X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
reklama:
 
reklama:
 
Kredyty hipoteczne
 
 
 
 
 

Aranżacja ścian z piaskowca

murek
Piaskowiec jest bardzo popularnym materiałem wykończeniowym. Można go stosować zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz. Ta drobnoziarnista skała o beżowym wybarwieniu powstała w wyniku zespolenia spoiwem ilastym, krzemionkowym lub żelaznym ziaren kwarcu, skaleni, miki, okruchów innych skał i minerałów. Ze względu na łatwość w obróbce i wytrzymałość może pełnić rolę materiału konstrukcyjnego oraz zdobniczego.


Dekoracje ścian z piaskowca
Kamień naturalny to jeden z najdroższych materiałów stosowanych w budownictwie. Aranżacje z jego użyciem są piękne i ekskluzywne. Piaskowce należą do grona kamieni najczęściej i najchętniej stosowanych do wykończenia ścian wewnątrz budynku oraz elewacji.

salonAranżując wnętrze z okładziną kamienną należy wiedzieć, że prezentuje się ona najlepiej w niewielkiej ilości, np. na jednej ścianie lub jej fragmencie bądź jako okładzina kominka. Zbyt duża ilość kamienia może wprowadzić chłodny klimat we wnętrzu lub rozpraszać różnorodnością faktury.
Ściana z piaskowca w salonie to najpopularniejszy pomysł na zastosowanie kamienia we wnętrzu. Salon to wnętrze reprezentatywne w każdym domu i mieszkaniu, w którym podejmowani są goście, a rodzina spędza wspólnie wolny czas.
Spośród kamieni naturalnych stosowanych w budownictwie, piaskowiec sprawia wrażenie ciepłego i przytulnego dzięki przyjemnemu dla oka piaskowemu wybarwieniu i strukturze. Ze względu na plastyczność i kruchość najlepiej sprawdza się w roli okładziny ściennej wewnątrz pomieszczenia. Wówczas najmniej narażony jest na uszkodzenia mechaniczne i zanieczyszczenia. Na elewacji bardzo szybko ulega zabrudzeniom, które często trzeba piaskować bądź czyścić myjką ciśnieniową. Z kolei piaskowiec zastosowany na posadzce szybko ściera się, a jego powierzchnia kruszy i zniekształca.

Ile kosztuje piaskowiec na ścianę?
murekCena kamienia naturalnego jest wysoka. Koszt 1m kw. zaczyna się od kilkudziesięciu złotych i w zależności od przeznaczenia oraz wielkości poszczególnych elementów rośnie.
Producenci okładzin i materiałów wykończeniowych ściennych wyszli na przeciw osobom, którym marzy się kamienne wykończenie ścian we wnętrzu, ale nie dysponują odpowiednimi środkami. W sprzedaży dostępna jest np. okładzina elastyczny piaskowiec o grubości 3 mm, tynki dekoracyjne i zacierki przypominające strukturę i kolorystykę piaskowca, a także elementy wykonane z gipsu na podobieństwo okładzin ściennych z ciosanego piaskowca. Cena tych produktów jest dużo niższa. Ponadto można je z powodzeniem stosować nawet w niewielkich mieszkaniach, ponieważ obciążenie ścian tymi okładzinami jest niewielkie.

dom jednorodzinny
oświetlenie
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ścienne
Autor: Agnieszka Bykowska
2013-06-21 09:15:01
Tagi do artykułu: kamień naturalny | piaskowiec | okładziny
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
Powiązane galerie:
Galeria Kostka brukowa Kostka brukowa Galeria Kwiaty Kwiaty    
Inne wiadomości
klimatyzator przenośny

Jeden klimatyzator – wiele zalet - Blaupunkt MOBY BLUE 1312

Od klimatyzatora coraz więcej się wymaga. Już nie tylko ma chłodzić, ale również dobrze wyglądać, niewiele kosztować i najlepiej, gdy jednocześnie może być również urządzeniem grzewczym.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
kamienna płytka

Kamień szybko, tanio i przyjemnie

Efekt kamienia naturalnego we wnętrzu i na fasadzie w przystępnej cenie i bez uciążliwego montażu? To możliwe dzięki wykorzystaniu płytek kamieniopodobnych!
Tynk natryskowy

Tynk kwarcowy

Kładzenie nowych tynków nie należy do trudnych prac wykończeniowych. Na rynku dostępny jest duży wybór materiałów do tego przeznaczonych. Ze względu na zastosowanie, warto zwrócić uwagę na tynk kwarcowy. Podpowiadamy, gdzie można go stosować i jakie ma właściwości.
cegły

Ozdobna elewacja klinkierowa

Klinkier jest niezwykle eleganckim materiałem budowlanym, jednak budowa domu z cegły jest kosztowna. Z myślą o tych, którzy marzą o takim wykończeniu elewacji powstały specjalne okładziny klinkierowe, które można stosować zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Kamień – idealny materiał do ogrodu

kamień
W dzień przynosi przyjemne wytchnienie oddając chłód nocy. Wieczorem rozgrzaną powierzchnią przypomina o minionym słonecznym dniu. Kamień – idealny materiał do ogrodu bez względu na to czy planujemy klasyczną czy nowoczesną przestrzeń wokół domu. Kolekcja Garden Stone Connection to odpowiednio wyselekcjonowane granity, marmury, łupki i trawertyny, idealne do zastosowania w ogrodach.

Ogrodzenie i mała architektura - kompleksowe rozwiązanie

ścieżki
Estetyczne ogrodzenie i uporządkowane otoczenie posesji jest wizytówką mieszkających w nim osób. Już na etapie projektowania domu warto opracować plan zagospodarowania przestrzeni. Koncepcja powinna zawierać m.in. projekt ogrodzenia, planowaną przestrzeń na ogród oraz przewidzieć miejsca dla ruchu pieszego, samochodów i miejsce rekreacji.

Kamień dekoracyjny wewnętrzny – upiększamy wnętrze

posadzka
Stosowanie kamienia i drewna, poza funkcją dekoracyjną, ma na celu ocieplenie aranżacji wnętrza. Kamień dekoracyjny wewnętrzny może występować w wielu rolach. Wykonuje się z niego: okładziny ścienne, okładziny podłogowe, obudowy kominków, schody, blaty, parapety, lub dekoracyjne płyty ścienne.

Kamień naturalny w aranżacji wnętrz

kamień naturalny
Elementy wykończeniowe wykonane z kamienia naturalnego można dopasować do każdego stylu wnętrza. Dzięki niemu wystrój nabiera dostojnego i ekskluzywnego charakteru. Jak wykorzystać kamień naturalny w aranżacji wnętrz?