być delikatną ozdobą ogrodu lub też ochroną naszej prywatności. Powinno być także porządnie wykonane, aby nie stanowiło zagrożenia. Konstrukcja takiego ogrodzenia musi być mocna i solidnie podparta, dlatego bardzo istotne są jego fundamenty.

Mała architektura – duże wrażenie

kwiaty
Otoczenie naszego domu wypełnione jest elementami małej architektury. Często nie przywiązujemy do nich wagi w takim stopniu, w jakim troszczymy się o efektowną elewację czy też kompozycje roślinne w ogrodzie. Niesłusznie – estetyczne ogrodzenie, ciekawy projekt altany oraz stałe miejsce grillowe mogą nadać przestrzeni wokół domu nowego wizerunku.