X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Aranżacja ścian z piaskowca

murek
Piaskowiec jest bardzo popularnym materiałem wykończeniowym. Można go stosować zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz. Ta drobnoziarnista skała o beżowym wybarwieniu powstała w wyniku zespolenia spoiwem ilastym, krzemionkowym lub żelaznym ziaren kwarcu, skaleni, miki, okruchów innych skał i minerałów. Ze względu na łatwość w obróbce i wytrzymałość może pełnić rolę materiału konstrukcyjnego oraz zdobniczego.


Dekoracje ścian z piaskowca
Kamień naturalny to jeden z najdroższych materiałów stosowanych w budownictwie. Aranżacje z jego użyciem są piękne i ekskluzywne. Piaskowce należą do grona kamieni najczęściej i najchętniej stosowanych do wykończenia ścian wewnątrz budynku oraz elewacji.

salonAranżując wnętrze z okładziną kamienną należy wiedzieć, że prezentuje się ona najlepiej w niewielkiej ilości, np. na jednej ścianie lub jej fragmencie bądź jako okładzina kominka. Zbyt duża ilość kamienia może wprowadzić chłodny klimat we wnętrzu lub rozpraszać różnorodnością faktury.
Ściana z piaskowca w salonie to najpopularniejszy pomysł na zastosowanie kamienia we wnętrzu. Salon to wnętrze reprezentatywne w każdym domu i mieszkaniu, w którym podejmowani są goście, a rodzina spędza wspólnie wolny czas.
Spośród kamieni naturalnych stosowanych w budownictwie, piaskowiec sprawia wrażenie ciepłego i przytulnego dzięki przyjemnemu dla oka piaskowemu wybarwieniu i strukturze. Ze względu na plastyczność i kruchość najlepiej sprawdza się w roli okładziny ściennej wewnątrz pomieszczenia. Wówczas najmniej narażony jest na uszkodzenia mechaniczne i zanieczyszczenia. Na elewacji bardzo szybko ulega zabrudzeniom, które często trzeba piaskować bądź czyścić myjką ciśnieniową. Z kolei piaskowiec zastosowany na posadzce szybko ściera się, a jego powierzchnia kruszy i zniekształca.

Ile kosztuje piaskowiec na ścianę?
murekCena kamienia naturalnego jest wysoka. Koszt 1m kw. zaczyna się od kilkudziesięciu złotych i w zależności od przeznaczenia oraz wielkości poszczególnych elementów rośnie.
Producenci okładzin i materiałów wykończeniowych ściennych wyszli na przeciw osobom, którym marzy się kamienne wykończenie ścian we wnętrzu, ale nie dysponują odpowiednimi środkami. W sprzedaży dostępna jest np. okładzina elastyczny piaskowiec o grubości 3 mm, tynki dekoracyjne i zacierki przypominające strukturę i kolorystykę piaskowca, a także elementy wykonane z gipsu na podobieństwo okładzin ściennych z ciosanego piaskowca. Cena tych produktów jest dużo niższa. Ponadto można je z powodzeniem stosować nawet w niewielkich mieszkaniach, ponieważ obciążenie ścian tymi okładzinami jest niewielkie.

dom jednorodzinny
oświetlenie
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ścienne
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-05-17 16:45:22
Tagi do artykułu: kamień naturalny | piaskowiec | okładziny
 
Powiązane galerie:
Galeria Kostka brukowa Kostka brukowa Galeria Kwiaty Kwiaty    
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Okpol okna

Okno na dach płaski - kiedy wybrać uchylne, a kiedy nieotwierane?

Okna w dachach płaskich montuje się przede wszystkim po to, żeby doświetlić wnętrza. Ale w niektórych pomieszczeniach, mogą mieć dodatkowe zadanie – wspomagać wentylację. Dlatego rodzaj okna najlepiej dobierać do typu pomieszczenia, jakie będzie się pod nim znajdowało.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
uszczelnianie

Silikon - niezastąpiony podczas remontu

Kto chociaż raz robił remont w domu, ten na pewno przyzna, że silikon jest niezastąpiony. Zarówno przy uszczelnianiu przestrzeni pomiędzy brodzikiem, a ścianą, jak i podczas montażu okien.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Kamień – idealny materiał do ogrodu

kamień
W dzień przynosi przyjemne wytchnienie oddając chłód nocy. Wieczorem rozgrzaną powierzchnią przypomina o minionym słonecznym dniu. Kamień – idealny materiał do ogrodu bez względu na to czy planujemy klasyczną czy nowoczesną przestrzeń wokół domu. Kolekcja Garden Stone Connection to odpowiednio wyselekcjonowane granity, marmury, łupki i trawertyny, idealne do zastosowania w ogrodach.

Ogrodzenie i mała architektura - kompleksowe rozwiązanie

ścieżki
Estetyczne ogrodzenie i uporządkowane otoczenie posesji jest wizytówką mieszkających w nim osób. Już na etapie projektowania domu warto opracować plan zagospodarowania przestrzeni. Koncepcja powinna zawierać m.in. projekt ogrodzenia, planowaną przestrzeń na ogród oraz przewidzieć miejsca dla ruchu pieszego, samochodów i miejsce rekreacji.

Kamień dekoracyjny wewnętrzny – upiększamy wnętrze

posadzka
Stosowanie kamienia i drewna, poza funkcją dekoracyjną, ma na celu ocieplenie aranżacji wnętrza. Kamień dekoracyjny wewnętrzny może występować w wielu rolach. Wykonuje się z niego: okładziny ścienne, okładziny podłogowe, obudowy kominków, schody, blaty, parapety, lub dekoracyjne płyty ścienne.

Kamień naturalny w aranżacji wnętrz

kamień naturalny
Elementy wykończeniowe wykonane z kamienia naturalnego można dopasować do każdego stylu wnętrza. Dzięki niemu wystrój nabiera dostojnego i ekskluzywnego charakteru. Jak wykorzystać kamień naturalny w aranżacji wnętrz?