Odważ się i zmień swoje wnętrze

Kolorowe metamorfozy z Jedynką® Ogród Barw

fot. Kolorowe metamorfozy z Jedynką® Ogród Barw

Wiele osób, obawiając się nietrafionego wyboru kolorystycznego, decyduje się na odcienie powszechnie uważane za bezpieczne i proste. Pośród takich wyborów dominuje biel, różne tonacje beżów czy bardzo subtelne pastele. Tymczasem soczyste, bardziej intensywne odcienie, odpowiednio dobrane, mogą nadać mieszkaniu oryginalny styl. Są one jednak niewątpliwie trudniejsze w stosowaniu. Ułatwieniem w dokonaniu takiej barwnej metamorfozy mieszkania, są farby dostępne w kolekcjach gotowych kolorów, takie jak Jedynka® Ogród Barw.

Warto postawić na wyraziste barwy i uczynić je głównym elementem, tworzącym charakter całej aranżacji. W odpowiedniej kompozycji nie tylko zbudują one wizualną strukturę wnętrza, ale także będą pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie, wnosząc do wnętrza odprężającą świeżość lub pobudzającą energię. Jeśli w naszym domu dominowały przede wszystkim spokojne i stonowane barwy, dokonanie zdecydowanej, kolorystycznej metamorfozy może okazać się doskonałym środkiem do nadawania wnętrzu wyjątkowego stylu.

Kolorowe metamorfozy z Jedynką® Ogród Barw

fot. Kolorowe metamorfozy z Jedynką® Ogród Barw

Decydując się na soczyste kolory w aranżacji domowej przestrzeni, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad, które pomogą uniknąć błędów stylizacyjnych. Pamiętajmy, iż na odbiór odcienia ma wpływ także światło. Kolor inaczej prezentuje się w świetle naturalnym, a inaczej w sztucznym. Wyboru na podstawie wzorników kolorystycznych należy dokonywać z dużą starannością, ponieważ soczyste i wyraziste kolory nabierają mocy i wyrazistości. Ciemniejsze kolory są polecane do malowania pomieszczeń dobrze nasłonecznionych. Nie musimy z nich zrezygnować gdy nasze mieszkanie nie jest duże czy wystarczająco doświetlone – powinniśmy jednak zadbać o dodatkowe oświetlenie ścian w ciemnych kolorach.

Jeżeli trudno nam się zdecydować na zastosowanie soczystych odcieni na większej powierzchni i uczynienie ich aranżacyjną dominantą, pomalujmy wyrazistym kolorem fragment ściany lub przy pomocy szablonu wykonajmy wzór. Nawet taka niewielka zmiana wniesie do aranżacji powiew nowości i doda jej charakteru. Gdy styl mieszkaniu nadawać ma soczysty odcień ścian, nie wprowadzajmy zbyt wielu dodatkowych barw w elementach wyposażenia.

Słoneczny optymizm

Kolorowe metamorfozy z Jedynką® Ogród Barw

fot. Kolorowe metamorfozy z Jedynką® Ogród Barw

Przepełniony ciepłem kolor żółty (odcień Tajemniczy słonecznik z kolekcji Jedynka® Ogród Barw) wprowadza do wnętrza dobrą energię, radość i pozytywnie nastraja do działania. W tej aranżacji barwa ścian jest elementem w największym stopniu przykuwającym uwagę. Dodatki, choć w nowoczesnej formie, warto pozostawić w bardziej stonowanej kolorystyce.

Zielona świeżość i orzeźwienie
Orzeźwiająca mięta, przełamana odcieniem Babie lato (kolekcja Jedynka® Ogród Barw), przynosi relaks i odprężenie. W tak zaaranżowanym salonie bez trudu odpoczniemy po natłoku zajęć i nabierzemy dystansu do codziennych spraw.

Soczysty akcent
Kolory z kolekcji Jedynka® Ogród Barw tworzą niestandardowe zestawienie: mniej nasycone odcienie Kuszącego migdału i Młodego kabaczka przełamuje barwny akcent Soczystej gruszki. Pełnię walorów wizualnych tego oryginalnego, modnego wnętrza uwypukla naturalne światło.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)