X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Jaki kolor drzwi dobrać do podłogi?

Drzwi
Sekretem udanej aranżacji wnętrza jest odpowiednie dopasowanie wszystkich elementów. Dlatego zanim rozpoczniemy przeprowadzać aranżacyjne zmiany, warto je dokładnie przemyśleć. Jedną z ważniejszych kwestii jest dobór drzwi do podłogi i okien. Kilka prostych zasad pomoże podjąć właściwą decyzję.


Pierwsza rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, jest odpowiednie zestawienie kolorów. Podstawa każdej aranżacji to drzwi i podłoga w jednym kolorze.
Dzięki temu mamy gwarancję, że poszczególne elementy będą do siebie pasować. Zbyt duża ilość kolorów może wprowadzić do wnętrza chaos. Drzwi lekko ciemniejsze lub jaśniejsze od podłogi będą dawały wrażenie spójności. Warto zdecydować się na jeden rodzaj drewna lub pokrycia drewnopochodnego.

łazienkaJeżeli zdecydujemy się na mieszanie kolorów, można zastanowić się nad sprawdzonymi połączeniami, czyli np. ciemne drzwi do jasnej podłogi. Taką opcję wybiorą osoby, które nie przepadają za monochromatycznymi rozwiązaniami. Jasna dębowa podłoga i ciemne drzwi to zestawienie, które znacznie ożywi wnętrze, a także pozwoli uzyskać większą swobodę w dobieraniu kolorów i pozostałych elementów dekoracji wnętrza.

Przed zakupem drzwi można przymierzyć próbkę koloru drzwi do parkietu. Należy wiedzieć, że u różnych producentów ta sama nazwa drewna może kryć różne kolory. Jeżeli decydujemy się na drzwi inne niż podłoga, ich kolor powinien być wyraźnie różny. Materiały nieznacznie różniące się od siebie barwą lub stopniem jasności nie będą dobrze wyglądać. Tak samo należy uważać na połączenia gładkiego drewna z mocno usłojonym.

salonWybierając odpowiednie drzwi i podłogi, dobrze zwrócić uwagę na styl, w jakim chcemy urządzić domowe wnętrze. Pod względem wzornictwa te główne elementy wyposażenia mieszkania muszą ze sobą współgrać. W takim wypadku najlepiej, by drzwi i podłogi były wykonane z podobnych materiałów i pasowały do siebie pod względem wykończenia. Jeżeli na podłodze mamy eleganckie deski, dobrze, by drzwi były równie estetycznie wykonane.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Podłogowe
2016-07-11 15:38:48
Tagi do artykułu: drzwi | podłogi | kolory | drewno | parkiet
 
Powiązane galerie:
Galeria Salony, pokoje dzienne Salony, pokoje dzienne Galeria Wnętrza Wnętrza Galeria Łazienki Łazienki Galeria Drzwi Drzwi
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Okpol okna

Okno na dach płaski - kiedy wybrać uchylne, a kiedy nieotwierane?

Okna w dachach płaskich montuje się przede wszystkim po to, żeby doświetlić wnętrza. Ale w niektórych pomieszczeniach, mogą mieć dodatkowe zadanie – wspomagać wentylację. Dlatego rodzaj okna najlepiej dobierać do typu pomieszczenia, jakie będzie się pod nim znajdowało.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
uszczelnianie

Silikon - niezastąpiony podczas remontu

Kto chociaż raz robił remont w domu, ten na pewno przyzna, że silikon jest niezastąpiony. Zarówno przy uszczelnianiu przestrzeni pomiędzy brodzikiem, a ścianą, jak i podczas montażu okien.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Praktyczne rozwiązania dla nietypowej przestrzeni

sypialnia
Drzwi przesuwne to coraz częściej stosowane rozwiązanie w aranżacji wnętrz. Dzięki nim usprawni się korzystanie z przestrzeni, a także poprawiają funkcjonalność niewielkiego mieszkania.

Podłoga do zadań specjalnych

sklep
W biurach, restauracjach czy ekskluzywnych butikach wystrój wnętrza stanowi nieodzowny element wizerunku firmy, a podłoga to jego niezaprzeczalna podstawa. Oprócz walorów estetycznych posadzka musi być również wyjątkowo odporna na zniszczenia i ścieranie.

Jak pielęgnować drewniane podłogi

drewniane podłogi
Codzienna eksploatacja i nieodpowiednia pielęgnacja mogą trwale uszkodzić drewnianą podłogę. Warto zabezpieczyć ją przed działaniem wody i z rozwagą dobierać środki czyszczące.

Klepki wracają do łask

podłogi drewniane
Klepki podłogowe były w czasach PRL montowane m.in. w domach prominentów. Ich posiadanie było niewątpliwym symbolem statusu społecznego. Dzisiaj ułożony z nich parkiet nie świadczy o zasobności portfela. Za wyborem klepek przemawia fakt, że znowu stają się modne!