X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
Kredyty hipoteczne
 
 
 
 
 

Aranżacja ścian z piaskowca

murek
Piaskowiec jest bardzo popularnym materiałem wykończeniowym. Można go stosować zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz. Ta drobnoziarnista skała o beżowym wybarwieniu powstała w wyniku zespolenia spoiwem ilastym, krzemionkowym lub żelaznym ziaren kwarcu, skaleni, miki, okruchów innych skał i minerałów. Ze względu na łatwość w obróbce i wytrzymałość może pełnić rolę materiału konstrukcyjnego oraz zdobniczego.


Dekoracje ścian z piaskowca
Kamień naturalny to jeden z najdroższych materiałów stosowanych w budownictwie. Aranżacje z jego użyciem są piękne i ekskluzywne. Piaskowce należą do grona kamieni najczęściej i najchętniej stosowanych do wykończenia ścian wewnątrz budynku oraz elewacji.

salonAranżując wnętrze z okładziną kamienną należy wiedzieć, że prezentuje się ona najlepiej w niewielkiej ilości, np. na jednej ścianie lub jej fragmencie bądź jako okładzina kominka. Zbyt duża ilość kamienia może wprowadzić chłodny klimat we wnętrzu lub rozpraszać różnorodnością faktury.
Ściana z piaskowca w salonie to najpopularniejszy pomysł na zastosowanie kamienia we wnętrzu. Salon to wnętrze reprezentatywne w każdym domu i mieszkaniu, w którym podejmowani są goście, a rodzina spędza wspólnie wolny czas.
Spośród kamieni naturalnych stosowanych w budownictwie, piaskowiec sprawia wrażenie ciepłego i przytulnego dzięki przyjemnemu dla oka piaskowemu wybarwieniu i strukturze. Ze względu na plastyczność i kruchość najlepiej sprawdza się w roli okładziny ściennej wewnątrz pomieszczenia. Wówczas najmniej narażony jest na uszkodzenia mechaniczne i zanieczyszczenia. Na elewacji bardzo szybko ulega zabrudzeniom, które często trzeba piaskować bądź czyścić myjką ciśnieniową. Z kolei piaskowiec zastosowany na posadzce szybko ściera się, a jego powierzchnia kruszy i zniekształca.

Ile kosztuje piaskowiec na ścianę?
murekCena kamienia naturalnego jest wysoka. Koszt 1m kw. zaczyna się od kilkudziesięciu złotych i w zależności od przeznaczenia oraz wielkości poszczególnych elementów rośnie.
Producenci okładzin i materiałów wykończeniowych ściennych wyszli na przeciw osobom, którym marzy się kamienne wykończenie ścian we wnętrzu, ale nie dysponują odpowiednimi środkami. W sprzedaży dostępna jest np. okładzina elastyczny piaskowiec o grubości 3 mm, tynki dekoracyjne i zacierki przypominające strukturę i kolorystykę piaskowca, a także elementy wykonane z gipsu na podobieństwo okładzin ściennych z ciosanego piaskowca. Cena tych produktów jest dużo niższa. Ponadto można je z powodzeniem stosować nawet w niewielkich mieszkaniach, ponieważ obciążenie ścian tymi okładzinami jest niewielkie.

dom jednorodzinny
oświetlenie
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ścienne
Autor: Agnieszka Bykowska
2013-06-21 09:15:01
Tagi do artykułu: kamień naturalny | piaskowiec | okładziny
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
Powiązane galerie:
Galeria Kostka brukowa Kostka brukowa Galeria Kwiaty Kwiaty    
 
    Najlepsze projekty domów