X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
Kredyty hipoteczne
 
 
 
 
 

Aranżacja ścian z piaskowca

murek
Piaskowiec jest bardzo popularnym materiałem wykończeniowym. Można go stosować zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz. Ta drobnoziarnista skała o beżowym wybarwieniu powstała w wyniku zespolenia spoiwem ilastym, krzemionkowym lub żelaznym ziaren kwarcu, skaleni, miki, okruchów innych skał i minerałów. Ze względu na łatwość w obróbce i wytrzymałość może pełnić rolę materiału konstrukcyjnego oraz zdobniczego.


Dekoracje ścian z piaskowca
Kamień naturalny to jeden z najdroższych materiałów stosowanych w budownictwie. Aranżacje z jego użyciem są piękne i ekskluzywne. Piaskowce należą do grona kamieni najczęściej i najchętniej stosowanych do wykończenia ścian wewnątrz budynku oraz elewacji.

salonAranżując wnętrze z okładziną kamienną należy wiedzieć, że prezentuje się ona najlepiej w niewielkiej ilości, np. na jednej ścianie lub jej fragmencie bądź jako okładzina kominka. Zbyt duża ilość kamienia może wprowadzić chłodny klimat we wnętrzu lub rozpraszać różnorodnością faktury.
Ściana z piaskowca w salonie to najpopularniejszy pomysł na zastosowanie kamienia we wnętrzu. Salon to wnętrze reprezentatywne w każdym domu i mieszkaniu, w którym podejmowani są goście, a rodzina spędza wspólnie wolny czas.
Spośród kamieni naturalnych stosowanych w budownictwie, piaskowiec sprawia wrażenie ciepłego i przytulnego dzięki przyjemnemu dla oka piaskowemu wybarwieniu i strukturze. Ze względu na plastyczność i kruchość najlepiej sprawdza się w roli okładziny ściennej wewnątrz pomieszczenia. Wówczas najmniej narażony jest na uszkodzenia mechaniczne i zanieczyszczenia. Na elewacji bardzo szybko ulega zabrudzeniom, które często trzeba piaskować bądź czyścić myjką ciśnieniową. Z kolei piaskowiec zastosowany na posadzce szybko ściera się, a jego powierzchnia kruszy i zniekształca.

Ile kosztuje piaskowiec na ścianę?
murekCena kamienia naturalnego jest wysoka. Koszt 1m kw. zaczyna się od kilkudziesięciu złotych i w zależności od przeznaczenia oraz wielkości poszczególnych elementów rośnie.
Producenci okładzin i materiałów wykończeniowych ściennych wyszli na przeciw osobom, którym marzy się kamienne wykończenie ścian we wnętrzu, ale nie dysponują odpowiednimi środkami. W sprzedaży dostępna jest np. okładzina elastyczny piaskowiec o grubości 3 mm, tynki dekoracyjne i zacierki przypominające strukturę i kolorystykę piaskowca, a także elementy wykonane z gipsu na podobieństwo okładzin ściennych z ciosanego piaskowca. Cena tych produktów jest dużo niższa. Ponadto można je z powodzeniem stosować nawet w niewielkich mieszkaniach, ponieważ obciążenie ścian tymi okładzinami jest niewielkie.

dom jednorodzinny
oświetlenie
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ścienne
Autor: Agnieszka Bykowska
2013-06-21 09:15:01
Tagi do artykułu: kamień naturalny | piaskowiec | okładziny
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
Powiązane galerie:
Galeria Kostka brukowa Kostka brukowa Galeria Kwiaty Kwiaty    
Inne wiadomości
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
DrzwiAV3

Zamek dla zapominalskich, czyli drzwi ryglujące się automatycznie

Zamykanie drzwi bez klucza – to możliwe. I nie chodzi tu o zwykłe zatrzaśnięcie drzwi, ale ich bezpieczne zaryglowanie, a więc zabezpieczenie przed włamaniem. Takie możliwości daje zamek Winkhaus autoLock.
Cegła klinkierowa Long John

Cegła klinkierowa Long John - klasyczna technologia w nowoczesnym budownictwie

Klinkier od zawsze kojarzył się z klasycznymi rozwiązaniami w wykończeniu elewacji oraz wnętrz domów. Cegły Long John to propozycja dla tych, którzy stawiają na nowoczesność, nie rezygnując jednocześnie ze sprawdzonej technologii.
nowoczesna kuchnia

Blaty kuchenne

Blaty kuchenne to elementy robocze, najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Ciężki tłuczek do mięsa, plamy organiczne i ostre noże mogą zostawić trwały ślad. Ponadto poza właściwościami funkcjonalnymi nie można zapomnieć o walorach estetycznych. Wytrzymały i piękny blat, dobrany zgodnie z zamysłem aranżacyjnym, będzie nam służył przez długie lata...
balkony

Jak wyremontować balkon?

Chwila odprężenia na wiklinowym fotelu, przy aromatycznej kawie, wśród kwitnących roślin doniczkowych przypomina relaks w ogrodzie i pozwala naładować baterie po wyczerpującym dniu. Aby móc cieszyć się tymi wspaniałymi momentami, warto zadbać o dobry stan techniczny balkonu i jego aranżację.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Kamień – idealny materiał do ogrodu

kamień
W dzień przynosi przyjemne wytchnienie oddając chłód nocy. Wieczorem rozgrzaną powierzchnią przypomina o minionym słonecznym dniu. Kamień – idealny materiał do ogrodu bez względu na to czy planujemy klasyczną czy nowoczesną przestrzeń wokół domu. Kolekcja Garden Stone Connection to odpowiednio wyselekcjonowane granity, marmury, łupki i trawertyny, idealne do zastosowania w ogrodach.

Ogrodzenie i mała architektura - kompleksowe rozwiązanie

ścieżki
Estetyczne ogrodzenie i uporządkowane otoczenie posesji jest wizytówką mieszkających w nim osób. Już na etapie projektowania domu warto opracować plan zagospodarowania przestrzeni. Koncepcja powinna zawierać m.in. projekt ogrodzenia, planowaną przestrzeń na ogród oraz przewidzieć miejsca dla ruchu pieszego, samochodów i miejsce rekreacji.

Kamień dekoracyjny wewnętrzny – upiększamy wnętrze

posadzka
Stosowanie kamienia i drewna, poza funkcją dekoracyjną, ma na celu ocieplenie aranżacji wnętrza. Kamień dekoracyjny wewnętrzny może występować w wielu rolach. Wykonuje się z niego: okładziny ścienne, okładziny podłogowe, obudowy kominków, schody, blaty, parapety, lub dekoracyjne płyty ścienne.

Modne panele zewnętrzne

okładziny elewacyjne
Okładziny elewacyjne są alternatywą dla tradycyjnych mas tynkarskich. Ich rolą jest estetyczne wykończenie ścian oraz ochrona przed szkodliwym działaniem zmiennych warunków atmosferycznych.